Bardzo otyły beagle na tle basenu
Źródło: Instagram/obese_beagle

Beagle w ciężkim stanie trafił do schroniska. Wolontariusze zamarli na jego widok

5 Maja 2020

Beagle o imieniu Wolfgang trafił pod opiekę wolontariuszy Arizona Beagle Rescue w takim stanie, że pracownicy organizacji nie wiedzieli, co powiedzieć. Jego zdrowie było w opłakanej kondycji.

Kiedy pies trafił do schroniska prowadzonego przez Arizona Beagle Rescue w stanie Arizona w USA, był w stanie pokonywać tylko krótkie dystanse. Był tak otyły, że ważył tyle, ile trzy psy rasy beagle o normalnej wadze. Wolontariusze przerażeni stanem zdrowia Wolfganga od razu otoczyli go szczególną opieką.

Beagle ważył 40 kg. Nie mógł się normalnie poruszać

Wolfgang został porzucony przez swojego właściciela. Nie dość, że "opiekun" pozbył się swojego podopiecznego w tak okrutny sposób, to jeszcze doprowadził zwierzaka do stanu, z którego ten mógł ledwo ujść z życiem. Kiedy weterynarze pracujący dla organizacji zważyli psa, okazało się, że czworonóg waży... 40 kg! Miał bardzo poważne problemy z poruszaniem się, każda nawet najmniejsza czynność wymagała od niego niewyobrażalnego wysiłku.

Całe szczęście, w życiu Wolfganga w końcu nastąpił szczęśliwy zwrot akcji. Psiak trafił pod opiekę Erin McManis, wolontariuszki współpracującej na stałe z Arizona Beagle Rescue. Gdy tylko kobieta zobaczyła psa, od razu wiedziała, że chce mu poświęcić całą swoją energię i czas. Erin zaopiekowała się Wolfgangiem i rozpoczęła wdrażanie odpowiedniej kuracji. Po pół roku przestrzegania ścisłej diety i harmonogramu ćwiczeń, Wolfgang stracił ponad połowę swojej masy!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanęli w obronie setek cierpiących zwierząt. Swoją decyzją dali przykład innym 2. Psy za darmo z OLX? Uważajcie, pod ogłoszeniami kryją się kłamstwa, w które nie da się uwierzyć

Jednak droga do sukcesu nie była usłana różami. Psiak musiał wiele wycierpieć, zanim mógł zacząć normalnie funkcjonować.

-Kiedy wracam z pracy do domu, moje psy zawsze witają mnie w drzwiach. Niestety Wolfgang nie mógł tego robić. Przez nadwagę nawet to było dla niego za bardzo męczące. - relacjonuje zmagania swojego podopiecznego Erin.

Kobieta nie spodziewała się, że będzie jeszcze mieć do czynienia z podobnym przypadkiem. Jednak spotkała ją przykra niespodzianka - kótko po tym, gdy Wolfgangowi udało się osiągnąć pierwszy sukces, do Erin trafił kolejny beagle z zatrważającą nadwagą. Jameson ważył 45 kg, o 5 więcej niż jego przyrodni brat. Erin nie wahała się ani chwili - zapewniła nowemu pacjentowi tymczasowy dom na okres jego rekonwalescencji. Nauczona doświadczeniem z poprzednim puszystym psiakiem, kobieta z ogromną determinacją walczy o życie kolejnego psiaka.

Na Instagramie prowadzonym przez Erin możemy obserwować zmagania psiaków, to niesamowite, jak Wolfgang wspiera swojego przyjaciela! Mimo pierwszych skcesów, przed obydwoma psiakami jeszcze długa droga. Trzymamy kciuki za ich szybki powrót do zdrowia!

ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO:

Wyświetl ten post na Instagramie.

???? ???? Foster Brother Update ???? ???? . Jameson finally got some ice cream as a treat for being a good patient - it was only a couple licks (Dad ate the rest), but it was strawberry which is his favorite flavor. ???? ???? . . Jameson’s surgery is scheduled for May 15 ! We are so happy with the surgeon, and feel very fortunate that we live in a large city where resources like this are available. Also, we are all doing well settling into the new “normal” for Jamie since he can only walk a few steps right now (he can’t really walk at all but sometimes he can take about two steps to help go outside). Jamie has been a good patient, and my parents have developed some tips and tricks to help Jamie get around. Everyone is a lot less stressed now, and we feel that good things are just around the corner! We are all very overwhelmed by your support and encouragement; that helps both Mom and Jameson a lot. ❤️❤️❤️. Jameson wrote the following haiku about how much he likes ice cream ????: . “Ice cream I love you; Ice cream keeps my spirit up; Joy is the first lick.” . .

Post udostępniony przez Wolfgang (@obese_beagle)

Wolfgang bardzo wspiera swojego przyjacielaWolfgang bardzo wspiera swojego przyjaciela
Instagram/obese_beagle

Otyłość zagraża życiu zwierzątOtyłość zagraża życiu zwierząt
Instagram/obese_beagle

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8 mitów o psach, w które wciąż wierzy wiele osób. Nie popełniaj tych błędów
  2. Labrador ma rzadko spotykaną chorobę. Niespodziewane, czym się objawia
  3. Zainstalował kamerę w sypialni, aby sprawdzić, co robi kot w nocy. Gdy zobaczył wideo, wbiło go w fotel
  4. Hollywoodzki aktor zamienił się w psiego fryzjera. Dobrze, że pies nie ma lusterka
  5. Nie zawsze miał wodę, jedzenia też brakowało. 13-letni pies został zabrany właścicielom, pilnie szuka nowego domu
  6. Skazali psa na wielkie cierpienie. Ich tłumaczenia są porażające

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł