Border collie przeżywał śmierć swojego przyjaciela
Źródło: youtube/rumble viral

Border collie pogrążył się w żałobie po najlepszym przyjacielu. Właściciele pocieszyli go w piękny sposób

23 Września 2020

Border collie musiał rozstać się ze swoim długoletnim towarzyszem zabaw. Zwierzak bezpowrotnie utracił przyjaciela, z którym bardzo się zżył w ciągu ostatnich 13 lat. Właściciele ze smutkiem spoglądali na przygnębionego czworonoga i postanowili ulżyć mu w cierpieniu. Niespodziewany prezent sprawił, że na sercu zrobiło mu się chociaż odrobinę lżej.

Border collie o imieniu Junior był nierozłączny ze swoim najlepszym przyjacielem, który również należał do tej samej rasy. Oba zwierzaki rozumiały się jak dwa łyse konie, ponieważ spędziły ze sobą blisko 13 lat. Podczas tych lat wspólnie się bawiły, jadły, spały i przytulały wraz z opiekunami. Niestety, długoletni towarzysz Juniora przegrał nierównaną walkę z chorobą. Border collie został całkowicie sam, nie rozumiejąc, dlaczego ich losy zostały brutalnie rozdzielone. Zrozpaczonym właścicielom krajały się serca, gdy patrzyli na swojego podopiecznego, dlatego wpadli na pomysł, jak dodać mu otuchy w tych trudnych chwilach.

Kotek za nic nie chce oddać swojego smoczka. Można się popłakać ze śmiechuKotek za nic nie chce oddać swojego smoczka. Można się popłakać ze śmiechuCzytaj dalej

Border collie przeżywał prawdziwą rozpacz

Opiekunowie zwierząt, pomimo codziennej radości i otuchy ze strony psa czy kota, muszą liczyć się z myślą, że ich czworonożni przyjaciele nie będą żyć wiecznie. Śmierć ukochanego zwierzaka to za każdym razem traumatyczne doświadczenie, do którego w większości przypadków nie można się psychicznie przygotować. Nie inaczej jest w przypadku choroby, która potrafi latami pozostawać utajona i zaatakować nagle. Właśnie taki los spotkał border colliego, który nieoczekiwanie odszedł po walce z nowotworem. Właściciele byli zrozpaczeni, lecz to drugi psiak - Junior, przeżywał najgorszą tragedię po utracie przyjaciela. Mijały dni, tygodnie, a nawet miesiące, a grobowa atmosfera w domu wciąż była niemal namacalna. Opiekunowie czworonoga musieli zacisnąć zęby i przywyknąć do myśli, że od tej pory będzie ich witał tylko jeden właściciel mokrego noska. Jednakże, nie mogli dłużej znieść widoku ich psa, który od dłuższego czasu przeżywał żałobę po odejściu najlepszego przyjaciela. Border collie nie machał już ogonem i wcale nie chciał się bawić.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wnuczek oniemiał, gdy poznał pupila babci. Miesiącami myślała, że zajmuje się kotkiem, była w ogromnym błędzie
2. Psy będą dostawać emeryturę? Pieniądze mają trafiać do ich właścicieli pod jednym warunkiem
3. Nagrano najgrzeczniejszego kota w kraju. Zwierzak zawstydził wszystkich dżentlemenów

Piesek na nowo odzyskał spokój

Właściciele Juniora długo zastanawiali się nad tym, jak poprawić humor ich czworonogowi. Wiedzieli, że na adopcję drugiego psa jest zdecydowanie za wcześnie. Musiał być inny sposób... W końcu wpadli na pomysł, którego realizacja nie była wcale trudna. Po prostu pojechali do najbliższego marketu i postanowili kupić mu prezent na otarcie łez. Ale! Nie był to byle jaki prezent. Kupili Juniorowi maskotkę w kształcie psa, którą od tej pory będzie mógł przytulać, gdy tylko zrobi mu się smutno na myśl o przyjacielu, który odszedł już na drugą stronę tęczy. Nowy członek rodziny dostał imię "Puppy", czyli po prostu "szczeniak" i od tamtego dnia Junior nie rozstawał się z nim nawet na chwilę. Właściciele nagrali wzruszający film, na którym Junior leży na kanapie i przytula do siebie pluszaczka. Jak dobrze, że może zaznać spokój, gdy trzyma go w objęciach!

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka stała się hitem na porodówce. "Jak Rod Stewart" - piszą internauci
  2. Wychudzona suczka została znaleziona na śmietniku. Zdjęcia po kilku tygodniach zapierają dech
  3. Właściciele nie rozumieli, dlaczego suczka czeka przy dołku. Złapali się za głowy, gdy poznali powód
  4. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki
  5. Nagrano niezwykłe spotkanie w Disneylandzie. Labrador nie mógł uwierzyć, że nareszcie zobaczył swojego idola
  6. Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osób

źródło: pawmygosh.co

Następny artykuł