Akcja ratunkowa bernardyna
Źródło: youtube/richard Warren

16 ludzi w maseczkach pilnie podjęło akcję ratunkową. Bernardyn nie mógł się ruszać, poruszające sceny w górach

28 Lipca 2020

Bernardyn to olbrzymi, masywnie zbudowany pies typu górskiego, który pomaga ratować ludzi w niebezpiecznych warunkach. Tym razem to pies potrzebował pomocy. Na ratunek ruszyło aż 16 osób, które ryzykowały własnym życiem i zdrowiem, aby ocalić zwierzaka z opałów.

Bernardyn to rasa psów zaliczana do grupy molosów, która zyskała ogromną sławę dzięki swoim dużym gabarytom. Rozmiar tych psów stanowi olbrzymi atut w ratownictwie górskim, dlatego przez długie lata bernardyny były hodowane niedaleko groźnych szczytów, między innymi w okolicy szwajcarsko-włoskich Alp. Współcześnie psy tej rasy są coraz częściej zastępowane przez lżejsze i sprawniejsze owczarki niemieckie, jednak w dalszym ciągu świetnie radzą sobie w górskich warunkach. Co ciekawe, tym razem role się odwróciły i to potężny psiak wymagał akcji ratunkowej.

Sytuacja wymknęła się spod kontroli, 6 tysięcy małp Sytuacja wymknęła się spod kontroli, 6 tysięcy małp "przejęło" miasto. Mieszkańcy drżą ze strachu, jest tylko 1 sposóbCzytaj dalej

Bernardyn potrzebował pomocy

Właściciel bernardynki o imieniu Daisy wybrał się ze swoim pupilem na wspólny spacer w okolicy szczytu Scafell Pike w Kumbrii w Anglii. Daisy nie była amatorką górskich wspinaczek, jej opiekun miał w zwyczaju zabierać ja ze sobą, ilekroć wyruszał na łono natury, jednak tym razem sytuacja nieco się różniła. Pies rasy bernardyn nie potrafił samodzielnie zejść ze szczytu, stale utykał i miał ewidentny problem z poruszaniem się, dlatego zaniepokojony mężczyzna zdecydował się wezwać pomoc. Na miejsce wyruszyła ekipa ratunkowa, która w sumie liczyła 16 osób. Operacja była naprawdę skomplikowana, dlatego liczyła się każda para rąk do pomocy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
2. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie
3. Chihuahua został porzucony na lotnisku. Znaleziono przy nim poruszający list

Ważący ponad 55 kilogramów pies został ułożony przez ratowników na noszach i zniesiony na sam dół. Daisy nie bała się obcych ratowników, cierpliwie i spokojnie oczekiwała na moment, aż znajdzie się w bezpiecznym miejscu. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin, jednak została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zakończyła się sukcesem. Bernardyn mógł sobie nareszcie pozwolić na wypoczynek po dniu pełnym zaskakujących zdarzeń.

Jesteśmy pod wrażeniem bohaterskiego czynu ratowników, którzy nawet w przypadku ratowania życia zwierzęcia odznaczyli się pełnym profesjonalizmem.

ZOBACZ NAGRANIE:

ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Myśleli, że uratowali szczeniaki labradora. Gdy weterynarz zdradził im prawdę, nogi się pod nimi ugięły
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  6. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  7. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł