Bulterier zaatakował innego psa, jego właściciel był agresywny
Źródło: facebook/Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt

Kraków. Właściciel agresywnego bulteriera usłyszał zarzuty. Wiadomo, co mu grozi

25 Sierpnia 2020

Bulterier zaatakował małego psa podczas spaceru w Krakowie. Zwierzę było bardzo agresywne, a właściciel również zachowywał się w niewłaściwy sposób. Sprawa została zgłoszona na policję, mężczyzna usłyszał już zarzuty w związku z atakiem jego psa na drugiego czworonoga.

Bulterier jest przedstawicielem rasy, która przez wiele osób jest postrzegana jako wyjątkowo niebezpieczna dla swojego otoczenia. Wbrew powszechnej opinii, zwierzęta te wcale nie muszą być niebezpieczne, jak wielu uważa. Odpowiednie ułożenie i szkolenie, najlepiej pod okiem wyspecjalizowanego ku temu trenera zwierząt, mogą zminimalizować szansę na atak ze strony tych czworonogów. Niestety, pewien właściciel bulteriera zignorował podstawowe zasady wyprowadzania zwierząt na spacer narażając życie i zdrowie innych spacerowiczów. Mężczyźnie postawiono zarzuty.

Po 4 dniach oddali suczkę z powrotem do schroniska. Wolontariusze zdębieli, gdy usłyszeli, dlaczego, chodziło o dzieciPo 4 dniach oddali suczkę z powrotem do schroniska. Wolontariusze zdębieli, gdy usłyszeli, dlaczego, chodziło o dzieciCzytaj dalej

Bulterier zaatakował mniejszego psa, właściciel także był agresywny

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poprzednim tygodniu na wybiegu dla psów w stolicy małopolski. Na terenie krakowskiej dzielnicy Czyżyny bulterier zaatakował innego czworonoga. Pies biegał swobodnie po terenie wybiegu, nie miał założonego kagańca, gdy pewnej chwili wszedł w konflikt z dużo mniejszym psem. Psy wyraźnie się nie polubiły, kilka chwil później doszło do walki. Właściciel bulteriera także zachowywał się w obsceniczny sposób - wyzywał i popychał świadka zdarzenia, nie czuł się winny za zachowanie swojego podopiecznego, nad którym nie mógł zapanować. Szokujący incydent został uwieczniony na nagraniu, które wkrótce trafiło do internetu. Film wywołał szczególnie duże oburzenie wśród mieszkańców Krakowa, lecz w sekcji komentarzy głos zabrały także osoby z całej Polski. Poszkodowany świadek zdarzenia wspólnie z Krakowskim Stowarzyszeniem Obrony Zwierząt zawiadomił policję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać
2.Wychudzony kotek śledził kobietę w drodze do domu. Nie chciał odejść, zrobiła jedyną słuszną rzecz
3. Dramat polskiego hodowcy papug. W kilka sekund stracił kilkadziesiąt ukochanych zwierząt

45-latkowi grozi kara więzienia

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia ciała usłyszał 45-letni właściciel agresywnego psa rasy bulterier. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Oprócz tego, za niewłaściwą opiekę nad psem zostanie ukarany naganą, ograniczeniem wolności lub grzywną w wysokości do 1 tysiąca złotych.

- Właściciel psa usłyszał zarzuty, ale odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do poszkodowanego - czytamy wypowiedź Piotra Szpiecha, rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Krakowie na stronie polsatnews.pl.

Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a dodatkowo za niewłaściwą opiekę nad psem: nagana, ograniczenie wolności lub do 1 tysiąca złotych grzywny. Należy przypomnieć, że zgodnie z kodeksem wykroczeń dotyczącym posiadania zwierząt, żaden pies nie może poruszać się na spacerze bez smyczy. W przypadku, gdy zwierzę biega swobodnie w miejscach ku temu przeznaczonych, na przykład po wybiegu dla psów lub mało uczęszczanych, dla bezpieczeństwa powinien mieć założony kaganiec.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 2-letnia córka w nocy zaczęła krzyczeć z rozpaczy. Nagranie z ukrytej kamery ujawniło, kto zbliżał się do jej łóżeczka
  2. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Nic nie zapowiadało tak dramatycznego obrotu spraw. Żołnierze wkroczyli do akcji, zatrważające nagranie

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł