beagle
Źródło: Facebook.com/Compassion Unlimited Plus Action - CUPA

30 beagli zostało uratowanych z laboratorium. Łzy napływają do oczu gdy widać, jak reagują na wolność

4 Września 2020

Beagle zostały uratowane przed smutnym losem. Testowanie kosmetyków na zwierzętach wciąż jest powszechną praktyką i choć wiele marek zarzeka się, że tego nie robi, w branży wciąż stosuje się nieludzkie testy. Te beagle miały ogromne szczęście, gdyż w porę zostały uratowane przez organizację Compassion Unlimited Plus Action, która postanowiła przystosować je do normalnego życia.

Beagle zostały uratowane, zanim zdążono wykorzystać je do testów. Ponad 30 piesków odebrano z laboratorium w Bengaluru, gdzie dojrzewały tylko w jednym celu - miały być na nich testowane kosmetyki. Wiek psów wahał się od 2 do 4 lat, wszystkie dojrzewały zamknięte w małych klatkach. Aktywiści z organizacji CUPA nagrali moment, w którym pierwszy raz beagle mają szansę zobaczyć słońce i zaznać normalnego życia. Można się naprawdę wzruszyć.

Potraktował kota w nieludzki sposób, teraz pożegna się z wolnością. Niewiarygodne, dlaczego tak postąpiłPotraktował kota w nieludzki sposób, teraz pożegna się z wolnością. Niewiarygodne, dlaczego tak postąpiłCzytaj dalej

Beagle uratowane z laboratorium

Przynajmniej 30 piesków zostało odebranych, by znaleźć nowe domy i uniknąć męczarni w laboratorium. Na nagraniu widzimy, jak beagle ustawione w transporterach zostają w nich kolejno wypuszczane. Serce się kraje, gdy widać ich reakcję. Psiaki nie wiedzą, jak się zachować na wolności, niektóre od razu wychodzą z transporterów, by sprawdzić, co się dzieje dookoła i przywitać z resztą psów, inne są zbyt przestraszone, by w ogóle wyściubić nosa zza krat, do których są tak przyzwyczajone. Wiele z nich nie potrafi nawet normalnie chodzić, ponieważ nigdy nie musiały tego robić spędzając życie w klatkach. Ciężko się patrzy na cierpienie tych zwierzaków, które nigdy nie widziały słońca. Na szczęście zostały uratowane po to, by znaleźć kochające domy.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Potraktował kota w nieludzki sposób, teraz pożegna się z wolnością. Niewiarygodne, dlaczego tak postąpił
2. Bardzo smutne informacje o Ewie Błaszczyk. Sama nie może już sobie poradzić
3. Bezpański kundelek sam znalazł sobie dom. Po prostu wskoczył do auta, mężczyzna nie miał wyboru

Dlaczego testuje się na beaglach?

Dlaczego koncerny tak często testują na beaglach? Beagle to jedna z najbardziej ufnych ras, do tego ma doskonały węch i jest bardziej podatna na działanie szkodliwych substancji, niż większość psów. Niestety, testowanie na psach kosmetyków i papierosów to praktyka, która jest naprawdę powszechna. Biedne psy są hodowane tylko po to, by gdy dobiją do odpowiedniego wieku być poddane nieludzkim eksperymentom. Na szczęście organizacje takie, jak ta z nagrania poniżej, pomagają zwierzakom wydostać się z niewoli i uniknąć okrutnego losu.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
  2. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”
  3. Założyli kotu kołnierz na szyję i nagrali, gdy stanął przed lustrem. Nic go tak nie oszołomiło jak własne odbicie
  4. Kot nie przestawał krzyczeć, kiedy trafił do schroniska. Bał się, że znów spotka go okropny los
  5. Czarny pies doskoczył do bezbronnych kociąt. Nie do wiary, kto przyszedł im na pomoc, jest nagranie
  6. Właściciele charta wyjechali na wakacje. Aż przetarli oczy ze zdumienia, gdy dostali wideo od opiekuna psa

źródło: pawmygosh.com, firstpost.com

Następny artykuł