10-letni beagle od dawna nie jadł
Źródło: facebook/Tierschutzverein Zwickau und Umgebung

Uzależniony opiekun zaniedbał swojego psa. Beagle był o krok od śmierci głodowej, porażające

1 Sierpnia 2020

Beagle przez długi czas cierpiał skrajny głód. Wycieńczone zwierzę zostało odnalezione przez wolontariuszy niemieckiej organizacji pro-zwierzęcej, którzy nie mogli uwierzyć w to, jak właściciel psa go zaniedbał. Wstrząsająca historia, która wyciska łzy z oczu.

Beagle o imieniu Charlie miał 10 lat w momencie, kiedy pracownicy niemieckiej organizacji Tierschutzverein Zwickau und Umgebung odebrali go spod opieki jego prawnego właściciela. Pies był w koszmarnym stanie fizycznym i psychicznym, od dłuższego czasu cierpiał skrajny głód. Podejrzewano u niego anemię i trwałe uszkodzenie narządów wewnętrznych. Sprawa zaniedbanego pupila wyszła na jaw wskutek interwencji pracownika socjalnego.

Przywiązali psa do słupka na środku drogi. Powód odbiera mowęPrzywiązali psa do słupka na środku drogi. Powód odbiera mowęCzytaj dalej

Właściciel beagle'a był uzależniony od narkotyków

Według doniesień schroniska z miejscowości Zwickau, Charlie był pod opieką osoby, która od dłuższego czasy zmagała się z uzależnieniem od środków odurzających. Jego właściciel regularnie zażywał narkotyki, dlatego w stanach nieświadomości nie interesował się losem swojego podopiecznego. Nie podawał mu świeżej wody, ani jedzenia, dlatego pies, którego docelowa waga powinna oscylować między 13 a 17 kg, ważył jedynie 7 kg! Skutkami długotrwałego głodu jest trwałe uszkodzenie narządów wewnętrznych, dlatego beagle'owi groziło ogromne niebezpieczeństwo i cierpienie do końca swojego życia.

DZISIAJ GRZEJE:1. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
2. Ojciec rzucił się na ratunek dziecku. Kamera nagrała niewyobrażalne sceny
3. Sąsiedzi skarżyli się na hałasującego psa. Jego właściciel zainstalował kamerę i odkrył prawdę

Interwencja pracownika socjalnego

Sprawą zaniedbanego zwierzęcia domowego zainteresował się pewien pracownik socjalny, który miał się zająć przeniesieniem właściciela beagle'a do placówki socjalnej. To właśnie ta osoba powiadomiła zarząd schroniska i poprosiła o przejęcie opieki nad skrajnie wygłodzonym psem. Podczas rozmowy telefonicznej z członkami zarządu przytuliska nie padło żadne słowo na temat tragicznego stanu zdrowotnego zwierzęcia, pracownik socjalny utrzymywał, że właściciel Charliego dobrze wypełniał swoje obowiązki opiekuna.

Charlie został przetransportowany do niemieckiego schroniska, gdzie przeszedł liczne badania, mające na celu ustalić, czy cierpi na jakiekolwiek choroby. Spodziewano się najgorszego, jednak wyniki wskazały anemię, która jest możliwa do całkowitego wyleczenia. Charlie ma również problem z wysuszoną skórą i ropiejącymi uszami. Wstawanie sprawia mu ból, ale z każdym dniem coraz lepiej wychodzi mu chodzenie. Pracownicy schroniska trzymają za niego kciuki i zapewniają, że kiedy uszkodzona tkanka mięśniowa całkowicie się odbuduje to Charlie zostanie przekazany do adopcji. Mamy nadzieję, że stanie się to już wkrótce!

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Husky zakradł się do łóżka dziecka. Chwilę potem stała się niesamowita rzecz, nagranie pokochały miliony internautów
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Japończycy mają wizję na 2040 rok. Wiadomo, co ze zwierzętami na świecie
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos

Źródło: wamiz.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł