Bulterier i dziecko
Źródło: youtube/ Neckar bull

2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie

8 Listopada 2020

Bulterier wyglądał, jakby coś mu dolegało, dlatego 2-letnia dziewczynka postanowiła go przebadać. Dziecko wyciągnęło cały zestaw małego doktora i zbliżyło się w stronę wycofanego czworonoga. Rodzice oniemiali, widząc, co robi ich podopieczny. Reakcja psa stała się hitem w sieci.

Bulterier, znany też jako terrier typu bull to rozpoznawalna rasa psów, która wyróżnia się na tle innych czworonogów unikalnym kształtem głowy. Choć psiaki należące do tej odmiany zdobyły dużą popularność na całym świecie, niestety rasa ta cały czas wzbudza skrajne opinie. Niektórzy uważają ją za szczególnie niebezpieczną, dlatego w obecność bulteriera wolą dmuchać na zimne i nawet nie zbliżać się w jego kierunku. Czy to jednak prawda, że stanowią one zagrożenie dla otoczenia?

Czy kaszel u psa zawsze jest objawem przeziębienia? Uwaga, przyczyna może być o wiele poważniejszaCzy kaszel u psa zawsze jest objawem przeziębienia? Uwaga, przyczyna może być o wiele poważniejszaCzytaj dalej

Bulterier przeszedł badanie lekarskie

Bulteriery nie cieszą się dobrą sławą wśród większości miłośników czworonogów. Chociaż behawioryści zwierząt nieustannie apelują o większą dozę zrozumienia wobec psów postrzeganych jako agresywne, ludzie mają tendencję do kierowania się stereotypami. Należy pamiętać, że zachowanie zwierząt jest w dużej mierze uzależnione od ich wychowania. W obowiązkach właściciela czworonoga leży wytresowanie pupila oraz karcenie go za wszelkie nieuzasadnione przejawy agresji.

Ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tymi psami, mogą widzieć w nich jedynie krwiożercze bestie gotowe zaatakować w każdej chwili. Zupełnie inaczej przedstawia się perspektywa opiekunów bulterierów, którzy doskonale znają swoich podopiecznych i wiedzą, na jak wiele mogą sobie pozwolić podczas wspólnych zabaw.

2-letnia dziewczynka dostała w prezencie zestaw małego doktora. Chcąc sprawdzić, czy wszystkie narzędzia potrzebne do zbadania pacjenta działają bez zarzutu, postanowiła wypróbować je na swoich piesku rasy bulterier.

Rodzice bardzo chcieli uchwycić tę rozbrajającą chwilę na kamerze, dlatego stanęli nad dziewczynką oraz jej psem i nacisnęli przycisk nagrywania. Na opublikowanym wideo widzimy, że dziecko siedzi na podłodze tuż obok biało-czarnego zwierzaka i po kolei wyciąga każde z narzędzi chirurgicznych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzasnęła drzwi i nie mogła wejść do domu. Wtem kociątko dokonało prawdziwego cudu, nagranie jest hitem sieci
2. Za 1,5 miesiąca może zabraknąć w Polsce ważnego produktu. Nadchodzą poważne problemy
3. Zobaczyła na ławce w parku samotnego pitbulla. Podeszła bliżej i prawie się popłakała

Pacjent na medal

Opiekunowie patrzyli, jak ich słodka córeczka udaje, że robi pupilowi zastrzyki, zagląda do wnętrza uszu, a także sprawdza bicie jego serca. Podczas badania cierpliwy psiak nawet nie drgnął! Nie protestuje i pozwala na to, żeby 2-latka wciągnęła go w niewinną zabawę.

Widząc jego zaskakującą reakcję, aż trudno opanować zdziwienie. Rzadko który pies ma w sobie tak duże pokłady cierpliwości. Chociaż niektórzy widzowie spodziewali się, że pies może zareagować agresywnie w stosunku do dziecka, łagodnemu pupilowi nawet nie przeszło to przez myśl.

Nie zapominajmy, że agresja u zwierząt ma swoje źródło w strachu. Psy przeważnie atakują wtedy, gdy czują, że grozi im niebezpieczeństwo, dlatego to ludzie powinni bardziej zdawać sobie sprawę z własnego zachowania.

ZOBACZ WIDEO:

Pies czuwał przez 2 dni przy zranionej suczce, która nie mogła wstać z torów. Gdy nadjechał pociąg, stała się niewiarygodna rzeczPies czuwał przez 2 dni przy zranionej suczce, która nie mogła wstać z torów. Gdy nadjechał pociąg, stała się niewiarygodna rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Dlaczego kot ma szorstki język? Niewiarygodne odkrycie naukowców wprawia w osłupienie
  4. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  5. Kobieta zostawiła na chwilę psa przed pocztą. Jednak zanim weszła do budynku, zrobiła coś wspaniałego
  6. Niemcy wybili monetę na cześć Polaków. Symbolizuje ważne wydarzenie w historii naszego kraju
  7. Aksamitne, czekoladowe ciasto na spodzie z herbatników, nic prostszego i pyszniejszego nie istnieje. Absolutny ideał

źródło: podaj.to

Następny artykuł