przestraszony pies
Źródło: youtube.com/Michael Brock

Pies bał się burzy, znalazł sobie nietypową kryjówkę. Właściciel nie może go namówić, by wyszedł

16 Września 2020

Burza, jak wiadomo potrafi być straszna. Boją się jej nie tylko dzieci i dorośli, ale także nasi pupile, które nie rozumieją, czym są głośne trzaski i światła z nieba. Wiele psiaków panicznie boi się grzmotów, a właściciele zachodzą w głowę, jak pomóc im pokonać lęk. Ten zwierzak postanowił sam sobie poradzić i na czas burzy znalazł sobie dość nietypowe schronienie.

Burza dla wielu psów jest traumatycznym przeżyciem. Wiele z nich wtedy nie wie, jak najlepiej poradzić sobie z szalejącym żywiołem i próbują schować się gdzieś przed ogłuszającym hałasem. Również ten psiak, mieszaniec w typie collie, postanowił, że przeczeka burzę w bezpiecznym schronieniu. Jednak wybrał kryjówkę, która wydaje się dla psa jego rozmiarów nieco za ciasna. Właściciel nie jest w stanie namówić go, żeby wyszedł!

Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodzieiGdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodzieiCzytaj dalej

Burza wystraszyła psa

Jak czytamy w opisie wideo, 7-letni mieszaniec w typie collie od zawsze bał się głośnych dźwięków. Nie lubi fajerwerków, głośnych huków, a już w szczególności burzy. Właściciel nagrał, jak pies o imieniu Dell postanowił się przed nią ukryć. Wybrał miejsce, które zdaje się naprawdę ciasne, ale najwyraźniej dla niego było idealne. Problem jednak w tym, że psiak w ogóle nie chciał wyjść z kryjówki, na którą wybrał sobie... suszarkę do prania. Ogromny zwierzak siedzi zwinięty w kłębek w ciasnej dziurze i ani myśli o wyjściu, mimo wielu próśb jego rozbawionego, ale i zmartwionego pana. Wystają tylko jego długi ogon i wyraźnie przestraszony pyszczek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego psy i koty się nie lubią? Powody wcale nie są oczywiste
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
3. Golden retriever przyłapany na gorącym uczynku. Jego przeprosiny topią serca

Jak uspokoić psa podczas burzy?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy właściciel czworonoga. Choć sposobów jest mnóstwo, nie wszystkie są równie skuteczne dla każdego psa. Przede wszystkim można spróbować zagłuszyć grzmoty radiem lub telewizją i zasłonić zasłony, by zwierzak nie widział błysków. Przytrzymywanie psa przy sobie się nie sprawdzi - warto znaleźć raczej pupilowi właśnie odpowiednią kryjówkę, która stanie się jego tymczasowym azylem. Pies z nagrania poradził sobie sam, ale niektóre zwierzaki potrzebują specjalnie przygotowanego miejsca. Bardzo spanikowane burzą psy należy zabrać do behawiorysty, który najlepiej doradzi nam, jak ulżyć w cierpieniu naszemu pupilowi.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Psy były więzione latami w laboratorium. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wypuszczono je na spacer
  4. Dlaczego kot mnie liże? Powody mogą Cię zaskoczyć
  5. Właścicielka suczki bije się w pierś. Tragiczna pomyłka kosztowała pupila życie, porażające
  6. Martyna Wojciechowska świadkiem dramatu. Podróżniczka pokazała wszystko w sieci

źródło: youtube.com

Następny artykuł