Zawartość paczek z Chin przeraziła celników
Źródło: facebook/Alfred Matthews

Przechwycono tysiące niedostarczonych paczek z Chin. Gdy celnicy zajrzeli do środka, ugięły się pod nimi kolana, nikt nie przewidział tragedii

21 Października 2020

Chiny na nowo rozbudzają kontrowersje. Tym razem oczy całego świata zwróciły się ku Dalekiemu Wschodowi po tym, jak przechwycono ponad 5000 niedostarczonych przesyłek z podejrzaną zawartością. Celnicy przeżyli szok, kiedy dokonali porażającego odkrycia. W środku paczek odnaleźli martwe zwierzęta, które zostały nielegalnie zakupione przez Internet. Makabryczne zdjęcia szczeniąt, kociąt i królików dopiero teraz obiegły świat.

Chiny w pierwszej połowie roku nakazały zamknięcie granic kraju w związku z wysoką zachorowalnością na koronawirusa. Wskutek nagłych restrykcji i chaosu informacyjnego transport drogowy towarów z Chin został stanowczo opóźniony. Wiele przesyłek nie trafiło do adresatów w zakładanym czasie. Po wielu miesiącach od rozpoczęcia pandemii okazało się, że skutki wstrzymania transportu były śmiertelne dla tysięcy istnień, które zostały sprzedane w Internecie niczym najzwyklejszy produkt.

Ciężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocąCiężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocąCzytaj dalej

Kolejny skandal w Chinach

W doku przeładunkowym mieszczącym się w chińskiej prowincji Henan natrafiono na ponad setki tysięcy niedostarczonych paczek, których część podlegała priorytetowej wysyłce. Wiele z nich stało w tym miejscu od samego początku pandemii. Celnicy nie spodziewali się, że gdy zajrzą do ich wnętrza, dokonają przełomowego odkrycia, które podniesie ciśnienie wszystkich miłośników zwierząt.

Ze środka paczek wydobywał się odrażający smród, który zaalarmował osoby pracujące przy rozładunku przesyłek. Początkowo spodziewano się, że w środku może znajdować się przeterminowana żywność. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna.

W środku niedostarczonych przesyłek znajdowały się martwe szczenięta, kocięta, króliki, świnki morskie i inne zwierzęta domowe, które zostały sprzedane za pośrednictwem stron internetowych. Z pewnością nie można tutaj mówić o przypadku, gdyż podobnych paczek odnaleziono aż 5000. Zdjęcia z doku wywołały ogólnoświatowe poruszenie, a przede wszystkim rzuciły nowe światło na nielegalny handel żywymi stworzeniami oraz okrucieństwo chińskich hodowców zwierząt.

Nie można ocenić, przez jak długi czas zwierzęta znajdowały się w zamknięciu. Przez cały okres transportu były pozostawione bez dostępu do wody czy pokarmu. Miały również ograniczony dopływ powietrza. Ich hodowcy pozostawili jedynie małe otwory w pudełkach, które własnoręcznie wycieli, aby nie udusiły się w pierwszych minutach od włożenia do ciasnej pułapki. Nie ma wątpliwości, że przeżyły niewyobrażalne katusze, spędzając w zamknięciu dni, tygodnie, a nawet miesiące.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy pies może zapomnieć swojego właściciela? Eksperci zdradzają niewiarygodne tajemnice psiej pamięci

2. Fani oniemieli po wyznaniu. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" zdradził wstydliwy sekret

Wysyłka żywych stworzeń w Chinach nie jest legalna

Cierpienie, jakie przesyłane zwierzęta doświadczyły w opisanych warunkach, jest ciężkie do wyobrażenia z perspektywy osoby, która szanuje i darzy wszystkie stworzenia sympatią. Co szokujące, jedynymi osobami, które miały świadomość tragizmu ich sytuacji byli oczywiście ich hodowcy oraz przyszli właściciele. Jednakże w oficjalnych oświadczeniach w tej sprawie nie pojawiła się ani jedna wzmianka o tym, aby ktokolwiek poinformował odpowiednie służby o warunkach, w jakich się znajdują.

Powodem mógł być lęk przed poniesieniem konsekwencji. W Chinach handel żywymi istotami podlega karze, choć nie powstrzymuje to hodowców przed kontynuowaniem biznesu. Prowadzenie masowych hodowli domowych pupili jest lukratywnym przedsięwzięciem w tamtej części świata. Właściciele nie przejmują się za bardzo dobrostanem zwierząt, a standardy hodowli nie są kontrolowane przez władze. Handel żywym towarem mimo ryzyka jest dla nich bardzo dochodowy.

Zakupione czworonogi czy gryzonie przesyłane są w sposób pozbawiony choćby minimum komfortu, czy bezpieczeństwa. Koszty reprodukcji zwierząt i pseudohodowli kolejnych miotów nie należą do wysokich, co przyciąga uwagę potencjalnych kupców. Osoby, których nie stać na zakup rasowego pupila z prawdziwej hodowli decydują się na półśrodki i napędzają biznes kosztem niewinnych stworzeń.

W związku z pandemią koronawirusa popyt na zwierzęta domowe nie słabnie. Chociaż chińskie prawo mówi jasno, że wysyłka żywych stworzeń w pudełkach jest nielegalna to hodowcy i tak ignorują przepisy, doprowadzając do tragedii.

Celnicy, którzy namierzyli tysiące nielegalnych przesyłek zwierząt, wyznali w wywiadzie z mediami, że większość stworzeń została pochowana. Ich ciała zostały zakopane na okolicznej farmie. Przy pochówku zwierząt pracowali wolontariusze z lokalnej fundacji prozwierzęcej.

- To było jak prawdziwe piekło - wyznała siostra Hua, założycielka organizacji na rzecz pomocy zwierzętom "Utopia".

Mamy nadzieję, że to skandaliczne odkrycie zwróci uwagę Chińczyków i reszty świata na olbrzymi problem nielegalnych pseudohodowli zwierząt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyszedł na spacer ze stadem owczarków niemieckich. Kiedy spuścił je ze smyczy, ludziom zaparło dech w piersiachWyszedł na spacer ze stadem owczarków niemieckich. Kiedy spuścił je ze smyczy, ludziom zaparło dech w piersiachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Z ostatniej chwili: Dariusz Gnatowski nie żyje. Wybitny aktor i miłośnik zwierząt spędził ostatnie chwile w szpitalu
  4. Labrador wrobił siostrę w wielkie kłopoty. Właściciel o mało nie pękł ze śmiechu, gdy zrozumiał powód
  5. Brakuje 2 tysiące podpisów. Chodzi o Piątkę dla Zwierząt, ratujmy rewolucyjną ustawę
  6. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  7. Gessler podała przepis na przepyszną wątróbkę. Podaje ją z niebywałym smakołykiem

Źródła: explore.newsner.com

Następny artykuł