Swiatzwierzat.pl
psy złe

pixabay.com

Australia: zginęła opiekunka psów. Media donoszą, co może spotkać zwierzęta

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Mieszkańcy australijskiego miasta Maryborough w stanie Queensland przeżyli szok, z którego długo się nie otrząsną. Jak donosi policja, doszło do strasznej tragedii.

Sąsiedzi zawiadomili funkcjonariuszy po tym, jak z ogrodu pobliskiego domu zaczęły dobiegać straszne krzyki. Niestety, nim przybyła pomoc, było już za późno. Policjanci znaleźli zwłoki kobiety w wieku między 30 a 40 lat. Były w strasznym stanie: na twarzy, piersi i brzuchu ofiary widać było krwawe rany po ugryzieniach.

Coby

Zoo w San Francisco pogrążone w żałobie. "Na zawsze zostanie w naszych sercach"

CZYTAJ DALEJ

Psy zaatakowały opiekunkę

Policjanci przez moment mogli podejrzewać atak krokodyla lub innego dzikiego drapieżnika. Szybko jednak się okazało, że kobietę zagryzły trzy psy. Zwierzęta zapędzono do szopy i wezwano służby weterynaryjne.

Policji nie udało się jeszcze ustalić szczegółów sprawy ani tożsamości ofiary. Wiadomo, że kobieta najprawdopodobniej nie była właścicielką psów, lecz ich opiekunką na czas nieobecności pana lub pani domu. Nie wiadomo także, jak to się stało, że zwierzęta rzuciły się kobiecie do gardła i zagryzły ją. Nie podano informacji o rasie psów.

Niestety, w przypadkach takich jak ten prawo najczęściej jest jednoznaczne i wszystkie trzy psy zostaną uśpione.

Przyczyna szaleństwa nieznana

Pozostaje palące pytanie: co skłoniło najlepszych przyjaciół człowieka do zadania mu śmierci? Czy psy cierpią na jakąś chorobę, może w przeszłości okazywały zachowania agresywne, może ich właściciel je zaniedbywał (co jednak wątpliwe, skoro wynajmował opiekunkę)?

Być może przyczyną tragedii jest jakiś błąd ze strony ofiary - nagły okrzyk lub nieprzemyślany gest, który psy mogły odebrać jako zapowiedź ataku czy oznakę agresji. Możliwe, że tragedia ma wiele przyczyn.

Dodatkowe informacje o sprawie mają się znaleźć w raporcie przygotowywanym właśnie przez koronera. Miejmy nadzieję, że sprawa się wyjaśni, a wyciągnięta z niej nauka pomoże zapobiec podobnym dramatom w przyszłości.

Źródło: The Guardian

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >