beagle na wykładzinie
Źródło: youtube.com/ Oliver the Beagle

Niezadowolony beagle musiał się wykąpać. Właścicielka pokazała, z czym ma do czynienia

27 Sierpnia 2020

Beagle to zazwyczaj energiczne, bardzo inteligentne psiaki, które uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Oliver nie różni się od typowego przedstawiciela swojej rasy. W tym wypadku postanowił pobawić się w powstałych po deszczu kałużach, jego właściciel nie był z tego powodu zachwycony. Pies wbiegł do domu cały zabłocony, robiąc masę śladów brudnych łapek. Pilnie potrzebował kąpieli, jednak nie był z tego faktu zbyt zadowolony.

Beagle często lubi bawić się w wodzie. Jak psy myśliwskie często wykorzystywane były w polowaniach na kaczki i inne wodne ptaki. Ich szkolenie wpłynęło na zamiłowanie do pływania w rzekach, stawach i jeziorach. Prawie każdy czworonóg lubi taplać się w kałużach powstałych po deszczu, większość z nich nie lubi, tak jak Oliver, kąpieli. Zwierzaki lubią się brudzić, jednak większość z nich jest przekonana, że sama potrafi się oczyścić. Nawet po kilkudziesięciu minutach lizania sierści wciąż potrafią być, jak na ludzkie standardy, brudne. Wtedy do akcji, ku ich niezadowoleniu przystępują właściciele.

Chihuahua zobaczył, jak inne psy bawią się jego zabawkami. Aż się w nim zagotowało, można się popłakać ze śmiechuChihuahua zobaczył, jak inne psy bawią się jego zabawkami. Aż się w nim zagotowało, można się popłakać ze śmiechuCzytaj dalej

Beagle wyraźnie nie cierpi kąpieli

Psy rzadko kiedy lubią kąpiele, swoje niezadowolenie z tego powodu potrafią pokazywać na najróżniejsze sposoby. niektóre nie zbliżają się później do swoich właścicieli, inne na sam dźwięk tego słowa zaczynają piszczeć i uciekać, jeszcze inne przez cały czas mycia ich próbują się wyrwać i uciec. Powodów takiego zachowania jest bardzo wiele. Część psów nie lubi się moczyć. Dotyczy to szczególnie ras o długiej sierści lub włosiu, których futro długo schnie. Nasiąknięte wodą kudły są ciężkie i utrudniają im poruszanie się. Wiele psów ma z nią złe skojarzenie, właściciele nie oswoili ich z tym zabiegiem, wszystkie działania wykonując "na siłę" przytrzymując je i przymuszając do wszystkiego. Naukowcy twierdzą, że związek z niechęcią do kąpieli może mieć fakt posiadania bardzo czułego węchu. Psy są w stanie identyfikować się nawzajem mając do dyspozycji jedynie zapach drugiego osobnika. Nawet po wielu godzinach i z dużej odległości są w stanie określić, jaki czworonóg szedł daną drogą. Szampony i woda modyfikują naturalną woń psa. Z tego względu wiele czworonogów od razu po umyciu się lubi wytarzać się na podwórku.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Husky po 2 miesiącach stracił kochany dom. Powód przyprawia o złość
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Jakie rośliny są odpowiednie do mieszkania z kotem? Miłośnicy zwierzaków i kwiatów muszą je znać

Beagle obraził się na swojego pana

Oliver wyraźnie nie czuł się dobrze z tym, że został wykąpany. Cały czas robił swojemu panu wyrzuty szczekając na niego i wyjąc co chwilę. Nie dał mu się nawet wytrzeć ręcznikiem mimo, że wyraźnie przeszkadzało mu posiadanie mokrej sierści. Zwierzak próbował wycierać się o wykładzinę, którą wyłożone były schody. W pewnym momencie między człowiekiem a beaglem wywiązała się nawet dość napięta rozmowa. Pies nie dawał swojemu opiekunowi dokończyć zdania, co chwilę przerywając mu głośnym szczekaniem. W końcu jednak przystał na propozycję zejścia na dół. Miał jedynie nie wskakiwać na sofę dopóki nie wyschnie. Oczywiście było to pierwsze co zrobił.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin
  3. Dramat na Podkarpaciu. Rzucił się z ostrym narzędziem na psa, wszystko działo się na oczach właściciela
  4. Ktoś wyrzucił ciężarną suczkę z samochodu. Nie miała nawet siły pić, potrzebna jej pomoc
  5. Mała suczka husky próbuje ukraść tacie jedzenie. Wtedy do akcji wkracza drugi szczeniak i daje jej lekcję
  6. Doda przeszła samą siebie, wyłoniła się z morza niczym syrena. Zdjęcia zapierają dech

źródło: youtube.com

Następny artykuł