pies siedzi
Źródło: instagram.com/ bestboybrodie

Border collie ze zdeformowanym pyszczkiem podbił internet. Za jego wyglądem kryje się przykra historia

28 Lipca 2020

Border Collie miał do tej pory bardzo ciężkie życie. Jako szczeniak został zaatakowany przez własną matkę. Brodiego udało się uratować, jednak jego obrażenia były poważne. Jego szczęka i kości pyszczka zrosły się w nieprawidłowy sposób. To właśnie dlatego wygląda w tak nietypowy sposób. Na dodatek zmaga się z częściową ślepotą. Mimo tych wszystkich zdarzeń, wciąż jest bardzo żywym psem o dużej inteligencji i miłości do ludzi.

Border Collie mimo swoich widocznych wad szybko znalazł dom. Wydawało się, że to koniec jego kłopotów. Nowi właściciele nie umieli jednak sobie z nim poradzić. Był dla nich zbyt energiczny, więc zwrócili go do schroniska, twierdząc, że jest nadpobudliwy. Na szczęście szybko znalazł nową rodzinę. Para natknęła się na niego w internecie, szukając psa do adopcji. Od razu zakochali się w unikalnym psiaku o ogromnej sile i energii. W Brodiem zakochuje się praktycznie każdy kto się na niego natknie. Opiekunowie prowadzą jego profil w serwisie Instagram, obserwowany przez prawie 160 tysięcy osób.

3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się chorobaCzytaj dalej

Border Collie szkolony jest na psa terapeutycznego

Mimo przebytych traum pies nie popadł w smutek i apatię. Jest tak żywy, jak za szczenięcych lat. Choć Amanda I Brad przyznają, że pupil potrafi ich zmęczyć, podkreślają, że to bardzo inteligentny i wrażliwy pies.

-Jest zdecydowanie nadpobudliwy, ale jest taki inteligentny. Jego mózg jest w porządku i zwykle uczy się sztuczek w ciągu 10 minut, co mówi mi, że jest mądrym psem - powiedziała Amanda w rozmowie z The Metro.

DZISIAJ GRZEJE:1.Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci
3. Myślała, że uratowała kota bez ogona. Dopiero po kilku dniach poznała porażającą prawdę

Para szkoli go obecnie na psa terapeutycznego. Ich zdaniem pies wymaga jedynie sporej dozy cierpliwości, którą mogą mu zapewnić. Jego inteligencja powinna sprawić, że dobrze odnajdzie się w nowej roli. Kobieta zapewnia, że pies jest szczęśliwy i dobrze reaguje na szkolenie.

-Mamy nadzieję, że któregoś dnia wyszkolimy go na psa terapeutycznego, aby mógł pomagać innym osobom niepełnosprawnym - dodała.

Pies pokazuje, jak przezwyciężać przeciwności

Brodie przeszedł przez wiele wydarzeń, które pozbawiłby woli do życia niejednego człowieka. Gdy miał zaledwie 13 dni przeżył atak własnej matki. Później, gdy względnie doszedł do siebie, musiał zmagać się ze swoją niepełnosprawnością. Psiak nie stracił jednak ikry i pozytywnego podejścia. Właściciele chcą dać mu szansę do dzielenia się jego siłą i wytrwałością. Jako, że czworonóg uwielbia kontakty z ludźmi i nowe doświadczenia i szybko przyswaja nowe umiejętności nie powinien mieć problemu z wypełnianiem nowych obowiązków.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Brodie has such pretty eyes, don’t you think?!

Post udostępniony przez Brodie (@bestboybrodie)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Trudno powstrzymać uśmiech na widok psiaka Gomy. Wygląda jak miniaturowa owca
  3. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Wspólne wyjście na plażę to dla nich "obciach". Tysiące polskich kobiet przeżywa rozczarowanie

Źródło: shareinfo.pl

Następny artykuł