cane corso i opiekun
Źródło: screen z tiktok.com / _leothecanecorso_

Mężczyzna przewrócił się na ziemię. Po chwili ratunek przyszedł ze strony cane corso. Przepiękne nagranie

9 Czerwca 2020

Cane corso towarzyszył swojemu opiekunowi w codziennych czynnościach. Nagle jego właściciel przewrócił się na ziemię, pies był jedynym świadkiem. To co zrobił cane corso jest niezwykle poruszające. Pies zdawał sobie sprawę, że to nie jest naturalne zachowanie mężczyzny. Musiał mu pomóc.

Psy szybko przywiązują się do swoich właścicieli i bardzo za nimi tęsknią, gdy ci je opuszczają. Niektóre czworonogi bardzo ciężko znoszą rozstania nawet i na kilka godzin. Najchętniej wszędzie chodziłyby ze swoimi opiekunami. Mało tego, psy doskonale zdają sobie sprawę z tego jak zachowują się ich właściciele. Wiedzą o której godzinie wstają, co robią po przyjściu do domu, gdzie chowają skarpetki. Można powiedzieć, że zwierzaki znają na wylot swoich opiekunów, stąd kiedy następuje jakaś zmiana, zaczynają się martwić i niepokoić. Psy doskonale wyczuwają emocje, niektóre z nich przeczuwają choroby i potrafią pomóc w ciężkich chwilach.

Cane corso zobaczył, jak jego właściciel mdleje

Jakiś czas temu do sieci trafiło nagranie z niezwykłą reakcją psa rasy cane corso. Właściciel chciał zaobserwować, co zrobi jego ukochany pupil, gdy ten, bądź co gorsza straci przytomność i będzie przez długie godziny leżał na ziemi. Mężczyzna położył się na podłodze i nie dawał żadnych oznak życia. W pomieszczeniu były dwa czworonogi. Jeden z nich, prawdopodobnie kundelek zaczął głośno szczekać, natomiast cane corso próbował ocucić pana.

Cane corso o imieniu Leo bardzo się zmartwił. Nie potrafił odejść od mężczyzny, który wyraźnie widać było, że potrzebuje pomocy. Psiak zaczął trącać opiekuna nosem, szczekać, a kiedy nie dostrzegł żadnej reakcji, zaczął lizać właściciela po twarzy. Pies nie odpuszczał, dopóki właściciel nie wstał z ziemi. Nie mógł przecież zostawić go bez pomocy. Reakcja zwierzaka zachwyciła internautów. Nie da się ukryć, że pies zachował się we wspaniały sposób. Widać, że jest przywiązany do swojego opiekuna, bardzo mu na nim zależy. Z pewnością cane corso traktuje mężczyznę jako swojego najlepszego przyjaciela i na odwrót.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zainstalowała przed domem ukrytą kamerę. Gdy zobaczyła kto ją odwiedza, natychmiast musiała zareagować
2. Przez 3 dni błądził po mieście. Kiedy kot wrócił do domu miał za obrożą tajemniczy liścik

Cane corso - co to za rasa?

Psy rasy cane corso są duże i bardzo masywne. Mają gęstą, krótką sierść, której nie trzeba czesać. Zwierzaki są bardzo przyjacielskie, nie wykazują agresji w stosunku do innych czworonogów. W przeciwieństwie do husky nie ufają wszystkim. Zdecydowanie obronią dom przez włamywaczem i będą głośno szczekać. Cane corso są bardzo inteligentne, lubią pracować z człowiekiem. Zwierzaki nie boją się wyzwań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak miał jechać na śmierć. Został uratowany w ostatniej chwili, jego zdjęcia są niewiarygodne
  2. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  3. Małe labradory wpadły do wody. Suczka próbowała nauczyć je pływać
  4. Owczarek niemiecki i jelonek zostali parą. Prawdziwa przyjaźń i miłość, która wzrusza do łez
  5. Zauważył na torach kolejowych dwa psy. Chwilę później nadjechał pociąg, mężczyzna wszystko nagrał kamerą
  6. Chihuahua nie chce opuścić cmentarza. Powód, dla którego to robi wyciska łzy z oczu

Źródło: psy.pl, lelum.pl

Następny artykuł