lis na parkingu przy Biedronce
Źródło: facebook.com

Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy Biedronce

20 Listopada 2020

Przy Biedronce we Wrocławiu pan Szymon i jego ciężarna narzeczona zostali zaatakowani przez lisa. Do zdarzenia doszło przy ulicy Bezpiecznej w ostatnią niedzielę, 15 listopada. Teraz mężczyzna ostrzega internautów przed dzikim zwierzęciem w sieci.

Przy Biedronce na ulicy Bezpiecznej we Wrocławiu rozegrała się mało przyjemna scena. Opisał ją pan Szymon, który został zaatakowany przez dzikiego lisa. Mężczyzna bronił także swojej ciężarnej narzeczonej, udało im się wyjść z sytuacji bez szwanku. Teraz ostrzega innych przed napastliwym zwierzęciem grasującym po okolicy.

Pies uciekł z domu, ale nie nacieszył się wolnością. Został Pies uciekł z domu, ale nie nacieszył się wolnością. Został "aresztowany", jego mina mówi wszystkoCzytaj dalej

Biedronka miejscem żeru lisa

Panu Szymonowi udało się zarejestrować fragment sytuacji przy pomocy samochodowej kamerki. Na nagraniu widać, jak lis oświetlony światłem reflektorów przebiega przez parking w kierunku sklepu Biedronka. Po chwili jednak pewnie zainteresowany ruchem, zatrzymuje się i zaczyna obserwować samochód pana Szymona. Wygląda, jakby czekał, aż ktoś z niego wysiądzie.

Resztę sytuacji opowiedział pan Szymon w poście na Facebooku. Gdy tylko para opuściła bezpieczne wnętrze samochodu, głodny lis postanowił spróbować szczęścia i zaatakować ich.

- Po wyjściu z samochodu nas zaatakował i powtarzał ataki, aż weszliśmy do klatki schodowej. Szedłem tyłem, twarzą w jego stronę, a narzeczona w ciąży przede mną - relacjonuje mężczyzna na Facebooku.

Choć lis nic nie zrobił parze, na pewno to doświadczenie nie należało do najprzyjemniejszych.

- Co był atakiem przy mnie, to udawałem, że ja atakuję jego. Wycofywał się kawałek i ponowny atak... Tak więc należy uważać szczególnie z dzieckiem - przestrzega mężczyzna w poście.

Ekspert, weterynarz Szczepan Kawski z Gabinetu Weterynaryjnego Dolittle 24h w rozmowie z Faktem potwierdza, że lis prawdopodobnie nie chciał zrobić nikomu krzywdy, po prostu szukał pożywienia. Nie słyszano także o przypadkach wścieklizny w okolicy, jednak w przypadku dzikich zwierząt i tak zawsze powinno się być na baczności.

- Dzwonili do mnie z Biokontroli i trzeba uważać. [...] Co prawda mówią, iż wścieklizna nie panuje na tym obszarze, ale chcą się upewnić i chcą go złapać. Prosił, by powiadomić ludzi i by uważać na siebie - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 52-latek chciał skrzywdzić bezbronne dziewczynki. Bohaterski pitbull ukarał go w najboleśniejszy sposób
2. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci
3. Rudy kotek przeszedł 19 km, żeby spotkać swoją rodzinę. Oni odpłacili mu się w najgorszy sposób

Lis żeruje we Wrocławiu

Pan Szymon ostrzega klientów sklepu Biedronka i mieszkańców okolicy. Z rozmowy z weterynarzem miał dowiedzieć się, że "ataki zdarzają się już od przedwczoraj w obrębie kilometra, a dla lisa kilometr to chwila, by przebyć taką odległość".

Nie tylko on i jego narzeczona widzieli w okolicy zwierzę - mieszkańcy osiedla twierdzą, że lis od jakiegoś czasu się tam kręci i rzekomo jest dokarmiany przez ludzi, dlatego się ich nie boi.

Ostatnio na innej wrocławskiej grupie pojawił się film, na którym widać lisa nie tak daleko od Biedronki przy ulicy Bezpiecznej. Jak wskazuje Gazeta Wrocławska, zwierzak widziany był ostatnio na ul. Litomskiej, Czarnieckiego, Głogowskiej, Słubickiej i dworca Mikołajów na Szczepinie. Choć niewykluczone, że to wcale nie ten sam lis, ważne, żeby być ostrożnym!

ZOBACZ WIDEO:

Wpuścili kotkę do środka. Po kilku sekundach zorientowali się, jaki błąd popełniliWpuścili kotkę do środka. Po kilku sekundach zorientowali się, jaki błąd popełniliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  3. Spaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnie
  4. Kot miał zostać uśpiony, bo był tak brzydki, że nikt go nie chciał. 24 godziny przed planowanym zabiegiem wydarzył się cud
  5. Nagrano pierwszą wizytę husky'ego u fryzjera. Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy obejrzał nagranie, nie znał go od tej strony
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"

źródło: fakt.pl, gazetawroclawska.pl

Następny artykuł