bizon i kobieta
Źródło: youtube.com/ KBZK Bozeman MT News

Kobieta potknęła się, kiedy gonił ją bizon. Wszystko nagrano

20 Lipca 2020

Bizon z parku Yellowstone zaatakował turystów, którzy podeszli zbyt blisko do wielkiego zwierzęcia. Para zmuszona była do ratowania się ucieczką, by nie zostać stratowanym, lub ugodzonym rogiem. W pewnym momencie kobieta potknęła się i padła na ziemię. Wszyscy zamarli patrząc jak rozjuszony ssak podbiega do leżącej na ziemi zwiedzającej.

Bizony występowały kiedyś powszechnie w Ameryce Północnej. Obecnie, ze względu na intensywne polowania na nie oraz kurczące się środowisko naturalne dla tych zwierząt można je podziwiać głównie w parkach narodowych i rezerwatach. Oglądający je turyści nie zawsze jednak stosują się do niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Ważące do 900 kilogramów i biegnące z prędkością nawet 65 kilometrów na godzinę zwierze stanowi poważne zagrożenie dla człowieka, jednak zazwyczaj nie atakuje niesprowokowane.

Widzieli wiele, ale nigdy psa w tak złym stanie. Porzucony na stacji kolejowej czworonóg prosi o wsparcieWidzieli wiele, ale nigdy psa w tak złym stanie. Porzucony na stacji kolejowej czworonóg prosi o wsparcieCzytaj dalej

Bizon gonił parę zwiedzających

Tylko w 2015 roku 5 osób straciło życie w wyniku spotkania z bizonem z parku Yellowstone. Od tej pory władzę ośrodka rozpoczęły kampanię informacyjną, mającą uświadomić odwiedzającym go ludziom jak niebezpieczne potrafią być te zwierzęta. Wydawano ulotki, postawiono słupy z ostrzeżeniami, sprawę nagłośniły media, jednak wciąż dochodzi do incydentów z ich udziałem. Podobnie było i w tym wypadku, nieświadomi siły i szybkości z jaką mogą się poruszać para podeszła do pasących się zwierząt, prawdopodobnie po to by zrobić sobie z nimi zdjęcie. Bizony, które od wieków padały ofiarą polowań organizowanych przez ludzi potraktowały ich jako zagrożenie. Dwa z nich zaczęły gonić nierozważnych turystów.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy puma Nubia może tęsknić za właścicielem? Słowa eksperta rzucają światło na sprawę
2. Labrador postanowił przygarnąć bezpańskiego kotka. Teraz nie opuszcza go nawet na moment

Kobieta o włos uniknęła śmierci

Bizon potrafi biec szybciej od człowieka, mimo swoich rozmiarów i wagi jest to dość zwinne i bardzo szybkie zwierze. Gdyby turyści próbowali mu uciec po otwartej przestrzeni nie mieliby z nim szans. Na domiar złego, po paru metrach pościgu kobieta potknęła się w biegu. Leżąc na ziemi miała ułamki sekund na podjecie decyzji. Zdaniem świadków, uratował ją fakt, że pochodziła z Montany, gdzie ataki byków i innych zwierząt gospodarczych zdarzają się regularnie. Wiedziała więc, że najlepszym co może zrobić, jest udawania martwej. Zwierze zatrzymało się przy jej nieruchomym ciele po chwili jednak odeszło. Gdyby postanowiła wstać i biec dalej finał tego zdarzenia byłby pewnie inny. Bizony nie są zwierzętami drapieżnym jeśli decydują się na zdecydowaną reakcję to raczej wiąże się ona z samoobroną przed realnym zagrożeniem, lub czymś co budzi z nim skojarzenia.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W parku pełno jest dorosłych psów. Między nimi chowa się szczeniaczek, umiesz go znaleźć?
  2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  3. Niesamowite. Wyłowili rybę, która ma część twarzy jak człowiek. Zdjęcia robią wrażenie
  4. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
  5. Kiedy należy wykastrować psa? Wszystko zależy od rasy
  6. Kinga Duda pojechała na luksusowe wakacje. Wiemy gdzie wypoczywa

Źródło: o2.pl

Następny artykuł