Bezdomny mężczyzna
Źródło: facebook/Tracy Hunton Thompson

Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej

10 Listopada 2020

Bezdomny przespał noc przed budynkiem schroniska dla zwierząt. Wczesnym rankiem zaniepokojeni pracownicy zauważyli mężczyznę i postanowili zapytać, dlaczego spał akurat w tym miejscu. Kiedy bezdomny wyjawił im powód, oczy natychmiast zaszły im łzami. Wiedzieli, że muszą spełnić jego życzenie.

Bezdomny mężczyzna przespał całą noc na lodowatym chodniku tuż przed głównym wejściem prowadzącym do schroniska dla zwierząt. Dopiero rano, kiedy pracownicy ośrodka rozpoczęli zmianę, zauważyli nieznajomego przed drzwiami budynku. Wtedy jeszcze nie podejrzewali, że znalazł się tam nieprzypadkowo.

Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?Czytaj dalej

Zdesperowany bezdomny spał pod schroniskiem

W piątek rano jeden z pracowników schroniska dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt DeKalb County Animal Services w Georgii dokonał szokującego odkrycia. Zauważył, że pod samymi drzwiami budynku śpi bezdomny, młody mężczyzna.

Bezdomny kulił się na chodniku, trzęsąc z zimna, dlatego wstrząśnięty tym widokiem pracownik postanowił go obudzić i spytać o powód, dla którego wybrał właśnie oto miejsce na swoją drzemkę. Okazało się, że nie było ono dziełem przypadku. Przebudzony mężczyzna wyznał, że zgubił swojego najdroższego przyjaciela - pieska o imieniu Tata.

- Obudziliśmy go, a on powiedział nam, że jego ukochany pies zaginął – powiedziała Karen Hirsch, rzeczniczka schroniska.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Niewyobrażalne poświęcenie dla towarzysza niedoli

Mężczyzna był wyraźnie przejęty zniknięciem swojego czworonoga. W głębi serca czuł, że Tata mógł zostać znaleziony przez wolontariuszy i przewieziony do lokalnego przytułku.

Jak wytłumaczył, przed przyjazdem do schroniska zebrał wszystkie pieniądze, jakie posiadał i wydał je na bilet autobusowy w jedną stronę. Zrobił to dlatego, bo wciąż miał nadzieję, że znajdzie tam swojego psa. Dla zaprzyjaźnionego zwierzaka był zdolny do ogromnych poświęceń.

Pracownicy byli poruszeni historią bezdomnego, dlatego postanowili pomóc mu w poszukiwaniach zaginionego pieska. Jak się okazało, jego przyjaciel został odnaleziony na ulicy jakieś dwa tygodnie wcześniej. Znajdował się jednak w innej placówce.

Mężczyźnie ulżyło po usłyszeniu dobrej nowiny, jednak zdawał sobie sprawę z tego, że nie ma już żadnych pieniędzy, za które mógłby kupić kolejny bilet autobusowy. Pracownicy schroniska nie wahali się ani chwili i od razu zaproponowali, że pokryją koszty jego transportu. Bezdomny nie potrafił wyrazić słowami swojej wdzięczności.

- Widać, że ten mężczyzna stawia swojego psa na pierwszym miejscu. Obydwaj mają tylko siebie - skomentowała Hirsch.

Szczęśliwe zakończenie

Kiedy właściciel dojechał we wskazane miejsc, wszyscy już na niego czekali. Gdy zobaczył Tatę, nie potrafił powstrzymać potoku łez. Był jego największym skarbem. Wideo dokumentujące ich ponowne spotkanie sprawia, że samemu chce się płakać z radości.

- Ludzie często nie rozumieją oddawania zwierzęcia w ręce osoby bezdomnej. Prawda jest taka, że niektórzy z nich lepiej opiekują się swoimi zwierzakami niż ludzie, którym niczego nie brakuje. Jeśli widzisz osobę bezdomną ze zwierzęciem domowym i nie chcesz dawać jej pieniędzy, możesz dać karmę dla psów lub butelkę wody – wyznała Hirsch.

ZOBACZ WIDEO:

Samochód potrącił kundelka, zmiażdżył mu łapy. Pies konał na oczach obojętnych właścicieliSamochód potrącił kundelka, zmiażdżył mu łapy. Pies konał na oczach obojętnych właścicieliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zobaczył zdjęcie w telefonie zmarłego właściciela. Jego reakcja wywołuje łzy, niemożliwe
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Nagrał, co husky robią w nocy w łóżku. Odkrył powód, dlaczego się nie wysypia
  4. Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie
  5. Psia ślina złotym środkiem na rany człowieka? Prawda i mity o lizaniu ran przez zwierzaki
  6. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
  7. Doskonały na odporność, zwalcza ból i leczy zatoki, a wciąż nie każdy pija go codziennie. Najlepszy syrop przygotujesz w kilka minut

źródła: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł