dalamatyńczyk uratowany
Źródło: emmarooonlyhastwo/Instagram

Dalmatyńczyk został uratowany przed zjedzeniem. Stracił nogi, ale odnalazł nowy dom

12 Października 2020

Dalmatyńczyk doświadczył za strony ludzi najgorszego. Przyszedł na świat z małą wadą przednich łapek. Hodowcy ten mały defekt wystarczył, by go porzucić. Stamtąd trafił do chińskiej rzeźni, w której psy zabijano dla ich mięsa. Na szczęście udało się ją uratować od strasznego losu, jaki z pewnością by ją tam spotkał. Straciła jednak przednie łapy, końcówki uszu i część ogona.

Dalmatyńczyk, gdy został uratowany miał zaledwie 8 tygodni. Do tej pory doświadczył więcej bólu i ludzkiego okrucieństwa niż większości zwierząt przyjdzie wycierpieć przez całe życie. Od tej pory jednak wszystko miało zmienić się na lepsze. W 2017 roku wyciągnięto ją z rzeźni w Xi’An. Chińscy bojownicy o prawa zwierząt uznali, że dużo większe szanse na godne życie będzie mieć za oceanem, w Stanach Zjednoczonych. Skontaktowali się więc z grupą, zajmującą się ratowaniem psów tej rasy z Florydy. Dopiero 3 lata później, w styczny 2020 roku Emma Roo dotarła do tego kraju, tuż przed wprowadzeniem restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Katarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęKatarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęCzytaj dalej

Dalmatyńczyk za oceanem znalazł nowy dom

Mieszkanka Kalifornii natknęła się w sieci na zdjęcia psiaka, który tak wiele wycierpiał. Od razu się w nim zakochała. Ruszyła w 5-godzinną podróż samochodem, by osobiście poznać zwierzaka, którego zdjęcie wywarło na niej tak duże wrażenie. Gdy tylko zobaczyła ją na własne oczy, wiedziała, że musi go adoptować.

- Gdy po raz pierwszy ją spotkała, bałam się, że może być chłodno nastawiona, lub nie ufać ludziom, ze względu na traumę, jakiej doświadczyła. Jednak gdy tylko mnie zobaczyła, rzuciła mi się w ramiona. Nim nasza 5-godzinna podróż do domu dobiegła końca, miałam wrażenie, że ma świadomość, że jestem jej opiekunką i nigdy jej nie porzucę - opisała swoje doświadczenia Misha Rackcliff Hunt, nowa właścicielka Emmy.

Kobiecie zależało na tym, by pies przezwyciężał swoje ograniczenia, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Dalmatyńczyk bał się mężczyzn, bo to głównie oni pracowali w rzeźni. Z tego względu jej właścicielka wynajęła doświadczonego psiego fizjoterapeutę, który pomógł jej uporać się z tą fobią.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom
2. Znalazła małe zwierzątko, myślała, że jest szczeniaczkiem. Prawda okazała się powalająca
3.
Dlaczego pies kradnie przedmioty? Wszystko, co trzeba wiedzieć o czworonożnych złodziejach

Dalmatyńczyk radził sobie coraz lepiej

Zwierzak, gdy trafił do nowego domu, miał mnóstwo lęków. Nie pozwalał swojej opuścić pokoju, bardzo mocno bronił swojego jedzenia i zabawek, jakby bał się, że zostaną mu odebrane. Na szczęście Misha była doświadczoną opiekunką niepełnosprawnych psów. Pod jej opieką pozostawał także drugi czworonóg o specjalnych potrzebach. Emma stopniowo wyzbywała się swoich fobii. Na dodatek, dzięki pomocy fundacji otrzymała specjalnie dopasowany do niej psi wózek inwalidzki, dzięki któremu mogła się łatwiej poruszać. Na początku nie mogła się do niego przyzwyczaić, więc właścicielka zabrała ją na hydroterapię. Kobieta jest zdeterminowana, by zapewnić jej jak najlepsze warunki do życia w szczęściu.

Suczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneSuczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była obiektem drwin, więc schudła 100 kg. W dniu ślubu swojego eks wyglądała lepiej niż panna młoda
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Nastolatki robiły zdjęcia słoniowi. Nagle dzikie zwierzę straciło cierpliwość, nagranie powoduje dreszcze
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Nie żyje, żałoba w Zakopanym i Kościelisku. Wielki talent nie żyje, mieszkańcy regionu i turyści będą go wspominać

Źródło: ihearthdogs.com

Następny artykuł