chihuahua
Źródło: youtube.com/ Cheeky Chis

Chihuahua zobaczył, jak inne psy bawią się jego zabawkami. Aż się w nim zagotowało, można się popłakać ze śmiechu

27 Sierpnia 2020

Chihuahua mimo swoich rozmiarów potrafią być odważnymi i walecznymi zwierzakami. Choć to najmniejsza rasa psów, potrafią być dominujące, czy nawet agresywne w stosunku do większych czworonogów. Te cechy są prawdopodobnie wynikiem uwagi, jaką poświęcają im ludzie. Te zwierzaki uwielbiają być w centrum uwagi, nie lubią gdy coś sprawia, że ich opiekunowie spuszczają je z oczu. Z tego względu nie poleca się ich rodzinom z dziećmi.

Chihuahua nie lubią dzielić się nie tylko uwagą ludzi. Te małe pieski posiadają także silny instynkt terytorialny. Choć zazwyczaj dobrze dogadują się z innymi zwierzakami nie zawsze tolerują wszystkie zachowania gości. Nie lubią na przykład, gdy ktoś je z ich miski. Zwykle lubią bawić się z innymi psiakami. Potrafią wtedy dzielić się swoimi zabawkami, żeby mieć za czym ganiać, lub co przeciągać z innym czworonogiem o zbliżonych rozmiarach. Często jednak, gdy same nie mają ochoty na zabawę lub są zmęczone, nie dzielą się z innymi tak chętnie. Psiakowi z nagrania wyraźnie nie podoba się fakt, że kolega o czarnej sierści zabiera mu jego zabawki, leżąc na jego posłaniu.

Niesamowita moc przyjaźni. Małe króliczki myślą, że ich mamą jest golden retirverNiesamowita moc przyjaźni. Małe króliczki myślą, że ich mamą jest golden retirverCzytaj dalej

Chihuahua był zazdrosny o swoje zabawki

Mimo że krótkowłosy chihuahua o białej sierści nakrapianej brązowymi łatkami wyraźnie nie miał zamiaru zejść z kanapy, na której siedział, nie podobało mu się, że inne zwierzaki dotykają jego rzeczy. Cały trząsł się ze złości. Nie wiedział jednak do końca jak powinien zareagować. Zwierzaki były większe od niego. Z tego względu nie chciał dopuścić do otwartej konfrontacji. Wolał zachować przewagę, jaką dawało mu dość wysokie siedzisko sofy. Zdecydował się więc werbalnie upomnieć naruszających jego mienie intruzów. Maluch zaczął głośno i zdecydowanie szczekać, licząc, że to ich zniechęci. Zwierzak z pewnością robił groźne wrażenie. Ubarwiony na czarno rywal nie miał zamiaru jednak poddać się tak łatwo. Od razu spróbował odgryźć się samolubnemu malcowi. Ten jednak był bezpieczny, przynajmniej póki miał przewagę wynikającą z wysokiego położenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Husky po 2 miesiącach stracił kochany dom. Powód przyprawia o złość
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Jakie rośliny są odpowiednie do mieszkania z kotem? Miłośnicy zwierzaków i kwiatów muszą je znać

Chihuahua nie miał zamiaru się poddać

W pewnym momencie właścicielowi zabawek udało się przekonać jednego z psiaków "z dołu" by się do niego przyłączył. Wpuścił go nawet do swojego zamku z poduszek. Wspólnie nie pozwalali chihuahua, który połasił się na nie swoje zabawki wejść na górę. Zdenerwowany zwierzak, choć z pewnością dla innych sobie podobnych czworonogów wyglądał groźnie, u człowieka wzbudza jedynie szeroki uśmiech. Ciężko go powstrzymać widząc malucha, który na przemian szczeka wściekły, po czym wycofuje się gdy tylko rywal się do niego zbliży. Jednocześnie trudno nie współczuć maluchowi, który ma poczucie ogromnej niesprawiedliwości. Myśli pewnie, że drugi zwierzak nie umie obchodzić się z jego gryzakiem i mu go zepsuje. Mamy nadzieję, że zwierzaki w końcu jakoś się dogadały i wypracowały rozwiązanie zadowalające wszystkie z nich. Być może chwilę po momencie, w którym nagranie się urywa już się razem bawiły.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin
  3. Dramat na Podkarpaciu. Rzucił się z ostrym narzędziem na psa, wszystko działo się na oczach właściciela
  4. Ktoś wyrzucił ciężarną suczkę z samochodu. Nie miała nawet siły pić, potrzebna jej pomoc
  5. Mała suczka husky próbuje ukraść tacie jedzenie. Wtedy do akcji wkracza drugi szczeniak i daje jej lekcję
  6. Doda przeszła samą siebie, wyłoniła się z morza niczym syrena. Zdjęcia zapierają dech

źródło: youtube.com

Następny artykuł