Właścicielka z beaglem
Źródło: facebook/Lorraine Gauthier

Beagle bez przerwy wąchał nos właścicielki. Dopiero gdy lekarz przekazał druzgocącą diagnozę, zrozumiała, że próbował ją ostrzec

12 Listopada 2020

Beagle bezustannie wysuwał pyszczek w stronę swojej pani i nie przestawał oblizywać jej twarz. Najbardziej skupiał się na nosie, co wzbudziło podejrzenia kobiety. Postanowiła skonsultować się z lekarzem. Wkrótce zostały jej przekazane fatalne wieści, których nikt się nie spodziewał. Dopiero wtedy uświadomiła sobie, że przez cały czas pupil chciał ostrzec ją przed najgorszym.

Beagle należący do Lorraine Gauthier niespodziewanie zaczął się dziwnie zachowywać. Z zaniepokojeniem malującym się na jego pyszczku, wpatrywał się we właścicielkę. Kiedy tylko zwietrzył ku temu okazję, od razu skakał w stronę jej twarzy i nie chciał odsunąć się nawet na krok. Naprzemiennie wąchał i lizał jej nos, nie mogąc odpuścić, co niezmiernie irytowało kobietę.

Jakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczkiJakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczkiCzytaj dalej

Beagle coraz częściej oblizywał twarz kobiety

Mówi się, że zwierzęta są obdarzone szóstym zmysłem, który umożliwia im przewidzenie nadchodzących katastrof, wypadków czy chorób. Zaalarmowane czworonogi próbują zwrócić uwagę swoich właścicieli, aby ostrzec ich przed zbliżającym się nieszczęściem, lecz ich dziwaczne zachowanie nie zawsze zostaje trafnie zinterpretowane.

Pewna kobieta przez długi czas nie rozumiała, że jej najdroższy pies usiłuje uratować ją przed najgorszym. Lorraine Gauthier, mieszkanka amerykańskiego stanu Nowy Jork, poświęcała swój wolny czas na pomoc i ratunek zwierząt, które cierpiały wskutek głodu, bezdomności czy chorób. Szczególną sympatią zapałała do psów gończych, dlatego gdy tylko nadarzyła się okazja, postanowiła zaadoptować przedstawiciela rasy beagle.

Pod jej opieką znalazła się jednooka suczka nazwana Victoria. Pomimo niekompletnej pary oczu, inne zmysły zwierzątka działają perfekcyjnie. Szczególnie wrażliwy okazał się być nos Victorii, który potrafi wytropić dosłownie każdy zapach. Lorraine oraz jej beagle stały się nierozłączne i uwielbiały się do siebie przytulać. Jednakże nagła zmiana w zachowaniu suczki przykuła uwagę opiekunki.

Amerykanka zauważyła, że w ostatnim czasie Victoria nagle zaczęła wąchać ją w okolicach nosa. Rzeczywiście po kilku dniach na jej nosie pojawił się, jak wtedy jej się wydawało, najzwyklejszy pryszcz. Kobieta zbytnio się nie przejęła i nakleiła na niego plaster. Mijały tygodnie, a ropień nie znikał. Amerykanka, na wszelki wypadek, postanowiła pójść do lekarza i dowiedzieć się, co wywołało potężną krostę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczki
2. Od stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowolenia
3. Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrał

Zwalająca z nóg diagnoza

Gdy Lorraine usłyszała tragiczne wieści na temat podejrzanego wyprysku na twarzy, o mało nie zemdlała. Okazało się, że nie był to nieszkodliwy trądzik, lecz rak skóry! Nagle wszystko stało się jasne. Właścicielce beagle przypomniało się, że pies od dawna dawał jej znaki ostrzegawcze, których wcześniej nie potrafiła odczytać. Chciał ją uratować przed ciężką chorobą.

Kobieta skontaktowała się z ekspertem w samą porę, gdyż w tamtym czasie rak był wciąż w pierwszym stadium rozwoju. Lorraine zdecydowała się przejść operację w celu usunięcia guza. Na pamiątkę zabiegu pozostała jej poważna blizna na skrzydle nosa, ale najważniejsze jest to, że została wyleczona.

Amerykanka nie potrafiła wyrazić Victorii swojej wdzięczności. Pomocna suczka udowodniła swoim zachowaniem, że kocha ją panią ponad życie i zawsze chce ją chronić. Gdyby nie ostrzeżenie psa, kto wie, może Lorraine dowiedziałaby się o nowotworze za późno i lekarze nie mogli jej już pomóc? Cieszymy się, że historia zakończyła się szczęśliwie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Lorraine i beagle

Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrałSpaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Wchodząc do Biedronki, można się nieźle zdziwić. Za 20 złotych nasz pupil będzie w siódmym niebie
  4. Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  7. Syrop z cebuli z 2 składników robi się w 2 minuty. Domowy prastary przepis na odporność

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł