wóz policyjny
Źródło: policja.pl

13-letni chłopiec wyszedł tylko na spacer z psem. Interweniowała policja

5 Grudnia 2020

13-letni chłopiec z Jastrzębia-Zdroju wyszedł na spacer z psem i zaginął. Kiedy długo nie wracał, zrezygnowani rodzice postanowili powiadomić policję. Ze względu na ciemność i niskie temperatury, funkcjonariusze wyruszyli na poszukiwania natychmiast.

Chłopiec miał wyjść tylko na spacer z psem. W środę, 2 grudnia około godziny 20, 13-latek udał się na dwór, po czym nie wracał przez 3 godziny. Porządnie zaniepokojeni rodzice powiadomili policję, która szybko wyruszyła na poszukiwania. Szczęśliwie, wszystko zakończyło się dobrze, ale dziecko przeżyło chwile grozy.

Majka Jeżowska nie zawsze stawała w obronie zwierząt? Wokalistka po latach wyznała skrywany sekret z przeszłościMajka Jeżowska nie zawsze stawała w obronie zwierząt? Wokalistka po latach wyznała skrywany sekret z przeszłościCzytaj dalej

Chłopiec zaginął na spacerze z psem

13-latek wyszedł z domu późnym wieczorem. Miał przy sobie telefon, jednak nie sposób było się do niego dodzwonić. Rodzina zaczęła szukać chłopca, jednak na próżno, po 3 godzinach powiadomili więc policję.

Powiadomiona przez rodziców policja, szybko przystąpiła do akcji. Późna pora i mróz zadecydowały o błyskawicznym wszczęciu działań.

- Mundurowi po otrzymaniu informacji natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Z uwagi na panujące mrozy, liczyła się każda minuta - podkreślają funkcjonariusze.

Na szczęście szybka akcja sprawiła, że chłopiec się odnalazł. Opowiedział policjantom, że zgubił się podczas poszukiwań psa w ciemności.

Zobacz także: Gdzie mieszka Sławomir Świerzyński? Pławi się w ogromnym luksusie

- Przełom w poszukiwaniach nastąpił po północy, gdy podczas poszukiwań 13-latek został zauważony przez patrol ruchu drogowego na ulicy 11-Listopada. Roztrzęsiony chłopiec opowiedział mundurowym, jak piesek zerwał mu się ze smyczy, wiec zaczął go szukać, a telefon komórkowy się rozładował. W trakcie poszukiwań on sam zgubił się w ciemnościach. Całego i zdrowego, choć przemarzniętego przekazano po opiekę taty - przekazali funkcjonariusze.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Szczęśliwy finał poszukiwań

Akcja poszukiwawcza szczęśliwie zakończyła się sukcesem, jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia. Policjanci skorzystali z okazji, by zaapelować o uważność i pomoc innym.

- Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie.

Policja przypomina, by w podobnych sytuacjach reagować, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

13-latek z Jastrzębia-Zdroju to nie jedyny przypadek zaginięcia, który opisywaliśmy - w tym wypadku to jednak pies doprowadził funkcjonariuszy do swojego pana.

Maleńki buldog francuski odmawia drzemki. Urządził właścicielce rozbrajającą awanturęMaleńki buldog francuski odmawia drzemki. Urządził właścicielce rozbrajającą awanturęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: se.pl, policja.pl

Następny artykuł