chihuahua w ciąży
Źródło: webniusy.pl

Chihuahua w ciąży miała gigantyczny brzuch. W dniu porodu właścicielom odebrało mowę

13 Września 2020

Chihuahua, młoda suczka o imieniu Coco zaszła w ciążę, właściciele nie byli świadomi tego dopóki nie zabrali jej na rutynową wizytę kontrolną do weterynarza. Lekarz powiedział im, że nie długo na świat powinno przyjść 5 szczeniaków. Mioty psów tej rasy rzadko kiedy są tak duże, praktycznie nie zdarza się by były większe. Rodzina z niecierpliwością czekała na pojawienie się w domu maluchów.

Chihuahua czuła się dobrze, jej ciąża przebiegała prawidłowo. Z każdym dniem jej brzuch stawał się coraz większy. Nikogo to nie dziwiło, biorąc pod uwagę jej stan. W następnych tygodniach właściciele i ich dzieci nie mogli się doczekać przyjścia na świat szczeniaków. Wszyscy kochają malutkie pieski, szczególnie jeśli planuje się wychowywać przynajmniej część z nich. Nikt nie spodziewał się jednak tego co miało nastąpić. Drobna suczka udowodniła, że dla natury nie ma przeszkód nie do pokonania.

Hannah i Shane powiedzieli sobie Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystościCzytaj dalej

Chihuahua miała urodzić 5 szczeniąt

Ciąża u psa trwa około 2 miesięcy, dokładniej pomiędzy 58 a 63 dni. Psy drobnych ras, do których należy chihuahua osiągają dojrzałość płciową wcześniej, niż ich więksi koledzy. Pierwszej cieczki dostają one zazwyczaj między 7 a 12 miesiącem życia. Często właściciele nie zauważają znaków, zwiastujących pojawienie się w ich domach szczeniaków. Zazwyczaj pierwsze tygodnie ciąży przebiegają bezobjawowo. Sygnały, które mogą naprowadzić nas na to, że suczka jest brzemienna to między innymi napuchnięte gruczoły sutkowe i zwiększony obwód brzucha w dolnej jego części. Zmiany mogą być na tyle nieznaczne, że łatwo pomylić je ze zwykłymi wahaniami wagi. Zmienia się też zachowanie psa, staje się on spokojniejszy i mniej aktywny, znosi zabawki do swojego kojca lub legowiska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Co powiedziałby Twój pies, gdyby potrafił mówić? Oto wideo, które poruszy każdego opiekuna zwierząt
2.Na zdjęciu znajduje się kot, uda ci się go znaleźć? Aż 90% osób poddaje się po minucie

Chihuahua urodziła 10 szczeniąt

Gdy w 9 tygodniu ciąży doszło do porodu rodzina była w szoku. Suczka dokonała czegoś, co zdaniem weterynarzy nie powinno mieć miejsca. Dwukrotnie przekroczyła maksymalny rozmiar miotu, rodząc 10 zdrowych,pięknych i uroczych szczeniąt. Szansa na urodzenie tak wielu żywych i zdrowych szczeniąt u psa jej postury jest podobna, co szansa na wygraną na loterii. W tym wypadku nie doszło jednak do żadynch powikłań ani problemów. Poród poszedł gładko. Weterynarz, który szczepił szczeniaki nie mógł uwierzyć w to, że wszystkie są rodzeństwem.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę
   2. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
   3. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
   4. Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynku
   5. Owczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideo
   6. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł