Przemek i Klara
Źródło: facebook/petpatrolrybnik

Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

15 Września 2020

Chłopiec o imieniu Przemek to młody bohater, który pokazał, że zwierzęta zajmują w jego sercu wyjątkowe miejsce. 9-letni miłośnik czworonogów przypadkowo znalazł w Internecie artykuł o kotce, która poniosła poważne obrażenia w wypadku i pilnie potrzebuje pomocy. Przemek bardzo przejął się jej losem, dlatego zdecydował, że woli zrezygnować z własnych przyjemności byleby tylko uratować potrzebującego mruczka. Finał tej historii wzrusza do łez. Chłopcu należą się wielkie brawa!

Chłopiec mieszkający w Rybniku stał się nie tylko lokalnym, ale i ogólnopolskim bohaterem. W ostatnich tygodniach tysiące Polaków usłyszało o szlachetnym geście 9-letniego Przemka Strymeckiego, który w przepiękny sposób odmienił los skrzywdzonego przez człowieka zwierzęcia. Młody bohater w skromnych słowach opowiada o tym, jak odmienił los potrąconego kotka.

Hannah i Shane powiedzieli sobie Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystościCzytaj dalej

Chłopiec rozbił skarbonkę by przekazać pieniądze na leczenie kotki

Przemysław Strymecki z Rybnika pewnego wieczora przeczytał na mediach społecznościowych historię kotka, który został potrącony przez rozpędzone auto. Klara uległa wypadkowi w Jejkowicach pod Rybnikiem, gdzie konała w rowie. Pracownicy organizacji Pet Patrol Rybnik byli przerażeni jej stanem i nie dawali jej szans na powrót do zdrowia bez przeprowadzenia koniecznej operacji. Chłopiec był tak poruszony jej historią, że nie potrafił zapanować nad płynącymi łzami. Czym prędzej wbiegł do pokoju i rozbił skarbonkę, w której trzymał całe oszczędności przeznaczone na wakacje.

– Zapytał mnie, czy może przekazać oszczędności na leczenie kotki – opowiada Katarzyna Strymecka, mama Przemka.

Decyzja została podjęta błyskawicznie. W kilka chwil Przemek wyszykował się do wyjścia i wsiadł do autobusu kierującego się w stronę lecznicy. Wiózł ze sobą ciężko odłożone oszczędności, a także maskotkę, która była prezentem dla kotki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Katarzyna Dowbor spełniła marzenie bohaterki z programu "Nasz nowy dom". Chodziło o psy
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet

Piękna postawa 9-letniego Przemka

Chłopiec przybył do kliniki, gdzie przebywała poturbowana w wypadku kotka i wytłumaczył, że chce przeznaczyć odłożone pieniądze na jej operację. W rozbitej skarbonce gromadził pieniądze na wakacje, z których świadomie zrezygnował na rzecz pomocy Klarze. Przemek łącznie uzbierał 112 zł. Członkowie Stowarzyszenia byli pod ogromnym wrażeniem postawy 9-letniego chłopca, dlatego w jednym z wpisów pochwalili go w następujących słowach:

- Przemek zauważył wczoraj wieczorem artykuł o naszej Kiarze. Bez zastanowienia pobiegł do pokoju, rozbił swoją skarbonkę i poprosił mamę, żeby pieniążki przekazała na leczenie kotki. Jesteśmy wzruszeni postawą Przemka. Bardzo dziękujemy w imieniu Kiary, a rodzicom gratulujemy tak wspaniałego chłopaka! - można przeczytać w poście.

Kiedy ludzie dowiedzieli się o szlachetnym geście Przemka, zaczęli go tłumnie chwalić w komentarzach na oficjalnym profilu Stowarzyszenia na Facebooku. Przemek opowiedział o powodach podjętej decyzji w wyjątkowo skromny sposób.

Nie jestem bohaterem, kocham zwierzęta. Zrobiłem to z potrzeby serca, tak trzeba robić – powiedział Przemek w rozmowie z Faktem.

Dzięki uzbieranym pieniądzom potrącona kotka o imieniu Klara przeszła skomplikowaną operację, która uratowała jej życie i pozwoli na rychły powrót do zdrowia.

- Czuje się dobrze, ale potrzebuje teraz czasu na rekonwalescencję. Trzymamy kciuki, aby rany szybko się zagoiły. Ogromne podziękowania dla Was za każdy grosz na pokrycie kosztów operacji i leczenia Kiary. Jesteście niesamowici - mówi Izabela Kozieł, szefowa Pet Patrol Rybnik.

Piękny gest chłopca to przykład na to, że dzieci mają wielkie serca i potrafią okazać bezinteresowną pomoc potrzebującym. Oby więcej osób wzięło przykład z postawy młodego bohatera z Rybnika.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniała wiadomość dla 1,7 mln Polaków. Ich portfele znacznie urosną
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje
  4. Youtuberzy kupili szczeniaka z okazji komunii. Po promocji pseudohodowli ceny psów poszybowały w górę
  5. Zabrała szczeniaka do schroniska, by pomógł wybrać nowego członka rodziny. Wybór ją zamurował
  6. Tysiące osób bało się o swoje życie. Nie mieli gdzie uciec. W Europie wybuchł olbrzymi pożar

źródło: rybnik.com.pl, fakt.pl

Następny artykuł