kot ptrzy w przód
Źródło: unsplash.com/Ramiz dedakovic

Czy jesteś kocim sługą? 5 niezbitych dowodów, mruczek ma nad tobą władzę

25 Listopada 2020

Czy jesteś kocim sługą? Wielu właścicieli mruczków ma poczucie, że ich zwierzak ma nad nimi pełną kontrolę. Dużo słyszy się o tym, jak wychować psa, by nie zdominował naszego życia. Czyżby podobne rady powinno się kierować do miłośników innych zwierząt?

Czy jesteś kocim sługą? W rozpieszczaniu swojego pupila nie ma nic złego, nie możesz jednak pozwolić, by zwierzak kontrolował każdy aspekt twojego życia. Między spełnianiem każdej zachcianki mruczka a zostawianiem go samemu sobie trzeba znaleźć rozsądną równowagę. Poniższe wskazówki pomogą określić ci, kiedy twoje przywiązanie i uczynność wobec pupila przybierają problematyczne rozmiary.

Ogromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitalaOgromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitalaCzytaj dalej

Czy jesteś kocim sługą?

Jeżeli zadajesz sobie to pytanie istnieje duża szansa, że w istotcie twój kot traktuje cię bardziej jak lokaja niż członka rodziny. Nie przejmuj się tym jednak za bardzo, to przypadłość wielu właścicieli mruczków.

1. Podajesz mu wykwintne potrawy - Każdą wolną chwilę poświęcasz na przygotowywanie lub obmyślanie posiłków dla twojego kota? Lista zakładek twojej przeglądarki internetowej pełna jest pomysłów na przysmaki dla pupila?

Żywienie kota to istotna sprawa, z resztą mruczki bywają w tej kwestii bardzo wybredne. Jeśli jednak twój kot je znacznie lepiej od Ciebie, być może warto zastanowić się nad swoimi pryiorytetami.

2. Spełniasz wszystkie jego zachcianki - Wystarczy ciche miuaknięcie, byś rzucił wszystko co robisz i zajął się swoim zwierzakiem? Spróbuj pamiętać o tym, że nie muszisz spełniać każdego kociego życzenia. Pamiętaj by trzymać się wyznaczonych pór posiłków i nie pozwalać mruczkowi na dosłownie wszystko. Ty też masz prawo do chwili odpoczynku i relaksu.

3. Sprzątasz po nim - Jak przystało na sługę, musisz sprzątać po swoim mocodawcy. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Ten punkt stanowi raczej powód, dla którego zwierzak może traktować cię jak osobistego lokaja, niż zarzut rozpieszczania go.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Robert Janowski adoptował psią seniorkę ze schroniska. Nic nie zwiastowało tragedii, bardzo współczujemy
2. 5-letnia Łucja została bohaterką. Szła polną drogą, gdy nagle jej uwagę przykuło coś zupełnie niespotykanego
3. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach

4. Nie masz w domu własnego kąta - Wielu opiekunów pozwala kotu wchodzić dosłownie wszędzie. Zdarza się, że ostatecznie żałują tej decyzji, jednak nie potrafią odmówić mruczkowi, patrzącemu na nich błagalnym wzrokiem.

Zadbaj o to, byś miał w domu miejsce, w którym możesz odpocząć od towarzystwa zwierzak, lub trzymać przedmioty, które mogą być dla niego niebezpieczne, lub ulec uszkodzeniu przez jego nieuwagę.

5. Kot traktuje cię jak swoje posłanie - Gdziekolwiek nie usiądziesz a twój mruczek układa ci się na brzuchu, udach lub kolanach? Ten wyraz czułości może stanowić dla niego oznakę twojej uległości.

Czasem długo się wahamy czy wstać i na przykład odebrać telefon, lub pójść do lodówki po przekąskę, gdy kot śpi nam na kolanach. O ile nie zachęcamy do budzenia go, a tym bardziej zrzucania go z wygodnego legowiska, musisz pamiętać o swoich potrzebach.

Polscy policjanci ze wspaniałą akcją, którą nazwali Polscy policjanci ze wspaniałą akcją, którą nazwali "Pies" dla psa. O co chodzi?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
   2. Emocje w Milionerach. Uczestniczce opadła szczęka jak zobaczyła pytanie. Każdy turysta bez problemu udzieli odpowiedzi
   3. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
   4. Ogromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitala
   5. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach
   6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
   7. Rząd otworzył nową stronę pokazującą liczbę zakażeń. Brakuje ważnych danych, które dotychczas były przedstawiane

źródło: koty.pl

Następny artykuł