buldog i basen
Źródło: youtube.com/ rumbleviral

Reakcja buldoga francuskiego na dmuchany basen zwala z nóg. Uśmiech sam pojawia się na twarzy

27 Sierpnia 2020

Buldogi francuskie to małe psy do towarzystwa. Mocno przywiązują się do człowieka, dobrze czują się w jego towarzystwie. Mimo niewielkich rozmiarów i krępej budowy ciała (choć osiągają zaledwie do 30 centymetrów w kłębie dość często przekraczają masę 15 kilogramów) są bardzo zwinne i aktywne. Uwielbiają wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Latem zwierzęta szukają ochłody na najróżniejsze sposoby. Ten piesek nie musi się już głowić ani szukać choć odrobiny cienia. Jego właścicielka kupiła mu nowy basen i nagrała jego reakcję na prezent.

Buldogi bardziej niż inne psiaki cierpią na upałach. Te zwierzęta chłodzą się pocąc się przez opuszki łap i dysząc. Gdy wykonują szybkie wdechy i wydechy woda paruje z ich języków, pobierają także zimne powietrze, dzięki czemu radzą sobie lepiej z wysoką temperaturą panującą latem za oknem. Niektóre psy mają jednak większe od innych problemy z tą metodą. Mopsy i buldogi ze względu na budowę swojego pyska, spłaszczony nos utrudnia im oddychanie, nie mogą korzystać z niej tak efektywnie jak ich koledzy. Z tego względu właściciele często starają się zapewnić im inne sposoby na ochłodę w gorące dni.

Niezadowolony beagle musiał się wykąpać. Właścicielka pokazała, z czym ma do czynieniaNiezadowolony beagle musiał się wykąpać. Właścicielka pokazała, z czym ma do czynieniaCzytaj dalej

Buldog dosłownie oszalał na widok nowego basenu

Psy często mają problemy z wyrażeniem swoich emocji. Wiele z nich przekłada się bezpośrednio na pobudzenie psychofizyczne. Szczególnie dobrze widać to w wypadku małych ras. Maluchy często dosłownie trzęsą się z emocji. Podekscytowane psy potrafią biegać w kółko, tarzać się po ziemi. Buldog, nie mogąc opanować ekscytacji na początku biega w kółko wokół basenu. Dawkuje sobie jednak przyjemności, lub nie może zatrzymać się nawet na chwilę, tak bardzo rozpiera go energia. Wskakuje na krótko do basenu, ledwo mocząc w nim końcówki łap i rozchlapując wszędzie wokół. Dopiero po chwili udało mu się opanować na chwilę, lub raczej zachciało mu się pić i spędził w basenie kilka chwil, rozkoszując się wciąż chłodną wodą. Właścicielka, nagrywająca całą sytuację zdecydowanie trafiła z prezentem dla swojego pupila. Sprawiła mu nowym basenem masę radości.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Husky po 2 miesiącach stracił kochany dom. Powód przyprawia o złość
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Jakie rośliny są odpowiednie do mieszkania z kotem? Miłośnicy zwierzaków i kwiatów muszą je znać

Buldog bardzo cieszył się z prezentu

Wielu właścicieli czworonogów myśli o tym, jak zapewnić im komfortową temperaturę swojemu pupilowi. Często decydują się na drogie maty chłodzące, które co prawda dostarczają im ochłody, jednak nie zapewniają tyle radości co bardziej staromodne rozwiązania. Psiaki uwielbiają chlapać się w wodzie w gorący dzień. Warto jednak pamiętać, że ich pazury mogą przebić większość basenów przeznaczonych dla ludzkich dzieci. Wiele z nich lubi także gryźć ścianki basenu. Z tego względu lepiej zdecydować się na wykonane z twardego tworzywa miski lub stałe baseny niż foliowe baseny dmuchane lub rozporowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin
  3. Dramat na Podkarpaciu. Rzucił się z ostrym narzędziem na psa, wszystko działo się na oczach właściciela
  4. Ktoś wyrzucił ciężarną suczkę z samochodu. Nie miała nawet siły pić, potrzebna jej pomoc
  5. Mała suczka husky próbuje ukraść tacie jedzenie. Wtedy do akcji wkracza drugi szczeniak i daje jej lekcję
  6. Doda przeszła samą siebie, wyłoniła się z morza niczym syrena. Zdjęcia zapierają dech

źródło: youtube.com

Następny artykuł