buldog francuki i dog
Źródło: Twitter.com/Oi_4i

Maleńki buldog francuski chce przestraszyć olbrzymiego doga. Efekt jest niespodziewany

21 Sierpnia 2020

Buldogi francuskie uchodzą rozkoszne małe pieski. Wiele łączy je jednak z ich większymi kuzynami. Często posiadają silny charakter i potrafią postawić się nawet największym psom. W tym wypadku możemy podziwiać sposób w jaki przebiegła konfrontacja takiego rozkosznego malca z ogromnym dogiem niemieckim.

Buldogi francuskie to psy kojarzone raczej z rozkosznymi malcami, trzymanymi w domach dla towarzystwa niż swoimi groźnymi i zuchwałymi krewnymi z Anglii. W 2019 roku była to druga najchętniej wybierana rasa w Wielkiej Brytanii. Ludzie kochają je za ich zabawny, podobny do mopsa wygląd. Podobnie jak inne zwierzaki tego typu wymagają stałego kontaktu z człowiekiem, już po kilku samotnie spędzonych godzinach wykazują objawy lęku separacyjnego. Zazwyczaj dobrze dogadują się z innymi psami. Uwielbiają zabawy i pieszczoty ze strony ludzi, ciągle zabiegają o uwagę.

Holandia poradziła sobie z problemem bezpańskich psów. Czy polski rząd powinien wziąć z nich przykład?Holandia poradziła sobie z problemem bezpańskich psów. Czy polski rząd powinien wziąć z nich przykład?Czytaj dalej

Buldog stanął oko w oko z dogiem niemieckim

Dogi niemieckie to z kolei jedne z największych psów na świecie. Przedstawiciel tej rasy łatwo mógłby przeoczyć drobnego, nie sięgającego nawet jego kolan buldożka. W tym wypadku maluch nie pozwolił jednak się zignorować. Gdy napotkał na swojej drodze ogromnego kuzyna nie miał zamiaru ustąpić. Zaczął szczekać i skakać wokół większego zwierzaka. O dziwo, dog wydawał się zmieszany zachowaniem swojego przeciwnika. Nie spodziewał się oporu ze strony tak drobnego psa. Buldog prawdopodobnie zmieściłby się w pysku większego czworonoga. Mimo to, dog wyraźnie stracił rezon. Po chwili zaczepek ze strony swojego rywala podkulił ogon i ustąpił. Prawdopodobnie nie wiedział jak zareagować na zaczepki ze strony mniejszego i słabszego psa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę raczkowało do ogromnego labradora. Rodzice nie zdążyli zareagować, jest nagranie
2. Zauważyła, że jej kotka inaczej się zachowuje. Gdy weterynarz spojrzał na zdjęcie, wszyscy zdębieli
Chihuahua z Wrocławia prawie została najmniejszym psem świata. Na zdjęciach jest mniejsza niż jabłko

Dog uciekł przed buldogiem francuskim

Dogi niemieckie mimo swoich rozmiarów i budzącego respekt wyglądu są bardzo łagodne. Z racji na swoją wielkość rzadko kiedy spotykają się z agresją ze strony innych psów czy ludzi. Potrafią zachować spokój w sytuacjach, w których niejeden pies przestałby nad sobą panować. Wiele większych ras nie wie jak radzić sobie z zuchwałymi maluchami. Nie chcą w końcu zrobić im krzywdy. Traktują je tak, jak dorosły człowiek traktuje tupiące nogą dziecko. Zwierzęta nie reagują agresją, jeśli nie czują się zagrożone, lub coś nie sprowokuje ich dostatecznie mocno. Podobnie jak ludzie różnią się od siebie temperamentem i ilością cierpliwości. Odpowiednio wychowany i socjalizowany pies nigdy nie będzie jednak agresywny bez wyraźnego powodu.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Morawiecki zwrócił się do Polaków. Dla wielu spełnił się najczarniejszy scenariusz
  2. Cała prawda wyszła na jaw. Widziała wszystko na żywo w Karpaczu
  3. Wsiadła do PKP z dwoma psami. Konduktorzy nie mieli dla niej litości, wezwano policję
  4. Córeczka gwiazdy TTV jednym zdjęciem skradła serca internautów. Z uroczym pomeranianem są prawdziwymi przyjaciółmi
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Specjaliści biją na alarm, 5 produktów na zgubny wpływ na serce

źródło: wamiz.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł