Bezdomne psy na pogrzebie
Źródło: facebook/Patricia Urrutia

Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście

17 Września 2020

Bezdomne psy wałęsające się po ulicach zwykle muszą sobie radzić same, żeby przetrwać w ciężkich warunkach. Jednakże, istnieją ludzie, dla których los potrzebujących psów i kotów nie jest wcale obojętny. Wśród ludzi o wielkich sercach znalazła się pani Margarita Suarez, która każdego dnia okazywała dobroć bezpańskim czworonogom i wystawiała im miskę z jedzeniem. Kobieta poświęciła całe życie na pomoc potrzebującym zwierzętom, których nie brak było na przedmieściach Meksyku. Kiedy odeszła z tego świata, goście na pogrzebie nie mogli uwierzyć własnym oczom, kto przyszedł ją pożegnać.

Bezdomne psy są nieodłącznym elementem krajobrazu meksykańskich ulic, do którego lokalni mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić. Jednakże, ich widok wciąż szokuje setki turystów i miłośników zwierząt, którzy na co dzień nie doświadczają podobnych scen. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pedigree Mexico, w Meksyku na sześciu obywateli przypada jeden pies. Oznacza to, że w meksykańskich domach żyje blisko 19 milionów czworonogów! Niestety, to nie jest całkowita liczba czworonogów, która żyje w tym kraju. Przynajmniej drugie tyle psów żyje na ulicach. Całe szczęście, wiele osób pomaga im przetrwać, przykładem jest Margarita Suarez z miejscowości Merida.

Uliczny występ nagle przerwał bezpański pies. Niesamowite, co chciał zrobić z jednym z aktorówUliczny występ nagle przerwał bezpański pies. Niesamowite, co chciał zrobić z jednym z aktorówCzytaj dalej

Kobieta każdego dnia dokarmiała bezdomne psy

Margarita Suarez była kobietą, która kochała wszystkie zwierzęta, w szczególności te bezpańskie i potrzebujące. Jej rodzina, przyjaciele i sąsiedzi wspominają, że zawsze okazywała im wielką troskę i dbała by niczego im nie brakowało. Przez większość swojego życia zapewniała im najpotrzebniejsze środki do przetrwania w postaci wody czy karmy. Czworonogi podświadomie wiedziały, że mogą jej zaufać, dlatego tłumnie przybywały pod jej dom, który stał się dla nich bezpieczną przystanią. Niestety, starsza pani przegrała walkę z chorobą i odeszła w marcu 2015 roku. W pobliskim domu pogrzebowym odbyło się ostatnie pożegnanie zmarłej kobiety. Jednakże, nikt nie spodziewał się, że wśród przybyłych żałobników pojawią się także czworonożni goście.

DZISIAJ GRZEJE:1. Myśleli, że ratują szczeniaki labradora. Kiedy lekarz powiedział im prawdę, odebrało im mowę
2.Rodzice zainstalowali kamerkę w pokoju syna. Gdy włączyli nagranie, zaniemówili widząc, co w nocy robi dziecko
3. Owczarek niemiecki próbuje zdać egzamin na psa przewodnika. Oblał w spektakularny sposób, można się popłakać ze śmiechu

Ku niedowierzaniu zgromadzonej rodziny i bliskich, do domu pogrzebowego wkroczyło stado bezpańskich psów, które zawdzięczają życie pani Suarez. Żałobnicy nie potrafili ukryć zdumienia i poruszenia, gdy zasmucone czworonogi przeszły na korytarz oraz do sali z wystawioną trumną, a następnie posłusznie położyły się obok wieńców. Wszyscy zrozumieli, że psy bardzo przeżyły śmierć kobiety o złotym sercu i także pragnęły się z nią godziwie pożegnać. Podczas uroczystości okazały jej niesamowitą wdzięczność i złożyły hołd. Bezpańskie pupile opuściły zakład pogrzebowy dopiero po tym, jak trumnę przeniesiono do krematorium.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Margarita SuarezMargarita Suarez
Patricia Urrutia

ŻałobnicyŻałobnicy
Patricia Urrutia

Bezpańskie psy na pogrzebieBezpańskie psy na pogrzebie
Patricia Urrutia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Ulubienica ludzi odeszła. Zoo podzieliło się smutną wiadomością
  4. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  5. Magda Gessler z pięknym psem, który ma tylko 3 łapki. Cudowne zwierzę, bije od niego pozytywna energia
  6. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon
  7. v

Źródło: psy.pl, dailymail.co.uk

Następny artykuł