bezdomny pies
Źródło: facebook.com/Forgotten Dogs of the 5th Ward Project

Bezdomny pies wtulił się w misia. Miał tylko jego, łzy same płyną z oczu

30 Września 2020

Bezdomne psy zmagają się z bardzo wieloma problemami. Poza oczywistymi, wynikającymi z niezaspokojenia ich podstawowych potrzeb, brak im także relacji z kochającą je osobą. Aktywistka, pomagająca psom na co dzień zrobiła poruszające zdjęcie czworonogowi, przytulającemu się do starego, wytartego pluszaka.

Bezdomny pies nie miał okazji zaznać w swoim życiu czułości. Widok zwierzaka, przytulonego do swojej zabawki poruszy najtwardsze serce. Zdjęcie zwierzaka wywołało prawdziwą burzę wśród użytkowników Facebooka. Wielu z nich ubolewało nad losem czworonoga. Znalazło się też dużo osób, które pytały, czemu kobieta się nim nie zaopiekowała. Te wątpliwości sprowokowały ją do ujawnienia przerażającej prawdy na temat jej pracy. To nie jest zajęcie dla osób o słabej psychice.

Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymałSzczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymałCzytaj dalej

Bezdomny pies wzruszył internautów

Yvette prowadzi fundację pomagającą bezdomnym zwierzakom. Często dzieli się zdjęciami jej podopiecznych. Zazwyczaj pracownicy organizacji starają się zrobić, co mogą, by poprawić sytuację zwierząt. Najchętniej umieściliby wszystkie z nich w schroniskach lub domach zastępczych. Wszystkie placówki są jednak przepełnione. Choć kobieta bardzo chciałaby móc umieścić psa z kochającymi ludźmi, wie, że inne zwierzaki są w gorszej sytuacji. Podczas jednego obchodu swojego rejonu, mija około 50 bezpańskich zwierząt. Większość z nich jest w stanie gorszym niż ten kundelek.

- Ten pies jest we względnie dobrym stanie. Niestety ludzie, widząc zwierzęta takie jak on, rzadziej oferują im dom tymczasowy lub adopcję. Z tego powodu, w większości zamieszczam tu zdjęcia psów w gorszym stanie, lub te wymagające natychmiastowej pomocy weterynarza - odpowiedziała na wątpliwości komentujących Yvette.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robiła klientce manicure, gdy na stół wskoczył kotek. W głowie się nie mieści, co zaczął wyprawiać
Sądzili, że uratowali szczeniaki. Aż zastygli, kiedy usłyszeli, że to wcale nie są psy

Bezdomne psy stanowią poważny problem

W wypadku zwierząt, takich jak ten biedny piesek, fundacja stosuje pomoc doraźną. Karmią je i podają środki odrobaczające. Codzienność wolontariuszy pomagających bezdomnym zwierzakom jest bardzo trudno. Często muszą wybierać, na którego psa mogą przeznaczyć swoje środki, odmawiając ich innym. Na szczęście znalazło się wiele osób, które chciały pomóc temu biednemu, porzuconemu kundelkowi. Mamy nadzieję, że dzięki rozgłosowi, jaki zyskał uda mu się znaleźć kochający dom.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcennaZakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcennaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki
  2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  3. Piątka dla zwierząt: Koalicja zbiera podpisy pod apelem do Andrzeja Dudy o zablokowanie ustawy
  4. Ceny skupu bydła rzeźnego zmienią się drastycznie. Wszystko przez "piątkę dla zwierząt"
  5. Z ich lodówki znikał ser. Zamontowali w niej ukrytą kamerę. Sprawca inny niż myślicie
  6. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy

źródło: dziennikwschodni.pl

Następny artykuł