Wskutek pożarów ucierpiały miliony zwierząt
Źródło: facebook/wwfaustalia

Ujawniono porażające dane. Chodzi o zwierzęta, które zginęły w pożarach w Australii

29 Lipca 2020

Australia podsumowuje straty po wielkich pożarach lasów, które doszczętnie strawiły część kontynentu. Tym, co okazało się być najbardziej przerażające są raporty na temat śmierci zwierząt. Tysiące stworzeń straciło życie i dom.

Australia na przełomie 2019 i 2020 roku stanęła w płomieniach. Pożary buszu, które rozpoczęły się już na jesieni 2019 roku i trwały nieprzerwanie aż do marca 2020, poczyniły niewyobrażalne straty. Ogień strawił aż 103 tysiące kilometrów kwadratowych buszu. W wyniku klęski żywiołowej życie straciły 34 osoby, a prawie 3000 domów zostało całkowicie zniszczonych. W przypadku zwierząt skala problemu jest nieporównywalnie większa. Fatalny wpływ na środowisko naturalne oraz miliony cierpiących zwierząt to tylko niektóre z konsekwencji pożarów w Oceanii.

Szczeniak drżał ze strachu przed ludźmi. Gdy zbliżył się do dziecka wydarzył się cud, poruszające wideoSzczeniak drżał ze strachu przed ludźmi. Gdy zbliżył się do dziecka wydarzył się cud, poruszające wideoCzytaj dalej

Pożary w Australii to jedne z największych katastrof naturalnych w historii

W wyniku rozprzestrzeniających się pożarów australijskich buszów życie straciły około 3 miliardy zwierząt. Według raportów Światowego Funduszu na rzecz Przyrody - World Wildlife Fund (WWF) w skład tej liczby wchodzi około 143 mln ssaków, 2,46 mld gadów, 180 mln ptaków i 51 mln żab. Wszystkie te zwierzęta zostało bezpośrednio dotknięte skutkami ostatniej klęski żywiołowej. Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney przeprowadzili projekt, który pozwolił im na oszacowanie przybliżonej liczby zwierząt, które poniosło śmierć w wyniku największych pożarów buszu w kraju od dziesięcioleci.

DZISIAJ GRZEJE:1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Husky został wychowany przez koty. Teraz zachowuje się dokładnie jak one

W styczniu tego roku profesor Chris Dickman, we współpracy z naukowcami z WWF, opublikował wczesne wyniki badań, które wskazywały, że w wyniku pożarów ucierpiało aż 1,25 mld zwierząt. Należy jednak zaznaczyć, że obliczenia naukowców dotyczyły jedynie stanów Nowa Południowa Walia i Wiktoria. Dr Van Eeden, wytłumaczyła, że zespół badawczy zakończył obserwację całego obszaru zniszczonego przez pożary. Całkowita powierzchnia lasów, które strawił ogień wynosi aż 11 mln hektarów, co odpowiada powierzchni Portugalii lub Południowej Korei!

- To jedna z największych katastrof naturalnych we współczesnej historii - podkreślił w oświadczeniu dyrektor generalny WWF-Australia Dermot O'Gorman.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Na zdjęciu schował się pies. 90% osób poddaje się w kilka sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

Źródło: rmf24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł