buldog burmistrz
Źródło: Rabbit Hash Mayoral Candidates Facebook

Buldog francuski został wybrany na burmistrza. Dostał ponad 13 tys. głosów więcej niż jakikolwiek kandydat

6 Listopada 2020

Buldog francuski wygrał wyścig o fotel burmistrza miejscowości Rabbit Hash w stanie Kentucky. Gdy wszystkie oczy zwrócone były na wybory prezydenckie w Stanach, zwycięstwo psa przeszło prawie niezauważone. Mimo to nowowybrany oficjel zdążył udzielić już kilku wywiadów.

Buldog francuski wygrał wybory przytłaczającą przewagą głosów. Ponad połowa uprawnionych do głosowania oddała na niego głos. Zaufaniem obdarzyło go aż 13 z 23 tysięcy osób biorących udział w wyborach! Być może wart odnotowania jest fakt, że nie konkurował z nim żaden człowiek. W całej historii miasteczka ani razu nie zdarzyła się sytuacja, by burmistrzem została istota poruszająca się na dwóch nogach.

Niemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłegoNiemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłegoCzytaj dalej

Buldog francuski został zaprzysiężony na burmistrza

Tradycyjnie już, w wyborach na burmistrza miejscowości Rabbit Hash udział wzięło wiele czworonogów zamieszkujących obszar miasteczka. Zwycięzcą okazał się buldog o imieniu Wilbur. Funkcja ta jest czysto reprezentatywna, nie oznacza to jednak, że urzędnik nie ma wielu obowiązków.

Od końcówki lat 90-tych na burmistrza miasta wybierane jest zwierzę. Wilbur miał już 5 czworonożnych poprzedników, wybieranych na czteroletnią kadencję. Choć zazwyczaj urząd ten przypadał psom, w wyborach udział może wziąć dowolne stworzenie. Głosy oddawane są poprzez darowizny wpłacane na konto lokalnego towarzystwa historycznego. Każdy dolar liczony jest jak jedna karta do głosowania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego pies wszystko liże? Wyjaśniamy powody nietypowego nawyku
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"

Czworonożny burmistrz

Burmistrz bierze udział we wszystkich miejskich uroczystościach. Jest także twarzą i wizytówką swojej społeczności. Tradycja przyciąga do miasta wielu turystów, którzy są ciekawi, jak ludziom żyje się pod rządami czworonożnego przywódcy. Wilbur wydaje się nie przejmować ciążącą na nim odpowiedzialnością. Podczas licznych wywiadów zachowywał się bardzo swobodnie i przyjaźnie. Reporterzy nie mogli powstrzymać się przed głaskaniem go i drapaniem po brzuszku.

Miejscowość Rabbit Hash nie podlega oficjalnej administracji państwowej. Jej społeczność może więc wyznaczać sobie własne władze i zasady, na wybranych przez siebie zasadach. Nie mają one jednak żadnych realnych uprawnień i nie są uznawane przez władze państwowe. Obecnie miejscowość zamieszkuje 315 osób.

Dlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęDlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
  5. Rząd podjął decyzję. Chcą zabić 17 milionów norek
  6. Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudem
  7. Nie istnieje szybsze i pyszniejsze ciasto czekoladowe, wystarczy wymieszać kilka składników. Niebo na talerzu, rodzina oniemieje

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł