Carrefour wprowadza duże zmiany
Źródło: By LERK, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6728186

Carrefour wprowadza wielkie zmiany. Już wkrótce nie kupisz tam pewnego produktu

4 Września 2020

Carrefour, czyli francuska sieć hipermarketów i supermarketów zmienia swoją dotychczasową ofertę, rezygnując ze sprzedaży pewnego produktu. Decyzja zarządu sieci sklepów jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy mają na uwadze dobro zwierząt. Już wkrótce zakup żywego karpia będzie tam niemożliwy.

Carrefour szykuje się do wprowadzenia wielkich zmian w ofercie sprzedawanych produktów. Już w tym sezonie klienci supermarketów francuskiej firmy nie będą mogli kupić produktu, który od lat pojawiał się na stołach milionów Polaków w sezonie przedświątecznym, zaś od przyszłego roku nie trafi on już w ogóle do sklepów Carrefour. O czym mowa?

Odnaleziono kilkadziesiąt martwych i chorych królików w lesie. Ktoś je wyrzucił, miał powodyOdnaleziono kilkadziesiąt martwych i chorych królików w lesie. Ktoś je wyrzucił, miał powodyCzytaj dalej

Carrefour rezygnuje ze sprzedaży tradycyjnego produktu

Carrefour Polska podjął decyzję dotyczącą całkowitego wycofania ze sprzedaży karpia żywego do 2021 roku. Zmiany obejmują dwa etapy - w tym roku francuska sieć całkowicie wycofa możliwość kupienia w sklepach karpia żywego. Wszystkie ryby będą sprzedawane wyłącznie po uboju. Natomiast zarząd sieci supermarketów zadeklarował, że od przyszłego roku nie będzie kupował od swoich dostawców żywych ryb. Aby nie zawieść oczekiwań swoich lojalnych klientów, Carrefour nie zrezygnuje całkowicie ze sprzedaży produktów pochodzenia rybnego, lecz zaoferuje wyłącznie możliwość zakupu karpia przygotowanego we wszystkich postaciach (cały, patroszony, tusze, dzwonka, filety w sprzedaży tradycyjnej i elementy pakowane).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Potraktował kota w nieludzki sposób, teraz pożegna się z wolnością. Niewiarygodne, dlaczego tak postąpił
2. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć
3. Bezpański kundelek sam znalazł sobie dom. Po prostu wskoczył do auta, mężczyzna nie miał wyboru

- Ambicją Carrefour jest zostanie liderem transformacji żywieniowej na polskim rynku. Dlatego podejmujemy wiele działań i inicjatyw, które pozwalają nam oferować klientom wysokiej jakości żywność w przystępnych cenach, wytworzoną z poszanowaniem środowiska naturalnego, ochrony bioróżnorodności i dobrostanu zwierząt. Najnowszym z nich jest wycofanie ze sprzedaży karpia żywego do 2021 roku. Co ważne, każde z naszych zobowiązań rozpatrujemy w wielu aspektach, nie tylko oczekiwań naszych klientów czy wpływu środowiskowego, ale także odpowiedzialnej współpracy i partnerskich relacji z naszymi dostawcami. Jesteśmy przekonani, że wypracowane wspólnie zobowiązanie i data jego wejścia w życie, zostanie pozytywnie odebrane zarówno przez naszych konsumentów, jak również całe środowisko związane z hodowlą karpia, tak bardzo cenionej przez Polaków ryby, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia – mówi Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska.

Cierpienie ryb w supermarketach

Zmiany w działalności sieci Carrefour mogą być także podyktowane licznymi skargi konsumentów oraz działaniami aktywistów, którzy ujawniają skandaliczne warunki hodowli zwierząt. W przeciągu ostatnich kilku lat w sieci pojawiły się setki szokujących nagrań, które dokumentują cierpienie karpi w okresie przedświątecznym. Na amatorskich filmach widać, że ryby przetrzymywane są w przepełnionych zbiornikach i nie mają zapewnionej wystarczającej ilości tlenu. Oprócz tego, w tych samych zbiornikach znajdują się zarówno żywe, jak i martwe osobniki. To jednak nie koniec ich cierpień - niekiedy zwierzęta przypadkowo wypadają ze zbiorników i lądują na podłodze, zaś po sprzedaży wkładane są do plastikowych reklamówek, w których nie mogą oddychać.

Władze sieci Carrefour najwyraźniej zdały sobie sprawę z konieczności podjęcia gruntownych zmian w swojej ofercie sprzedaży. W odpowiedzi na globalne wyzwania środowiskowe oraz oczekiwania klientów, od 2018 roku sieć wdraża w swoją strategię akcję Act For Food. Jest to ogólnoświatowy program konkretnych działań, który pozwala klientom supermarketu Carrefour na dostęp do wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. To inicjatywa, która ma za zadanie promować dbanie o zdrowie i wspólną przyszłość, zgodnie z założeniem „gdy jesz lepiej, to żyjesz lepiej”.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy go omijali. Tylko pies próbował ocalić leżącego na ziemi mężczyznę
  2. 46-latka poszła do ginekologa na kontrolę. Lekarz podczas badania nagle zaczął się śmiać, kobieta oblała się rumieńcem
  3. Założyli kotu kołnierz na szyję i nagrali, gdy stanął przed lustrem. Nic go tak nie oszołomiło jak własne odbicie
  4. Kot nie przestawał krzyczeć, kiedy trafił do schroniska. Bał się, że znów spotka go okropny los
  5. Czarny pies doskoczył do bezbronnych kociąt. Nie do wiary, kto przyszedł im na pomoc, jest nagranie
  6. Wiemy, na którym miejscu jechał zakażony. Pasażerowie poszukiwani

źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Następny artykuł