buldog oglada tv
Źródło: youtube.com/Elvis and Khaleesi

Buldog ogląda straszny film. Trudno uwierzyć, jak na niego działa

10 Września 2020

Buldog wpatrywał się z przejęciem w ekran telewizora, na którym wyświetlany był horror. Zwierzak naprawdę wczuł się w sytuację. Jego reakcja udowadnia, że chwyty stosowane przez reżyserów w celu zbudowania napięcia działają nie tylko na ludzi. Zwierzak wydaje się ostrzegać bohatera filmu przed czyhającym na niego niebezpieczeństwem.

Buldog wydawał się zainteresowany, tym co widział na ekranie. Niewiele psów potrafi rozróżnić pojawiające się na telewizorze kształty i skojarzyć je z obiektami, które znają ze swojego życia. Wiele czworonogów nie rozpoznaje nawet swojego właściciela podczas wideo rozmowy. Najnowsze badania wskazują jednak, że duże znaczenie ma tutaj kąt, pod jakim ustawionwy jest odbiornik. Najlepiej, jeśli zwierzak znajduje się na wprost od monitora zawieszonego niezbyt wysoko.

Myśleliście, że kangury są urocze? Niepokojące wideo pokazuje ich mniej przyjazną naturęMyśleliście, że kangury są urocze? Niepokojące wideo pokazuje ich mniej przyjazną naturęCzytaj dalej

Buldog był bardzo przejęty wyświetlanym obrazem

Psi wzrok jest znacznie ostrzejszy od ludzkiego. To co my widzimy jako płynny film, dla zwierzaka może być jedynie serią pojedynczych klatek. Rejestrują one obraz z większą częstotliwością w związku z czym programy tworzone dla ludzi nie spełniają ich wygórowanych potrzeb. Dobrej jakości sprzęt mocno ułatwia zwierzakowi odbiór widocznych na nim treści. Wybierając film na wspólny seans warto pamiętać także o tym, jak czworonogi postrzegają kolory. Podstawowymi barwami jakie widzi są żółty i niebieski. Reszta postrzegana jest jako ich mieszanki i odcienie. Dużo większe zainteresowanie budzą u nich programy, które zawierają odgłosy natury takie jak śpiew ptaków. Najsilniejszą reakcje wywołuje jednak połączony z dźwiękiem obraz innego psa.

DZISIAJ GRZEJE:1. Jeż i kot są najlepszymi przyjaciółmi. Nietypowy duet stał się prawdziwymi gwiazdami
2. Dziewczynki nagrały filmik jak znęcają się nad małym kotkiem. Ich zachowanie oburza, na końcu zrobiły okropną rzecz
3. W Polsce ruszy pierwsza klasa o profilu łowieckim. Będą uczyć polowania na zwierzęta

Buldog próbował ostrzec bohatera przed niebezpieczeństwem

Buldogi to lojalne zwierzaki, skoro do pomocy ludziom. Zależy im na tym, by byli oni bezpieczni i zadowoleni. Widząc bohatera zdradzającego wszelkie oznaki niepokoju oraz zagrożenie czające się w kącie pokoju nie mógł pozostać obojętny. Jeden z komentujących wideo tak opisał tą scenę.

- Widać, jak wodzi wzrokiem po szerokim ekranie, rozglądając się za tym, czego boi się widoczna na nim dziewczyna. To jest tak dobry psiak. Zastanawiam się, co lubi oglądać mój zwierzak gdy wychodzę z domu. Mój australijski pies pasterski też zawsze chce mnie chronić. Śpi nawet koło mojego łóżka - czytamy pod filmem.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jechał jak wariat. Chcieli go ukarać, a skończyło się eskortą do szpitala
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  4. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Tragedia, nie żyją. Czarna środa dla jednego regionu Polski

źródło: youtube.com

Następny artykuł