Buldog francuski, czarno-białe foto
Źródło: Pixabay/Mylene2401

Znaleźli w samolocie 500 buldogów. Kilkadziesiąt było nieżywych

21 Czerwca 2020

Buldogi francuskie były transportowane z Ukrainy do Kanady. W trakcie 12-godzinnej podróży część z nich zmarła, reszta trafiła na kanadyjskie lotnisko w stanie krytycznym. Zwierzęta były wykończone i odwodnione. 500 psów padło ofiarą zachłannych pseudo hodowców. Policja wszczęła śledztwo w sprawie, na światło dziennie wychodzą mrożące krew w żyłach szczegóły. To, co spotkało buldogi nie jest odosobnionym przypadkiem.

Kiedy pracownicy kanadyjskiego lotniska w Toronto zobaczyli pasażerów samolotu z Kijowa, zamarli. Na pokładzie samolotu znajdowało się 500 buldogów francuskich, w tym 38 z nich było martwych - nie przeżyło 12-godzinnego lotu w koszmarnych warunkach. Reszta psiaków była odwodniona i wykończona podróżą z piekła rodem, którą zgotowali im pseudo hodowcy. Dlaczego personel pokładowy nie udzielił pomocy psom? Dlaczego zwierzęta nie miały zapewnionego dostępu do wody oraz powietrza? Tymi oraz wieloma innymi niepokojącymi pytaniami, które się pojawiają w tej sprawie, zajęła się policja.

Buldogi francuskie leciały 12 godzin samolotem, w strasznych warunkach

Na lotnisku w Toronto wylądował samolot ukraińskich linii Ukraine International Airlines, który transportował nietypowych pasażerów. Na jego pokładzie znajdowało się bowiem aż 500 psów rasy buldog francuski. Pracownicy lotniska dokonali makabrycznego odkrycia. 38 spośród psów było martwych, a te, które przeżyły znajdowały się w opłakanym stanie. Były odwodnione, przegrzane, przerażone i wykończone podróżą w warunkach z koszmaru. Nie miały dostępu do powietrza, były pozamykane w ciasnych klatkach.

3-letni chory chłopiec zaginął. Uratowały go dwa psy, niesamowite, co zrobiły3-letni chory chłopiec zaginął. Uratowały go dwa psy, niesamowite, co zrobiłyCzytaj dalej

Według wstępnych ustaleń policji, psy były transportowane z jednej z tzw. "psich fabryk", których istnienie odnotowuje się m.in. w Europie Wschodniej. W ramach tych pseudo hodowli psy są przetrzymywane w tragicznych warunkach, sprzedawane za niebotyczne sumy niczego nieświadomym klientom oraz przewożone na bardzo duże odległości - tak jak to było w przypadku buldogów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Horror w ogromnym schronisku w Radysach. Tony szczątek zwierząt, żywe psy w zatrważającym stanie 2. Na zdjęciu ukryty jest pies. Większość osób potrzebuje przynajmniej 20 sekund, żeby go znaleźć

Przypadek 500 buldogów to zaledwie wierzchołek góry lodowej - proceder międzynarodowego handlu zwierzakami z pseudo hodowli ma ogromną skalę. Bez zdecydowanych działań polityczno-prawnych tego typu historie będą zdarzały się notorycznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
  2. Chihuahua spędziła 9 lat w pseudehodowli. Nagrano moment, kiedy po raz pierwszy otrzymała łóżko
  3. Suczka została porzucona przy drodze. Kiedy ratownicy przyjechali ją uratować, zamarli
  4. Połamali małemu lwiątku łapy. Turyści robili sobie z nim zdjęcia, ślepi na jego cierpienie
  5. Ogromny pies położył łapy na ramionach dziewczynki. Matka nagrała wszystko
  6. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie

Źródło: ici.radio-canada.ca

Następny artykuł