bernardyn w potrzebie
Źródło: ratujemyzwierzak.pl

Ogromny bernardyn ważył połowę tego, co powinien. Wstrząsające słowa właścicieli, którzy zaniedbali psa

20 Października 2020

Bernardyn nie miał siły, aby się poruszać. Pies był w opłakanym stanie, ledwo człapał łapkami. Borys, bo tak na imię miał psiak, został przypięty do 2-3 metrowej liny, która została przytwierdzona do ściany. Ponieważ była na wysokości, dystans znacznie się skrócił, więc zwierzę, nie miało żadnego miejsca na spacery. Właściciele czekali, aż Borys umrze, w ogóle się nie interesowali.

Biuro Ochrony Zwierząt udostępniło zbiórkę na pięknego Bernardyna, którego właściciele potraktowali w okrutny sposób. Nie dawali mu jedzenia, nie pozwalali biegać, można powiedzieć, że w ogóle się nim nie interesowali. Zwierzę mieszkało pod gołym niebem, "nie miało kawałka legowiska, namiastki budy". Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, nie mogli uwierzyć, w zastany widok. Oczy psa wyrażały więcej niż setki słów, tak bardzo potrzebował pomocy.

Cichopek wzięła psa na ręce, sekundy później stała się tragedia. Wstydliwa wpadka w Cichopek wzięła psa na ręce, sekundy później stała się tragedia. Wstydliwa wpadka w "Pytaniu na śniadanie" TVPCzytaj dalej

Zbiórka pieniędzy na bernardyna

- Widząc zainteresowanie obcych ludzi, dał radę się podnieść. To Bernardyn, ogromne stworzenie, które mogłoby przerazić jednym kłapnięciem, nawet warknięciem. Ale Borys był już obojętny. Na pewno myślał, że jego los jest już przesądzony i tu gdzie jest, tu też umrze. Spod futra wystawały kości - przy lekkim dotknięciu można było je policzyć wszystkie. Nie miał grama tłuszczu. 32 kilo kości i skóry, powinien ważyć dwa razy tyle! Zapchlona sierść nie dawała mu ochrony od zimna. Nie miał kawałka legowiska, namiastki budy - czytamy relację ratowników, którzy przybyli na miejsce, aby uratować psa.

Zdaniem właścicieli bernardyn nie jadł, bo nie chciał. Słowa właścicieli wstrząsają, a prawda jest zupełnie odwrotna. Pies nie jadł, ponieważ poza kłami nie miał zębów. Był bardzo głodny, ale nie potrafił czego przegryzać, więc nie mógł jeść tego, co otrzymywał w misce.

- Przez zaropiałe oczy musiał mało widzieć.. Chore ciało odmawiało posłuszeństwa. Borys ma prawie 13 lat. Jak długo żyje w takich warunkach? Nie wiemy. Odbieramy natychmiast. Przypięty na smycz ledwo poszedł o własnych siłach, na trzęsących się z wysiłku łapach. Dostał wodę - chłeptał jakby była ona jednym z niewielu luksusów. Ale wiecie co? Mimo tego koszmaru, to jeden z najłagodniejszych psów, z jakimi obcowaliśmy. Nie był w stanie wejść do auta sam, ale wiedząc, że coś się zmienia - pozwalał nam na wszystko. Wykrzywione bólem łapy złożył na kocu w środku samochodowego kennela. Pojechał zmienić swoje życie - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy pies może zapomnieć swojego właściciela? Eksperci zdradzają niewiarygodne tajemnice psiej pamięci
2. Magda z "Rolnik szuka żony" dotkliwie oszukana. Gorzką prawdę wyjawiła przed kamerami
3. Właścicielka 14-letniego shih-tzu zorganizowała dla niego ostatni spacer. Pożegnano go w przepiękny sposób

Borys każdego dnia je 3 specjalne puszki, które kosztują po 10 zł każda. Miesięcznie na jego karmę potrzeba 1000 zł, a do tego dochodzą wydatki związane z leczeniem. BOZ prosi o wsparcie na chorego psa, który nie zrobił nic złego, trafił po prostu na okropnych ludzi. Pomój można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z psem sąsiadów. Każdego dnia zakrada się do ich garażu
  2. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
  3. 10-letni niechciany bokser miał zostać uśpiony. Pies ze smutku nawet nie chciał patrzeć na ludzi
  4. Policjanci chcieli aresztować mężczyznę, nagle znikąd pojawił się jego pies. Cudem uniknął więzienia
  5. Dlaczego psy rasy chow chow mają niebieskie języki? Legenda głosi, że stoi za tym klątwa
  6. Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny
  7. Najlepszy z możliwych? Gessler zdradziła swój przepis na idealne ciasto drożdżowe

Źródło: ratujemyzwierzaki

Następny artykuł