Buldog stał się bohaterem Kalifornii
Źródło: facebook/WSBT_TV

Niebezpieczne drapieżniki wtargnęły na prywatną posesję. Buldog zareagował, niewiarygodne

29 Kwietnia 2020

Buldog swoimi rozmiarami nie mógł zaimponować niedźwiedziom, które wtargnęły na prywatną posesję. Nie zabrakło mu jednak odwagi, którą wykorzystał w starciu z intruzami.

Buldog raczej nie jest psem, który budzi strach wśród innych zwierząt. Nie zalicza się do sprinterów, nie wyróżnia się wytrzymałością. Ma dość słabą kondycję. Jednak psy tej rasy mają jedną godną pozazdroszczenia cechę, którą wykorzystują w praktyce.

Buldog nie przestraszył się groźnych zwierząt

Buldog o imieniu Jewels pewnie nie podejrzewał, że tego beztroskiego dnia stanie się bohaterem internetu. Jego odpoczynek zakłóciły dwa niedźwiedzie, które nagle pojawiły się na terenie posesji rodziny Hernandezów.

Niedźwiedzie wybrały zły dzień na wędrówki po prywatnej posesji. Pewnie chciały trochę narozrabiać, ale trafiły na moment, gdy Jewels akurat wylegiwał się na podwórku. Gdy buldog dojrzał intruzów, nie wahał się ani chwili. Wdał się w szaleńczy pościg za niedźwiedziami. Zmusił leśne zwierzęta do szybkiej ucieczki. Gonił je tak długo, aż stanęły przed bramą. Nie miały odwrotu. Musiały przeskoczyć przez ogrodzenie.

Niedźwiedzie znacznie przewyższały rozmiarami buldoga. Jeden z nich mógł ważyć nawet 45 kilogramów. Waga Jewelsa była znacznie skromniejsza – jedynie 9 kg. Świat nie dowiedziałby się o bohaterskiej postawie psa, gdyby nie zamontowane kamery. To one nagrały całe zdarzenie i udokumentowały brawurę niepozornego buldoga. Gdy Hernandezowie obejrzeli wideo, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

- Totalnie zaskoczyło mnie to nagranie. Nie spodziewałem się, że mój buldog potrafi zamienić się w drapieżnego rosomaka – opowiada David Hernandez w rozmowie ze stacją WSBT-TV.

Rodzina Hernandezów mieszka w Monrovii w Kalifornii. Miasto leży u podnóża wysokich gór, pełnych niedźwiedzi i innych dzikich zwierząt. Zdarza się, że kamery nagrywają, jak rysie, kojoty, jelenie, pumy, wkradają się na podwórka i prywatne działki. Na całe szczęście dom Hernandezów był pilnowany przez dzielnego buldoga.

Możemy być pewni, że nieustraszony pies otrzymał zasłużoną nagrodę. Być może była to kąpiel z ulubionymi zabawkami oraz pełna miska słodyczy. Historia Jewels pokazuje, że buldog wcale nie musi kojarzyć się jedynie z charakterystycznymi uszami i specyficzną budową ciała. Może nasz pupil także ma w sobie duszę łowcy i strażnika?

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM:

Jewels zaskoczył wszystkich reakcjąJewels zaskoczył wszystkich reakcją
facebook/WSBT-TV

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porzucony kot został adoptowany przez fretki. Myśli, że jest jednym z nich
  2. Uratowała ciężarną suczkę przed eutanazją. Kobieta zaniemówiła, gdy zobaczyła szczeniaki
  3. Porzucili psa na wysypisku śmieci. Niewiarygodne jak zmienił się po roku
  4. Husky przez przypadek zaczepił dziecko. Ojciec wszystko nagrał
  5. Szczeniak odegrał tragiczną scenę. Właściciele myśleli, że to koniec
  6. Husky położył się na łóżku. Nie zauważył leżącego na nim niemowlęcia

Źródło: earthporm.com

Następny artykuł