bezdomny pies w stajence
Źródło: youtube.com/Zoo Land

Bezpański pies znalazł schronienie w szopce. Ułożył się na miejscu Jezusa

23 Grudnia 2020

Bezpański pies kładący się na sianku w szopce stojącej przed jednym z kościołów w Brazylii to widok, który wzruszył wszystkich do łez. Zdjęcia zwierzaka leżącego w żłobie obok figurki dzieciątka obiegły cały świat. Wielu dopatrywało się w tym zdarzeniu symbolicznego wymiaru. Czy czworonóg wyczuł, że zbliża się pamiętna chwila narodzenia Chrystusa?

Bezpański pies, który przybłąkał się do szopki, stał się dla obserwujących niecodzienną scenę symbolem świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy widzieli w nim strudzonego wędrowca, dla którego zgodnie z tradycją zostawia się wolne nakrycie przy wigilijnym stole, inni porównywali jego sytuację do dziejów Marii i Józefa, którzy nie mogli znaleźć w Betlejem noclegu.

Bezpański pies położył się w Bożonarodzeniowej szopce

Tradycja budowania świątecznych szopek jest powszechna w wielu państwach świata. Katolicy upamiętniają w ten sposób scenę narodzenia się Jezusa w stajence nieopodal Betlejem.

Poza figurami Matki Boskiej, Józefa i dzieciątka, często znajdują się w nich podobizny pastuszków, trzech królów, jak i zwierząt gospodarskich, które przyszły przywitać je na świecie. W tym wypadku do orszaku dołączył się bezpański pies. Szczeniak owczarka niemieckiego wyglądał, jak jednak z postaci wstawionych do szopki.

Pies praktycznie zamieszkał w stajence. Turyści, którzy mijali ją następnego dnia, początkowo sądzili, że w nocy wzbogacono ją o kolejną figurę. Gdy zwierzak się poruszył byli w szoku.

Szczeniak zachowywał się, jakby znalazł sobie nowy dom, w którym Maria i Józef stali się jego nowymi opiekunami, opowiadającymi mu bajki na dobranoc, a Jezusek najlepszym przyjacielem, z którym dzielił łóżeczko.

Niestety szopki wystawiane na Boże Narodzenie znikają z ulic na przełomie stycznia i lutego. Należało pochylić się bliżej nad losem biednego bezdomnego psa. To co nastąpiło potem, można uznać za świąteczny cud.

Pies bez ostrzeżenia gryzie właścicielkę w rękę. Kobieta nie podejrzewa, że zwierzę próbuje uratować jej życiePies bez ostrzeżenia gryzie właścicielkę w rękę. Kobieta nie podejrzewa, że zwierzę próbuje uratować jej życieCzytaj dalej

Bezpański pies rzeczywiście znalazł nowy dom

Widok szczeniaka, szukającego choćby odrobiny ciepła i wygody w żłobie stojącym w szopce chwytał ludzi za serce. Niestety większość z nich szybko zapominała o mijanym podczas spaceru lub świątecznych zakupów bezpańskim psie.

Jeden z przechodniów zapałał jednak do niego miłością od pierwszego wejrzenia. Nie wahając się zbyt długo, postanowił adoptować owczarka niemieckiego. Historia szczeniaka brzmi jak żywcem wyjęta ze scenariusza świątecznego telewizyjnego hitu.

Choć zwierzak zdawał się czuć dobrze w stajence, z pewnością o niebo lepiej radzi sobie mając dach nad głową, pełną miskę i kochającego opiekuna, do którego może się przytulić.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: animalchannel.com

Następny artykuł