cocker spaniel
Źródło: ratujemyzwierzaki.pl/Pogotowie dla Zwierząt

Cocker spaniel przez lata był zaniedbywany. Jego stan jest ciężki, liczy na lepsze życie

31 Sierpnia 2020

Cocker spaniel w tragicznym stanie został odebrany nieodpowiedzialnemu właścicielowi. Klienci warsztatu samochodowego, gdzie mieszkał pies byli w szoku, gdy go widzieli. Zwierzak był tak zaniedbany, że powoli przestawał przypominać psa. W końcu ktoś zdecydował się interweniować.

Cocker spaniel spod Siedlec został uratowany dzięki jednemu z klientów jego pana. Dyzio, bo tak ma na imię piesek, pilnował warsztatu samochodowego, aż dziwne, że tyle czasu zajęło znalezienie mu pomocy. Mnóstwo osób widziało biednego psa, który był tak zarośnięty i chory, że trudno było tego nie zauważyć. Dzięki interwencji Pogotowia dla Zwierząt zaniedbany pies ma w końcu szansę na lepsze życie.

Sąsiedzi usłyszeli rozpaczliwe piski psa. Strażacy musieli wybijać szybę w oknie mieszkaniaSąsiedzi usłyszeli rozpaczliwe piski psa. Strażacy musieli wybijać szybę w oknie mieszkaniaCzytaj dalej

Cocker spaniel w ciężkim stanie

Pies wygląda naprawdę fatalnie. Został odebrany, zanim było za późno - tak skrajne zaniedbanie podchodzi pod znęcanie. Jeden z klientów mechanika spod Siedlec, który naprawą aut para się na boku, zrobił psu zdjęcia i wysłał do grupy Zwierzoluby z Siedlec. Stamtąd o psie dowiedziało się Pogotowie dla Zwierząt. Właściciel zapytany przez interweniujących wolontariuszy o powody takiego stanu psa, tylko wzruszył ramionami. Spaniel nie był strzyżony co najmniej od kilku lat, do tego był widocznie chory. Na jednej z jego pachwin znajdował się ogromny guz. Ratownicy z Pogotowia dla Zwierząt od razu przystąpili do działania i odebrali nieodpowiedzialnemu właścicielowi zwierzaka. Teraz Dyzio ma szansę na normalne życie, najpierw trzeba go jednak uratować i pomóc powrócić do zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące tygrysów żyją w Chinach w strasznych warunkach. Powody ich cierpień porażają
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Suczka była zaniedbywana latami. Po śmierci właściciela trafiła na dobrych ludzi, jej transformacja zwala z nóg

Zbiórka na leczenie psa

Póki co cocker spaniel znajduje się pod opieką Pogotowia. Trwa zbiórka na leczenie psa, przede wszystkim trzeba jak najszybciej usunąć uciążliwego i potencjalnie niebezpiecznego guza. Jak na razie, udało się już osiągnąć minimalny cel 2 tysięcy złotych, jednak z pewnością na tym koszty się nie skończą. Konieczna jest również opieka pooperacyjna, a także pokrycie kosztów dojazdu na interwencję i pomoc zwierzakowi w powrocie do normalnego stanu. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ - każdy może pomóc.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies, który wygląda jak człowiek, podbija sieć. Te zdjęcia to nie fotomontaż, niebywały zwierzak
  2. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Zginęła cała rodzina. Wielki wybuch na wschodzie Polski. Prawdziwy horror

Źródło: facebook.com/Pogotowie dla Zwierząt

Następny artykuł