chihuahua
Źródło: instagram/lusealdog

Ważąca blisko 8 kilogramów chihuahua została porzucona. Jej nowa mama wdrożyła jej dietę

21 Lipca 2020

Chihuahua o imieniu Lu-Seal nie miała łatwego startu w życiu. Psiak został porzucony przez swoich właścicieli. Nie wiadomo, jak długo zwierzę było zmuszone mieszkać na ulicy. W wieku 9 lat czworonóg został adoptowany, jednak nowa właścicielka stanęła przed nie lada wyzwaniem. Chihuahua, która jest małym pieskiem zmagała się ze sporą nadwagą. Ważyła blisko 8 kilogramów, czyli prawie 3 razy za dużo!

Chihuahua została adoptowana przez Julię Morley, która postanowiła pomóc psiakowi. W krytycznym momencie zwierzę ważyło blisko 8 kilogramów, przez co miało spore problemy z poruszaniem się. Jego życie było zagrożone. Julia, która zakochała się w psie, wdrożyła mu specjalną dietę, która trwała 8 miesięcy! Dzięki niej chihuahua zaczęła zdrowieć, ponownie odzyskała sprawność.

Rodzice porzucili noworodka przy mrowisku. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwachRodzice porzucili noworodka przy mrowisku. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Chihuahua schudła

- Tłumaczę tym, którzy pytają się, jak schudłam. To była zwykła staromodna dieta i ćwiczenia. Mama ograniczyła mi kalorię do 250kcal na dzień, zgodnie z zaleceniami weterynarza. Poza tym chodziłam tyle, ile mogłam wytrzymać. Na początku były to małe kroki, które zamieniły się w milowe spacery - czytamy na profilu psa na Instagramie.

Wysiłek opłacił się i psiak w ciągu 8 miesięcy schudł około 4 kilogramów. Psinka obecnie waży około 3,5 kg i wygląda bardzo zdrowo. Nie ma żadnego problemu z poruszaniem się, jest zdrowa i zadbana. Mało tego, została gwiazdą w internecie, a także prowadzi swój sklep z ubraniami i dodatkami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
3. Jamnik przyprowadził swoją panią do studzienki. Gdy zajrzała do środka nie mogła przestać płakać

Zobaczcie zdjęcia Lu-Seal!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  3. Dzieci obrzucały małego szczeniaczka kamieniami. Wychudzony piesek cudem się uratował
  4. Rodzice porzucili noworodka przy mrowisku. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach
  5. Schronisko w Radysach nie zostanie zamknięte? Lekarz weterynarii: "Na dzień dzisiejszy brak jest podstaw ku temu"
  6. Potężne trzęsienie ziemi. Służby na świecie alarmują. Prognozy są druzgocące

Źródło: InstagramNastępny artykuł