chihuahua u weterynarza
Źródło: youtube.com/The Vet Ranch

Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę

24 Października 2020

Chihuahua trafił do schroniska z ulicy. Gołym okiem było widać, że malutki piesek wiele przeszedł. Nie mógł stanąć na jednej z przednich łap, druga była zbyt słaba, by utrzymać całą jego wagę. Pracownicy uznali, że nikt nie adoptuje zwierzaka, który ma problemy z chodzeniem. Miał zostać uśpiony. Na szczęście trafił na kogoś, kto pokochał go bezwarunkowo.

Chihuahua ze względu na swoją niepełnosprawność musiał nauczyć się chodzić wyłącznie na tylnych łapkach. Jego prawa przednia łapka była zwiotczała i zniszczona przez atrofię. Mięśnie w tej kończynie praktycznie zanikły. Choć lewa wyglądała na zdrową, prześwietlenie wykazało poważne problemy z kośćmi. Najwidoczniej piesek uległ jakiemuś wypadkowi lub został potrącony przez samochód. Miał trudności z poruszaniem się oraz kilka innych problemów zdrowotnych. Problemy sprawiało mu nawet jedzenie stałego pokarmu.

Chihuahua miał zostać uśpiony

Niestety brutalna rzeczywistość schronisk sprawia, że starsze, schorowane psy, które nie mają szans na adopcje, często są usypiane. Wiele placówek jest przepełniona, a wciąż trafiają do nich kolejne psy. Choć prowadzi się tak zwane schroniska "no-kill", w których nie zabija się zwierząt, większość z nich funkcjonuje w opisany powyżej sposób.

Chihuahua został potraktowany dokładnie na tej zasadzie. Nikt nie sądził, że podskakujący jak kangurek piesek zdoła znaleźć kogoś, kto się nim zaopiekuje. Podjęto decyzję o eutanazji. Na szczęście wyrok miał wykonać weterynarz, który znany jest z tego, że pomaga nawet w beznadziejnych przypadkach. Mężczyzna postanowił zawalczyć o życie zwierzaka, któremu nadano imię Crest.

Zadanie, jakie sobie wyznaczył, nie należało jednak do prostych. Prawej przedniej łapki psa nie dało się niestety uratować. Jako że nie sprawiała mu bólu, podjęto decyzję o tym, by nie przeprowadzać amputacji. Lewa noga uległa kiedyś złamaniu. Kości nie zrosły się prawidłowo, jednak lekarz miał nadzieję na to, że za pomocą specjalnych szyn uda mu się skorygować te wady.

Okazało się także, że szczęka psa podzieliła los jego kończyny. Niezbędna była operacja. Przeprowadzenie inwazyjnego zabiegu na tak małym, na dodatek dość wiekowym zwierzaku wiązało się z pewnym ryzykiem. Mężczyzna postanowił jednak przeprowadzić zabieg zamocowania w niej tytanowych drutów, które miały naprostować źle zrośnięta żuchwę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Turysta głęboko spał, gdy niedźwiedź zbliżył się do jego namiotu. Po chwili stało się niemożliwe, aż włosy stają dęba na głowie

Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać

3. Nagrał reakcję psa na weterynarza. Chihuahua nie była zachwycona, dalej było tylko gorzej

Chihuahua dostał od losu drugą szansę

Choć łapka wciąż mu doskwierała, operacja naprawy jego szczęki zakończyła się pełnym sukcesem. Zwierzak mógł przynajmniej jeść bez bólu. O ile jak na razie trzymanie przedniej kończyny w szynie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, lekarz wciąż ma nadzieje na jej uratowanie.

Chihuahua wykazał się ogromną determinacją i wolą walki. Weterynarz był pod wrażeniem tego, z jakim optymizmem zwierzak patrzy w przyszłość, po tym ile wycierpiał. Jak na razie wciąż paraduje na dwóch łapkach. Mimo to znalazł ludzi, którzy zdecydowali się przygarnąć go do swojej rodziny.

Zamieszkał u doświadczonych w opiece nad psami o specjalnych potrzebach właścicieli w Los Angles. Choć prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełni sił, swoje dni przeżyje otoczony miłością i w komfortowych warunkach domu. Przykład tego pieska wskazuje na to, że nigdy nie powinniśmy tracić nadzei na lepsze jutro.

ZOBACZ FILMIK:

4-latka wysłała list do psa w niebie z pytaniem, czy jest tam szczęśliwy. Mamie odjęło mowę, gdy po 3 dniach przyszła odpowiedź4-latka wysłała list do psa w niebie z pytaniem, czy jest tam szczęśliwy. Mamie odjęło mowę, gdy po 3 dniach przyszła odpowiedźCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Podeszli porozmawiać o wierze. Reakcji owczarka nikt nie przewidział, jest nagranie
  4. Zaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jaw
  5. Wielkie serce Stiflera. Tak kocha swoje psy, że wytatuował je na ciele
  6. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  7. Okrasa wyjawił najlepszy przepis na ciasto na pierogi. Jest po prostu idealne

Źródła: fuznoo.pl

Następny artykuł