Border collie stanął w obronie 10-letniego chłopca
Źródło: unsplash/Sheri Hooley

Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

27 Września 2020

Border collie stanął w obronie 10-letniego chłopca. Dziecko zostało zaatakowane podczas rodzinnego spaceru po kanadyjskich lasach. Niespodziewanie z drzewa zeskoczył potężny drapieżnik, który obrał chłopca za łatwą ofiarę. Wszelkie próby odpędzenia zwierzęcia nie pomagały, dlatego bohaterski pies ruszył swojemu panu na pomoc.

Border collie towarzyszył swoim właścicielom podczas spokojnej wyprawy na łono natury. 6-osobowa grupa nie wiedziała, że wypad nad rzekę zakończy się tragicznym zdarzeniem. Podczas przechadzki jedno z dzieci zostało zaatakowane przez drapieżną pumę, której nikt wcześniej nie zauważył. Bezbronny 10-latek nie miał najmniejszych szans na wygraną w nierównym starciu ze zwierzęciem uzbrojonym w ostre kły i pazury, dlatego lojalny czworonóg stanął w jego obronie, ryzykując własnym życiem. Dramatyczne zdarzenie stało się szeroko poruszaną kwestią w kanadyjskich mediach.

Szczeniaczek urodził się z uroczymi wąsami na pyszczku. Maleńka suczka wygląda jak prawdziwy dżentelmenSzczeniaczek urodził się z uroczymi wąsami na pyszczku. Maleńka suczka wygląda jak prawdziwy dżentelmenCzytaj dalej

6-osobowa wycieczka zabrała border colliego na spacer po lesie

Zdarzenie zostało zrelacjonowane przez lokalne służby na oficjalnym fanpage'u Conservation Officer Service. Do ataku na dziecko doszło w poniedziałek 1 września, kiedy to dwie kobiety wraz z czwórką dzieci w wieku między 10-13 lat i psem rasy border collie, wybrały się na spacer wzdłuż rzeki Marshall w prowincji Kolumbia Brytyjska. Jest to popularny szlak turystyczny, który Kanadyjczycy często odwiedzają, dlatego nikt z dorosłych nie spodziewał się, że tego dnia dojdzie do szokującego incydentu.

Kiedy grupa wesoło maszerowała przez las, jedno z dzieci wyrwało się samotnie na przód. Wystarczyła zaledwie sekunda nieuwagi, w której rozegrała się prawdziwa tragedia. Niespodziewanie z drzewa zeskoczyła potężna puma i przypuściła atak na zaskoczonego chłopca. Zwierzę przewróciło 10-latka i za pomocą pazurów raniło go w okolicy pleców i klatki piersiowej. Przerażona grupa próbowała przepędzić dzikiego kota, jednak drapieżnik nie odpuszczał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielkie brawa. Polski ksiądz na mszy przedstawił wiernym bezdomnego pieska do adopcji
2. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało
3. Golden retriever słucha, jak właściciel gra na gitarze. Mina psa, kiedy muzyka ucicha jest po prostu bezcenna

Pies odparł atak na 10-latka

Matki z dziećmi, chociaż krzyczały i rzucały w agresywną pumę kamieniami i gałęziami, nie potrafiły pomóc poszkodowanemu chłopcu. Czas uciekał, w każdej chwili mogło dojść do najgorszego. Wtem na ratunek młodego pana ruszył nieustraszony border collie. Czworonóg rzucił się na grzbiet drapieżnika i zepchnął go z chłopca. Dopiero wtedy puma poczuła się zagrożona i czym prędzej uciekła w zarośla. Zraniony 10-latek został przetransportowany do szpitala. Obrażenia poniesione podczas ataku nie grożą jego życiu. Służby B.C. Conservation Officer Service z pomocą psów tropiących przeprowadziły akcję poszukiwawczą pumy, aby zapobiec atakom ze strony dzikich drapieżników w przyszłości.

Gdyby nie heroiczna postawa lojalnego czworonoga, dramatyczne spotkanie z dzikim kotem mogłoby przebiec w zupełnie inny sposób. Niesamowite, że niektóre zwierzęta są w stanie zaryzykować wszystkim, aby uratować swoich właścicieli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Wychudzona suczka została znaleziona na śmietniku. Zdjęcia po kilku tygodniach zapierają dech
  3. Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Ma zaskakujący powód do radości
  4. Kotka jest wyjątkowa nie tylko przez swoje oczy. Wystarczy spojrzeć na jej łapki
  5. Hel. Zaleziono fokę z okularami pływackimi na szyi. Akcja ratunkowa
  6. Dyrektor muzeum w Auschwitz wydał oświadczenie. Prosi o łaskę dla skazanego nastolatka

źródło: reshareworthy.com

Następny artykuł