Buldog
Źródło: RSPCA

Znaleźli porzuconego buldoga. Gdy wydali mu komendę, zadziwiająca prawda wyszła na jaw

28 Listopada 2020

Buldog porzucony przy drodze znalazł się pod opieką wolontariuszy z organizacji Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) w West Yorkshire. Roczne zwierzę od samego początku zachowywało się tak, jakby nie rozumiało, co się wokół niego dzieje. Pracownicy próbowali wydać mu podstawowe komendy w języku angielskim, lecz pies wcale nie reagował. Gdy spróbowali ponownie w języku niemieckim, w ułamku sekundy wszystko stało się jasne.

Czy psy na całym świecie porozumiewają się w ten sam sposób? Czy tak jak ludzie mogą nauczyć się języków obcych? Okazuje się, że bystre czworonogi także są zdolne przyswoić więcej niż jeden język.

Dlaczego koty uciekają z domu? Wszystko, co należy wiedzieć, zanim mruczek zniknie bez śladuDlaczego koty uciekają z domu? Wszystko, co należy wiedzieć, zanim mruczek zniknie bez śladuCzytaj dalej

Porzucony buldog nie rozumiał komend po angielsku

Pies znaleziony przez pracowników organizacji RSPCA został wyrzucony z samochodu przy jednej z brytyjskich autostrad. Skrzywdzony pupil zapewne wałęsałby się po poboczu dużo dłużej, gdyby nie pomoc ze strony zaniepokojonych aktywistów.

Pies został przewieziony do ośrodka w West Yorkshire, gdzie nadano mu nowe imię - Hector. Początkowo pracujące tam osoby próbowały sprawdzić, czy zwierzę przeszło podstawowy trening pod okiem poprzedniego właściciela, dlatego wydawali mu proste komendy, takie jak "siad", "zostań", "leżeć", "łapa" w języku angielskim. Hector spoglądał na nich z niezrozumieniem w oczach, nie wykonując żadnego z poleceń.

Aktywiści już mieli się poddać, gdy niespodziewanie jeden z nich przypomniał sobie, że samochód, z którego wyrzucono zwierzaka, miał zagraniczne tablice rejestracyjne. Postanowili sprawdzić, czy psiak zareaguje na komendy wydawane w innych językach niż angielski. Ku ich zdumieniu, gdy buldog usłyszał polecenia po niemiecku, zaczął się perfekcyjnie słuchać! Był świetnie wyszkolony, dlatego jedno słowo wystarczyło, by robił wszystko to, o co poprosili go wolontariusze.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Świętokrzyskie: Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
2. Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim
3. Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring

Psi poliglota przeszedł kurs językowy

Członkowie RSPCA dostrzegli w Hectorze wielki potencjał lingwistyczny, dlatego zdecydowali się poprowadzić w swojej placówce przyspieszony kurs komend w języku angielskim. Na efekty nie trzeba było długo czekać, wkrótce potem buldog reagował już zarówno na polecenia w swoim rodzimym języku, jak i obcym.

- Zaczęliśmy wprowadzać go w angielskie słowa i używaliśmy sygnałów ręcznych wraz z komendami werbalnymi, więc zaczął bardzo szybko je rozumieć. Jest bardzo inteligentnym psem i jest bardzo oddany. To taki kochany i łagodny olbrzym - powiedziała Lucynda Hodgson.

RSPCA poszukuje nowej rodziny dla ​​Hectora. Pracownicy wierzą, że dzięki nauce angielskiego szanse na adopcję Hectora wzrosną i już wkrótce psiak znajdzie nowe miejsce, które będzie mógł z dumą określić "domem".

Jedynym dodatkowym wymaganiem przy adopcji buldoga jest to, by potencjalni właściciele byli niepalący. Badania weterynaryjne wykazały, że porzucony pies miał na ciele liczne oparzenia od papierosów, w konsekwencji czego źle reaguje na palące osoby.

Ten niesamowity buldog udowodnił wszystkim niedowiarkom, że nawet psy potrafią uczyć się języków obcych. Może jego historia zachęci Cię do rozwinięcia nowych pasji?

Kobieta wyczuła, że adoptowany pitbull dziwnie pachnie. Gdy ściągnęła mu szelki, natychmiast zadzwoniła na policjęKobieta wyczuła, że adoptowany pitbull dziwnie pachnie. Gdy ściągnęła mu szelki, natychmiast zadzwoniła na policjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę
  3. Tragedia, zginęło ponad 14 tysięcy zwierząt. Milczano przez rok
  4. Świętokrzyskie. Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
  5. Kundelek za nic nie chciał opuścić swojej rannej przyjaciółki. Godzinami czekał z nią na pomoc
  6. Microsoft w końcu udzieliło odpowiedzi. Chodzi o poważne problemy z Xbox Series X
  7. Dotychczasowe przekonanie o wszechświecie mogło być błędne. Wyjątkowe odkrycie, chodzi o tajemnicze światło

źródło: o2.pl

Następny artykuł