Pies rasy beagle został przekarmiony
Źródło: instagram/kalechipsthedog

Beagle ważył 40 kilogramów. Właściciel przekarmił psa z jednego powodu

11 Maja 2020

Beagle został przekarmiony przez swojego właściciela. Mężczyzna, który cierpiał na zaniki pamięci, nie wiedział, ile dawać psu jeść. Pies przeszedł metamorfozę, która zaskoczył wszystkich!

Beagle Kale Chips stał się ofiarą swojego właściciela. Pies został przekarmiony. W krytycznym momencie ważył ponad 40 kilogramów. Otyłość doprowadziła go do katastrofalnego stanu, nie mógł już samodzielnie się poruszać. Czworonóg znalazł się w okropnym stanie. Całe szczęście, ludzie o dobrym sercu zdecydowali się zawalczyć o jego życie.

Beagle nie potrafił już się ruszyć

Kale Chips ważył ponad 40 kilogramów w wieku 8 lat. Do tak strasznej kondycji doprowadził psa jego opiekun. Mężczyzna nie zrobił jednak tego celowo. Zachorował i stracił rachubę w liczeniu posiłków dla psiaka. Właściciel cierpiał na problemy z pamięcią. Nie potrafił sobie przypomnieć, czy beagle już dostał jeść czy jeszcze jest przed posiłkiem. Właściciel nie chciał, aby ukochany pupil chodził głodny. Cały czas dosypywał mu karmy do miski, niestety pies nie potrafił powiedzieć sobie "stop". Zwierzę nieustannie jadło.

Przekarmiony Kale Chips został zabrany opiekunowi. Psa przetransportowano do organizacji Happy Dog Barkery. Pracownicy dołożyli wszelkich starań, by uratować życie zwierzęciu. Chcieli, by beagle znów cieszył się zdrowiem. W tym stanie mógł za chwilę umrzeć...

Beagle otrzymał zestaw ćwiczeń i nową dietę. Ścisłe ograniczenie konkretnych elementów jadłospisu miało mu pomów w powrocie na dobre tory. Dzięki ćwiczeniom pies zaczął tracić na wadze. Zgodnie z planem tłuszcz powoli zaczął zamieniać się w mięśnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Mężczyźni urządzili rajd samochodowy. W trakcie zabawy postrzelili kota bronią
2. Owczarek niemiecki ugryzł 17-latkę w twarz podczas zdjęć. Mamy zdjęcie po ataku

Po jakimś czasie pies stracił połowę swojej wagi! Zbędne kilogramy odeszły w niepamięć. Beagle zaczął ważyć 20 kilogramów, mógł wreszcie prowadzić życie normalnego psiaka. Wszyscy zachwycili się szybką metamorfozą czworonoga! Praktycznie trudno go rozpoznać, zestawiając stare i nowe zdjęcia Kale Chipsa. Pies został ze swoją nową rodziną, która dała mu wiele miłości i szczęścia. Teraz już powoli zapomina o tym, jak wiele cierpiał, gdy musiał borykać się otyłością.

Dieta jest bardzo ważna dla czworonogów. Niektóre rasy są genetycznie bardziej podatne na szybkie tycie. Dotyczy to na przykład labradorów czy amstaffów.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIE:

Trzeba było popracować nad kondycją psaTrzeba było popracować nad kondycją psa
instagram/kalechipsthedog

Beagle ważył 40 kilogramówBeagle ważył 40 kilogramów
instagram/kalechipsthedog

Potrzebował nowego domuPotrzebował nowego domu
instagram/kalechipsthedog

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu znajduje się kot. Zaledwie 3% internautów potrafi go znaleźć, dasz radę?
  2. 6 rzeczy, których nie wiedziałeś o owczarkach niemieckich. Niektóre psy są białe
  3. Mężczyźni urządzili rajd samochodowy. Ucierpiał niewinny kot
  4. Rekiny zaatakowały młodych surferów w Australii i w Kalifornii. Przerażające nagranie z jednego z ataków trafiło do sieci
  5. Chihuahua ważyła ledwo ponad kilogram. Kiedy trafiła do schroniska nie potrafiła nawet siedzieć
  6. Chciał wykąpać gigantycznego psa. Reakcja czworonoga bawi do łez

Źródło: pawmygosh.co

Następny artykuł