meczyzna i bernardyn
Źródło: instagram.com/theasherhouse/

Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego

4 Listopada 2020

Bernardyn pewnego mężczyzny panicznie bał się wizyty u psiego fryzjera. Suczka nie była przekonana co do słuszności pomysłu polegającego na stawaniu na wysokim stole i byciu czesaną przez obcego człowieka. Wtedy właściciel zrobił coś niesamowitego, a wszystko zostało nagrane.

Bernardyn mógłby wydawać się nieustraszonym olbrzymem, któremu żadne wyzwanie nie jest zbyt trudne. Choć te psy wykorzystywane są w ratownictwie górskim i poszukiwaniach zaginionych, nie znaczy to, że nie mają swoich własnych lęków. Ta suczka była przerażona wizytą u groomera, jednak jej opiekun w sprytny sposób postanowił sprawić, by lęk zniknął raz na zawsze.

Niewidomy pies poznaje niemowlę po raz pierwszy. Reakcja zaskoczyła rodzicówNiewidomy pies poznaje niemowlę po raz pierwszy. Reakcja zaskoczyła rodzicówCzytaj dalej

Bernardyn bał się groomera

Mężczyzna z nagrania szybko stał się sensacją salonu dla psów, a niedługo potem całego internetu. Wideo z nietypową akcją okrążyło sieć i pokazało niebanalny sposób oswajania psich lęków.

Suczka mężczyzny, Lillie nie chciała nawet słyszeć o samym wkroczeniu do psiego salonu fryzjerskiego. Prawdopodobnie już tam kiedyś była i nie spodobało jej się to doświadczenie.

Tym razem jednak właściciel suczki uznał, że musi sobie poradzić z jej lękiem. W końcu to nie ostatnia ich wizyta w salonie. Zastosował więc naprawdę prosty i bardzo sprytny trik, a rezultat został uchwycony na nagraniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Owczarek ruszył na poszukiwania 88-latki. Każda minuta bardzo ważna
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideo

Właściciel zrobił jedną rzecz

Kiedy bernardyn w końcu dał się przekonać, by wejść na specjalny stół, wciąż pozostawała jedna kwestia - trzeba było sprawić, by suczka nie bała się samej pielęgnacji i fryzjera.

Na wideo widzimy, jak jej właściciel zastosował genialną technikę. Mężczyzna bez koszulki, w samych spodniach, pakuje się na stół fryzjerski tuż obok psa, po czym... zachęca groomera, by zaczął szczotkować go po plecach!

Roześmiany fryzjer z radością przystał na tę nietypową propozycję - zaczął głaskać plecy właściciela szczotką, podczas gdy mężczyzna mówił do swojej suczki, że wszystko jest w porządku i nie ma się czego bać.

Po chwili takich zapewnień psina nareszcie dała się dotknąć! Ze swoim panem obok poczuła się na tyle bezpiecznie, ze nawet nie zwróciła uwagi, gdy szczotka z pleców jej pana przeniosła się na jej grzbiet.

Roześmiani mężczyźni kontynuowali dziwaczny zabieg, a właściciel nie przestawał zapewniać podopiecznej, że nic jej nie grozi.

Choć plan mógł się wydawać dziwny, najwyraźniej okazał się bardzo skuteczny. Bernardyn dał się w końcu wyczesać, a dzięki tej wizycie groomer z pewnością nie będzie się już wydawał tak przerażający!

Mężczyzna o imieniu Lee doskonale wie, jak opiekować się psami - suczka bernardyna to jeden z 10 czworonogów, które uratował i z którymi podróżuje. Jego miłość do czworonogów zapewniła mu sławę i wielu wiernych odbiorców - na Instagramie życie Lee i jego psów obserwują 452 tysiące osób!

ZOBACZ WIDEO:

Golden retriever przeszedł 90 km, aby wrócić do domu. Właściciele nie chcieli źle oddając psa, tłumaczeniaGolden retriever przeszedł 90 km, aby wrócić do domu. Właściciele nie chcieli źle oddając psa, tłumaczeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Afera futrzana w Wielkopolsce. Setki martwych lisów na nielegalnej fermie. Widok, który zastali wolontariusze, przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
  5. Premier ogłosił nowe restrykcje. Galerie handlowe zamknięte, a co ze sklepami zoologicznymi?
  6. Pamiętacie pogodnego Steffena Möllera z "M jak miłość"? Zdumiewające, jak obecnie wygląda życie gwiazdy
  7. Skarb jesieni, czyli marynowana dynia w zalewie słodko-kwaśnej. Zrobisz w parę chwil, bez pasteryzowania

źródło: instagram.com/theasherhouse/

Następny artykuł