cyrk
Źródło: pixabay.com/ckirner

Najsłynniejszy cyrk na świecie zbankrutował. Tysiące ludzi zostało zwolnionych

30 Czerwca 2020

Cyrk działający nieprzerwanie od 36 lat kończy swoją działalność. Największy rozgłos zapewniło mu opieranie się jedynie na sztuczkach i akrobacjach wykonywanych przez ludzi i rezygnacja z wykorzystywania zwierząt cyrkowych. Tysiące osób stracą pracę.

Cyrk poinformował o swoim zamknięciu za pośrednictwem zamieszczonego w mediach społecznościowych nagrania, na którym jego właściciel tłumaczy swoją decyzję opinii publicznej oraz pracownikom. Zapowiedział także natychmiastowe zwolnienie 95% personelu cyrku. Decyzja może być zaskakująca, biorąc pod uwagę, że niszowe na początku przedsięwzięcie zmieniło się w wartą setki milionów dolarów korporację.

Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódMężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódCzytaj dalej

Cyrk zamknięty z powodu pandemii

Właściciel Daniel Lamarre ogłosił bankructwo swojej spółki oraz ujawnił, że była ona zadłużona na około 1 miliarda dolarów. Mimo wsparcia rządowego, w postaci 300 milionowej dotacji oraz prywatnego, które ma wynieść około 420 milionów dolarów, cyrk nie będzie mógł kontynuować działalności. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy była pandemia COVID-19 oraz związana z nią kwarantanna i izolacja. Cyrk utrzymywał się dzięki 44 spektaklom odbywającym się na całej kuli ziemskiej, jednak w momencie, w którym organizacja przedstawień stała się niemożliwa, przedsięwzięcie zaczęło przynosić straty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies policyjny ścigał przestępcę. 10-letnie dziecko stanęło na jego drodze, doszło do tragedii 2. Choć trudno uwierzyć, na zdjęciu jest żaba. Wyzwanie doprowadza internautów do szału, tylko wybitnie bystre osoby ją widzą

- Z racji na brak dochodów spowodowany przymusowym zamknięciem wszystkich naszych widowisk związanych z pandemią COVID-19 zarząd musiał podjąć zdecydowane kroki, by zabezpieczyć przyszłość firmy - powiedział Lamarre w ogłoszeniu w którym ogłosił swoją decyzję.

Podczas nieprzerwanej 36-letniej działalności cyrku nigdy nie wykorzystywaną w nim zwierząt. Przedsięwzięcie zaczęło się jako inicjatywa dwóch byłych artystów cyrkowych. Z czasem rozrosło się do ogromnych rozmiarów, wciąż poszerzając swoją ofertę o nowe przedstawienia, z których wiele ukazało się w dystrybucji cyfrowej. Swój obecny kształt zyskała pod koniec lat 80 wraz z premierą spektaklu Nouvelle Experience, łączącego cyrkowe sztuczki z dozą aktorstwa i dramaturgii.

Firma z siedzibą w Montrealu zatrudniała prawie 4 tysiące osób, wliczając w to akrobatów, aktorów, techników scenicznych, obsługę widowni oraz personel administracyjny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródło: o2.pl

Następny artykuł