Chart wyglądający jak żyrafa
Źródło: instagram/ketama.de.galgo

Chart urodził się z szyją jak u żyrafy. Choć dziś jest gwiazdą, niewielu wie, że skrywa tragiczną historię

26 Listopada 2020

Chart o imieniu Ketama została obdarzona przez naturę 25-centrymetrową szyją. Czworonóg okrzyknięty psyrafą ze względu na podobieństwo do afrykańskiego zwierzęcia podbił serca internautów. Chociaż wiele osób rozczula się nad jego unikalnym wyglądem, mało kto wie, że Ketamę spotkało w życiu przykre doświadczenie. Zdaniem poprzednich właścicieli suczka nie nadawała się do roli psa myśliwego. Z tego powodu wymierzyli jej najgorszą karę.

Chart hiszpański o imieniu Ketama z powodzeniem mógłby pretendować do miana psa o najdłuższej szyi na świecie. Ze względu na swój wygląd zdobył dużą popularność w sieci. Jego konto na Instagramie obserwuje ponad 2 tysiące użytkowników. Jednakże tylko część z nich wie, że suczka wiele w życiu przeszła.

Pozwolił szczeniakowi napić się wody na spacerze. Chwilę później doszło do ogromnej tragediiPozwolił szczeniakowi napić się wody na spacerze. Chwilę później doszło do ogromnej tragediiCzytaj dalej

Chart o żyrafiej szyi przeżył najgorszy koszmar

Ketama nie zawsze wiodła szczęśliwe życie u boku wyrozumiałych opiekunów. Kiedyś mieszkała w Hiszpanii, gdzie należała do właścicieli zajmujących się myślistwem. Suczka wielokrotnie była zabierana na krwawe polowania, gdzie nie radziła sobie w roli urodzonego łowcy.

Warto nadmienić, że chart hiszpański wykorzystywany jest w swojej ojczyźnie wyłącznie jako pies myśliwski. Jeśli okaże się niewystarczająco szybki podczas polowania, często spotyka się z przemocą. Uważa się go za zwykłe narzędzie – jeśli nie spełnia wymogów, bywa źle traktowany, a nawet zabijany.

Suczka wcale nie chciała krzywdzić innych stworzeń, dlatego nie zamierzała słuchać spragnionych mordu ludzi. Niestety, nieposłuszeństwo miało tragiczne skutki.

Pod wpływem wygórowanych oczekiwań Ketama z każdą wyprawą na polowanie coraz bardziej zawodziła swoich właścicieli, aż Ci w końcu zdecydowali, że opieka nad nią jest nieopłacalna. Porzucili ją, niczym niechcianego śmiecia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Black Friday w Rossmannie. Artykuły dla zwierzaków kupisz za grosze, obniżki nawet do 75%
2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
3. Dziecko przywiązało psa do ławki i porzuciło. Ale treść listu przyprawia o łzy, powód jest zupełnie inny niż myślisz

Nowa szansa od losu

Czworonóg wylądował w holenderskim schronisku. Pracownicy opublikowali ogłoszenie adopcyjne w sprawie Ketamy, na które przypadkowo natknęła się para miłośników zwierząt. 30-letnia Monique Morsink i 31-letni Martijna ten Voorde, gdy zobaczyli suczkę o wyjątkowo długiej szyi, natychmiast zapałali do niej miłością. Postanowili przygarnąć skrzywdzone stworzenie pod swój dach i zrekompensować mu trudne doświadczenia z przeszłości.

Ketama zamieszkała w ich domu i odtąd jej los diametralnie się odmienił. Psyrafa zaczęła być traktowana jak prawdziwy pupil, a nie zwykłe narzędzie do zabijania. Była rozpieszczana niczym dziecko.

Wkrótce potem opiekunowie charta zauważyli, że mijani spacerowicze reagują w zabawny sposób na 25-centrymetrową szyję zwierzaka. Wielu z nich wytrzeszczało oczy ze zdumienia, widząc psa przypominającego żyrafę.

Od tej pory Monique i Martijna zaczęli publikować zdjęcia na Instagramie, aby pochwalić się tym, że są prawdziwymi szczęśliwcami, mogąc zajmować się tak wyjątkowym zwierzakiem. Spójrzcie na zdjęcia Ketamy i przyznajcie, że jej szyja robi piorunujące wrażenie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Sensacja we wrocławskim ZOO. Na świat przyszedł słynny myszojeleń, wszyscy trzymają kciuki, by był samcemSensacja we wrocławskim ZOO. Na świat przyszedł słynny myszojeleń, wszyscy trzymają kciuki, by był samcemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Czy będą obowiązkowe testy dla Polaków wyjeżdżających na ferie? Pojawił się nowy pomysł od hotelarzy
  3. Sensacja we wrocławskim ZOO. Na świat przyszedł słynny myszojeleń, wszyscy trzymają kciuki, by był samcem
  4. Tragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono zwłoki 48-latka pozbawione kończyn, posesji pilnował amstaff
  5. Gabriel z "Królowych życia" pochwalił się nowym projektem. Internauci atakują: "Tym razem jakie niewinne zwierzę straciło życie?"
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Oficjalne oświadczenie znanego banku. Do zakupów może być potrzebny smartfon, wielkie zmiany

źródło: se.pl

Następny artykuł