babcia i jej psy
Źródło: twitter.com/vintagversace

Babcia musi poruszać się na wózku. Jej pies doskonale wie jak jej pomóc, niesamowite wideo

18 Sierpnia 2020

Babcia pewnej brazylijskiej rodziny przeszła poważną operację, w wyniku której straciła prawą nogę. W związku z tym musi poruszać się na wózku. Na szczęście może liczyć na pomoc domowników. Zarówno ludzie, jak i jej zwierzęta pomagają kobiecie radzić sobie z trudną sytuacją, w jakiej się znalazła. Choć jej psy nie należą do ras kojarzonych z czworonogami towarzyszącymi osobom niepełnosprawnym ani nie przeszły specjalnego szkolenia, znalazły sposób na ułatwienie życia staruszki.

Babcia, mimo trudnych przejść i choroby zachowała optymizm i pogodę ducha. Jak wiele osób w jej wieku, nauczona doświadczeniem, potrafi radzić sobie z sytuacjami, które dla wielu młodszych osób stanowiłyby traumę, po której ciężko byłoby im normalnie funkcjonować. Staruszka robi wszystko, by żyć tak jak wcześniej i pomagać swojej rodzinie i nie być zależną od pomocy innych osób. Dwójka jej pupili, malutkie pieski o imionach Lara i Lili doskonale rozumie potrzeby swojej pani. Starają się ułatwić jej życie poczynając od najdrobniejszych rzeczy oraz zapewniając bezwarunkową miłość i towarzystwo.

Dziecko po cichu próbowało wyjść nocą z łóżka. Na ziemi spał wielki bokserDziecko po cichu próbowało wyjść nocą z łóżka. Na ziemi spał wielki bokserCzytaj dalej

Babcia stara się żyć jak dawniej

Osoby niepełnosprawne napotykają w swoim życiu wiele trudności, o które innym nawet nie przeszłyby przez myśl. Dla ludzi poruszających się na wózku dowolny przedmiot leżący na podłodze może stanowić przeszkodę nie do przebycia. W razie upadku z siedziska lub zablokowaniu się kółka o drobną rzecz są oni praktycznie unieruchomieni. Psy należące do kobiety myślą o rzeczach, które nie jednemu opiekunowi od lat zajmującego się krewnym zmagającym się z takimi trudnościami nie przeszłyby przez myśl. Widząc, ile trudności sprawia babci przejazd po dywanikach znajdujących się w przedpokoju i korytarzu jej domu, czworonogi postanowiły pomóc jej rozwiązać te problemy.

DZISIAJ GRZEJE:1.Próbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
2. Myśleli, że znaleźli szczeniaki labradora. Prawda okazała się ogromnym zaskoczeniem, nie wierzyli

Suczka Lili jako pierwsza zaczęła odsuwać przeszkody z drogi, po której mogła wózkiem przejechać kobieta. Po prostu łapała skraj tkaniny w pyszczek i przeciągała ją do innego pomieszczenia tak, by nie przeszkadzał jej w poruszaniu się. Lara także szybko nauczyła się to robić. Psiaki torują swojej pani drogę, by ta mogła dalej wypełniać wszystkie swoje codzienne obowiązki. Niestety czworonogi nie nauczyły się jeszcze odkładać dywaników na miejsce, jednak zdaniem ich rodziny to jedynie kwestia czasu.

Babcia docenia pomoc swoich psów

Psy instynktownie wyczuwają potrzeby swoich właścicieli. W zależności od charakteru, rasy i relacji łączącej czworonoga ze swoim opiekunem stopień, w jakim będzie im się udawało trafnie odczytać sygnały wysyłane przez człowieka i odpowiednio na nie zareagować będzie się różnił. Niektóre czworonogi przechodzą specjalne szkolenie, pozwalające na pełniejsze zaspakajanie potrzeb osób niepełnosprawnych. Na przykład, labradory i golden retrievery, po odpowiednim treningu świetnie sprawdzają się jako przewodnicy osób niewidomych. Choć psy babci nie są rasowe, ani nie przeszły żadnego szkolenia, świetnie radząc sobie z pomocą jej.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży pies w jednej chwili skoczył w kierunku dziecka. Sekundy później babcia musiała zareagować, wszystko się nagrało
  2. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku
  3. Wrócił do weterynarza, aby zobaczyć, co dzieje się z uratowanym przez niego pitbullem. Piękna reakcja szczeniaka
  4. Chihuahua stanęła do walki z dogiem niemieckim. Jest 30 razy mniejsza od niego
  5. Brutalny atak na koziołka w azylu. Zatrzymano podejrzaną osobę, która odcięła głowę zwierzęciu
  6. Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonych

Źródło: pawmygosh.co

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł