Rita była na wpółświadoma tego, co się z nią działo
Źródło: twitter/seth mersing

Chihuahua znalazła w trawie środki odurzające, nieświadoma zażyła je. Najsmutniejszy widok, jaki nagrano

31 Lipca 2020

Chihuahua nieświadomie zjadła środki odurzające, które znalazła podczas spaceru w trawie. Właścicielom krajało się serce, kiedy patrzyli na to, w jakim stanie świadomości znalazło się ich ukochane zwierzątko po zażyciu silnych narkotyków. Ku przestrodze podzielili się nagraniem psa w sieci, kilkusekundowy film przeraża i daje do myślenia.

Chihuahua to pies pożądany najczęściej przez osoby, pragnące małego, niesprawiającego większych kłopotów zwierzaka. Psy tej rasy są z reguły bardzo odważne, energiczne i wszędzie ich pełno, co jest ich niezaprzeczalnym atutem, lecz niekiedy ciekawski charakter chihuahuy może sprawić właścicielowi poważny problem z upilnowaniem poczynań pupila. Przekonał się o tym opiekun, którego pies znalazł silne środki odurzające. Miniaturowy pies, skuszony intensywnym zapachem narkotyków, które ktoś zgubił w trawie, w wyniku nieszczęśliwego wypadku znalazł się pod ich wpływem.

Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażeniaZnaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażeniaCzytaj dalej

Chihuahua była pod wpływem narkotyków

Pewnego dnia 18-letni Seth Mersing postanowił zabrać swoją 3-letnia suczka rasy chihuahua na spacer po okolicy. Sunia o imieniu Rita przechadzała się po trawie, lecz w niespodziewanym momencie poczuła silny zapach dochodzący z zawiniątka porzuconego w trawie i niewiele myśląc, skonsumowała jego zawartość. Nieszczęśliwym trafem nastolatek nie zauważył w pierwszej chwili, co zjadł jego pupil, lecz zaledwie pół godziny później dostrzegł, że zachowanie Rity odbiega od normy. Chihuahua była na wpółświadoma tego, co się z nią działo, rozglądała się z zaniepokojeniem i przerażeniem wokół, a jej malutkie ciałko było ociężałe. Seth wiedział, że coś jest nie w porządku, dlatego razem z rodzicami zawiózł pieska do najbliżej kliniki weterynaryjnej na badania.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo
2. Dzieci pudla i labradora są super słodkie. Ciężko oderwać wzrok od szczeniaków
3. Pitbull zobaczył w swoim domu małego kotka. Zareagował natychmiast, wszystko nagrano

Substancją, którą nieumyślnie zjadł pies była marihuana

Szereg testów rozwiał wątpliwości i dał natychmiastowy wynik - w organizmie Rity wykryto wysokie stężenie THC, czyli aktywnego chemicznie składnika konopi indyjskich! Substancją, którą spożył pupil podczas spaceru była marihuana, która w dużych dawkach jest silnie trująca dla psów! Rita była w ogromnym niebezpieczeństwie. Jak można się domyślić, środki odurzające nie powinny być spożywane przez nikogo, a już szczególnie zwierzęta domowe, ponieważ istnieje wysokie ryzyko, że pupil może ucierpieć z powodu objawów depresji, nieskoordynowanych ruchów, drgawek, obezwładniającego letargu, a nawet zapaść w śpiączkę. Należy także pamiętać, że waga psa rasy chihuahua waha się w okolicy 5 kg, dlatego zażycie dużej dawki marihuany przez tak małego psa może doprowadzić do tragedii.

- Ona jest bardzo malutka. Najmniejsza ilość marihuany mogła jej bardzo zaszkodzić - wspominał młody właściciel Rity.

Chihuahua została podłączona do strumienia soli fizjologicznej, który w ciągu nocy spędzonej w klinice całkowicie wypłukał THC z jej organizmu. Na całe szczęście, następnego dnia rano Rita poczuła się dużo lepiej i mogła wrócić ze swoimi opiekunami do domu, żeby spokojnie wypocząć. Nastoletni właściciel opublikował w sieci szokujące nagranie ukazujące stan, w jakim znalazł się jego zagubiony czworonóg. Chciał przez to ostrzec innych opiekunów zwierząt i zwrócić im uwagę, żeby uważali na to, co ich podopieczni znajdują na dworze podczas spacerów, ponieważ pozornie błahe znalezisko może okazać się trucizną. Użytkownicy platformie Twitter byli poruszeni i bardzo współczuli Sethowi oraz jego pieskowi tak traumatycznego doświadczenia, choć jednocześnie dziękowali za to, że uświadomił ich w kwestii ryzyka płynącego z zażywania narkotyków.

ZOBACZ NAGRANIE:

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy
  5. Mężczyzna wskoczył do wodnego zbiornika w zoo. Wszystko się nagrało
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. Porażająca decyzja sztabu kryzysowego. Kolejny hotel w Krakowie zamieniają w izolatorium

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł