collie i kapibara
Źródło: youtube.com/ Crazy Cody's Creatures

Niezwykłe spotkanie kapibary i border collie. Wideo jest hitem w sieci

23 Sierpnia 2020

Border collie spotkał udomowioną kapibarę. Internauci uwielbiają historie o przyjaźni gatunków, które zazwyczaj nie mają okazji się ze sobą spotkać. W tym wypadku doszło do naprawdę niecodziennej sytuacji, zwierzaki miały okazje poznać się w domu swojego opiekuna. Sądząc z nagrania, bardzo się polubiły. To może być początek pięknej przyjaźni.

Border collie to rasa ceniona przede wszystkim za swój spryt i inteligencje. Poza tym, może pochwalić się pięknym wyglądem. Długowłose majestatyczne psiaki uwielbiają kontakt z człowiekiem i innymi zwierzakami. Rzadko sprawiają swoim właścicielom problemy. Wymagają wiele aktywności zarówno fizycznej jak i intelektualnej. Często startują w zawodach psich dyscyplin sportu. Z racji na ich zapał i potrzebę ruchu jak i nowych wyzwań często dobrze reagują na trening, który pozwala im zaspokoić obie z nich.

Malutki kotek bał się wejść do środka. Powód ściska serceMalutki kotek bał się wejść do środka. Powód ściska serceCzytaj dalej

Border Collie poznał kapibarę

Kapibara z kolei to spokojny gryzoń. Jest największym przedstawicielem swojego rzędu. Długość jej ciała dochodzi do 130 centymetrów. Choć te egzotyczne ssaki kojarzą nam się raczej z dzikimi zwierzętami, wiele osób decyduje się na ich hodowlę w domu. Nie sprawiają one swoim właścicielom wielu kłopotów. To zwierzę wyłącznie roślinożerne unikające konfliktów. Zaatakowana przez drapieżnika szuka schronienia pod powierzchnią wody. Choć nie wygląda, bardzo dobrze pływa i nurkuje, może pozostać pod powierzchnią wody nawet do 5 minut. Naturalnie występuje jedynie w Ameryce Południowej. Niektórzy nazywają je wielkimi świnkami morskimi, inni porównują je do przerośniętych chomików. Trzymane w domu nawiązują relacje z ludźmi. Określane są jako lojalne zwierzęta, które cieszą się z każdego kontaktu z człowiekiem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zdjęcia psów przed i po uratowaniu topią serca. Troska wolontariusza odmieniła je nie do poznania
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są zadziwiające
3. Dlaczego koty ugniatają łapkami? Nie każdy zna prawdziwe powody

Border Collie wydaje się zachwycony spotkaniem

Na nagraniu widzimy jak kapibara staje na środku pokoju, od razu budzi zainteresowanie dwóch leżących pod ścianą psiaków. Czworonogi podchodzą do niej i zaczynają ją obwąchiwać. Śmielszy z nich zaczyna lizać wielkiego gryzonia po pyszczku. Kapibara nie pozostaje mu dłużna. Od razu przytula się do jego szyi. Po chwili także całuje swojego nowego przyjaciela. Zwierzaki przez kilka minut okazują sobie wzajemną czułość. Później kładą się naprzeciwko siebie, nie spuszczając z siebie wzroku. Para robi duże wrażenie. Rzadko kiedy mamy okazję oglądać tak rozbrajająco słodkie sceny.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjant zastrzelił psa na podwórku. Wszystko na oczach właścicielki, porażające nagranie
  2. Tańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażenia
  3. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Olbrzymia eksplozja gazu. Cały kraj odcięty od prądu. Wiadomości ze świata

źródło: youtube.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł