Niewidoma chihuahua całkowicie się zmieniła, wszystko dzięki jej rodzeństwu
Źródło: KRISTINA HELFER

Chihuahua oślepła i ledwo się ruszała. Wtedy właścicielka przygarnęła ogromnego pitbulla, efekt jest niewiarygodny

18 Sierpnia 2020

Chihuahua dożyła imponującego wieku 16 lat, lecz jej zdrowie nie było już takie samo, co kiedyś. Piesek oślepł, miał coraz większe problemy z mobilnością i oddychaniem. Nikt już nie dawał pupilowi szansy na lepsze życie. Jedna z wolontariuszek organizacji Wise Animal Rescue postanowiła udowodnić wszystkim, że są w błędzie. Kobieta wpadła na pomysł, jak pomóc poczciwemu staruszkowi.

Chihuahua o imieniu Tito przeszła w swoim życiu naprawdę wiele złego, na co dowodem jest jej fatalne zdrowie. Na jesieni życia Tito oślepł, jego tylne nogi odmówiły mu posłuszeństwa, a wkrótce później pojawiły się u niego także poważne trudności z oddychaniem. Piesek kaszlał i dusił się, dlatego potrzebował specjalistycznej pomocy lekarskiej, aby móc normalnie funkcjonować. Jego rodzina nie była mu w stanie tego zapewnić, jednak założycielka pewnej fundacji pomocy zwierzętom nie potrafiła porzucić nadziei na lepsze jutro dla schorowanego Tito.

Urodził się z uszami jak Myszka Miki. Nieprawdopodobne, jak wygląda maltańczykUrodził się z uszami jak Myszka Miki. Nieprawdopodobne, jak wygląda maltańczykCzytaj dalej

Chihuahua po przejściach

Kristina Helfer, która od długiego czasu działa na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt, bardzo emocjonalnie wspomina jej pierwsze spotkanie z małym Tito. 16-letni piesek rasy chihuahua był w koszmarnym stanie. Pupil trafił do fundacji Wise Animal Rescue, ponieważ jego poprzedni właściciel ciężko zachorował, a najbliższa rodzina nie mogła zająć się jego podopiecznym. Pracownicy organizacji przyjęli Tito z otwartymi ramionami, lecz wkrótce okazało się, że życie psiego seniora jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Każdy atak kaszlu mógł zakończyć się dla staruszka tragicznie, dlatego wolontariusze musieli ciągle podtrzymywać jego małą główkę, aby zaczerpnął powietrza.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Próbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
2. Rybak z Rosji wyłowił przerażające stwory. To szokujące, co kryje się głęboko w wodzie
3. Musieli uśpić sparaliżowaną suczkę. Jej ostatnie pożegnanie z chłopcem wyciska łzy z oczu

Weterynarze współpracujący z fundacją sporządzili indywidualny plan leczenia dla małego Tito, lecz najskuteczniejszym lekarstwem okazało się spotkanie z innym pieskiem - pitbullem o imieniu Frank.

- Frank momentalnie przekonał się do niego. Cały czas sprawdzał, czy wszystko z nim w porządku - liżąc go i wąchając... - wspomina Kristina Helfer - Na początku trochę się przejmowałam reakcją Tito, ponieważ jest już starszy, a jego zdrowie nie jest w najlepszym stanie. Ale szybko polubił go z wzajemnością.

Tito zmienił się dzięki nowej rodzinie

W rozmowie z The Dodo, Helfer zdradziła, że 2-letni Frank został przez nią zaadoptowany po tym, jak odnaleziono go w zaułku. Wyglądał bardzo podobnie do jej drugiego pupila rasy pitbull - Pipera, oba psy przeżyły skrajny głód i cierpiały na pasożytnicze zapalenie skóry. Frank nadal boryka się ze strachem, jednak najlepszą metodą na zapobiegnięcie atakom paniki okazała się być opieka nad innymi stworzeniami, które potrzebują pomocy. W ten sposób Frank i Tito idealnie się uzupełniają! Tito nie chciał opuszczać swojego nowego przyjaciela, dlatego zawsze mu towarzyszył, a czasem nawet powalał mu wozić się na plecach. Aktywistka była szczęśliwa widząc jak wspaniale się dogadują, a gdy po pewnym czasie zauważyła, że również problemy z oddychaniem u Tito zaczęły stopniowo ustępować, była ogromnie dumna z postępów seniora.

- To był cud, naprawdę. Świetnie poradził sobie podczas operacji i od tamtej pory nie miał żadnych problemów z oddychaniem - przyznała z ulgą.

Relacja Tito i Franka jest jedyna w swoim rodzaju i udowadnia, że najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie. Oby każdy dzień małego psiaka obfitował w nowe przygody i wiele radości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Tito i Frank to najlepsi przyjacieleTito i Frank to najlepsi przyjaciele
KRISTINA HELFER

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małe dziecko zostało samo z ogromnym psem w pokoju na noc. Kamery wszystko uchwyciły
  2. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji
  3. Wrócił do weterynarza, aby zobaczyć, co dzieje się z uratowanym przez niego pitbullem. Piękna reakcja szczeniaka
  4. Nie przeszli obok reklamówki obojętnie. Kiedy zajrzeli do środka, chciało im się płakać
  5. Brutalny atak na koziołka w azylu. Zatrzymano podejrzaną osobę, która odcięła głowę zwierzęciu
  6. Zła wiadomość z Zakopanego, jest coraz gorzej. Wpisali je na listę

Źródło: thedodo.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł