basset dewi
Źródło: instagram.com/morris and dewi

Uroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki Disneya

4 Października 2020

Basset o imieniu Dewi stał się gwiazdą internetu. Jego właścicielka uchwyciła go w przezabawnej sytuacji. Psiak był właśnie na spacerze po plaży Upper Both w Walii. To bardzo wietrzny region, co niespecjalnie podoba się zwierzakowi. Kristy Blackwell, jego opiekunka zdołała uchwycić powody, dla których nie odpowiadają mu takie warunki atmosferyczne.

Basset to uroczy pies o pociesznej fizjonomii. Nie należy jednak do najaktywniejszych ras. Choć kiedyś służyły jako psy gończe i wiele z nich zachowały cechy, które czynią z nich świetnych tropicieli, większość wiedzie życie psa kanapowego. Winę za to ponoszą głównie ich właściciele, którzy nie zapewniają im dostatecznie dużo ruchu. Długouche zwierzaki uwielbiają towarzystwo i chętnie spędzają czas z człowiekiem. Standardowo jest czuły i lojalny, bardzo mocno przywiązuje się do swojego opiekuna.

Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na OscaraWłaściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na OscaraCzytaj dalej

Basset Dewi nie lubi wietrznej pogody

Właściciele Dewiego mają jeszcze drugiego psa. Jamnik o imieniu Morris jest jego dokładnym przeciwieństwem. Basset uwielbia siedzieć z właścicielami na kanapie, mniejszy psiak ciągle próbuje wyciągnąć ich na spacer, lub skłonić do zabawy. W trakcie spacerów czworonóg chodzi grzecznie przy nodze swojej pani. Drugi zwierzak biega w tym czasie wokół nich zwiedzając okolice, obwąchując każdy krzaczek i przetrząsając zarośla. Bassety to bardzo towarzyskie psy, mimo dużych różnic Dewi uwielbia swojego przyrodniego braciszka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające odkrycie na Mazowszu. Kajakarze nie mogli uwierzyć własnym uszom, z zarośli słychać było piski
2. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
3. Dziś Światowy Dzień Zwierząt 2020. Pochwalcie się swoimi milusińskimi

Basset wygląda przekomicznie

Ze względu na długość swoich uszu i obwisłe policzki bassety nie cierpią, kiedy wiatr wieje im prosto w pyszczek. Pies wygląda wtedy przekomicznie, jednak łatwo sobie wyobrazić, że nie jest to przyjemne uczucie. Cała jego mordka trzepocze na wietrze. Uszy zachowują się praktycznie jak żagle lub skrzydełka, jeśli ma otwarte usta, policzki także nadymają się i falują na wietrze. Wiatr hulający po kamienistych, walijskich plażach potrafi osiągać zawrotne prędkości. Pomimo tych niedogodności, ulubiona trasa spacerowa basseta przebiega właśnie przez jedną z nich. Podczas spacerów po plaży Dewi wygląda jak słonik Dumbo z bajek ze studia Walta Disneya!

– Dewi nie jest wyjątkowo aktywnym psem. Nie lubi skakać i ganiać za piłką. Kocha za to leniwe spacery i poznawanie nowych zapachów. Zawsze kiedy jest lekki wiaterek unosi nos do góry, aby niczego nie przeoczyć. Silny wiatr sprawia jednak, że uszy Dewiego wykręcają się na wszystkie możliwe strony- stwierdziła jego właścicielka.

Właścicielka czworonoga mogła dzięki temu uchwycić zachwycający i przezabawny moment z życia swojego pupila.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Basset niezadowolony z wietrznej pogodyBasset niezadowolony z wietrznej pogody
instagram.com/morris and dewi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewę Talar z serialu "Dom" pokochali nie tylko Polacy. Co dzisiaj słychać u Joanny Pacuły?
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Maleńki corgi z rozpędu skoczył na kanapę. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, wideo rozkłada na łopatki
  4. Kot zobaczył własne odbicie w lustrze i nie wytrzymał. Puściły mu wszelkie hamulce, wideo
  5. Kasia Tusk pokazała zachwycające fotki z sypialni. Nie do wiary, kto czekał na nią w łóżku
  6. TVN ostrzega, będzie gorzej niż zakładano. Lepiej odwołać wszystkie wyjazdy

Źródło: yahoo.com

Następny artykuł