Owady okropne
Źródło: pixabay/fjcorado

Atak owadów na Syberii. Opanowały całe miasto, pokryły ulice, nic nie widać

24 Września 2020

Atak owadów na Syberii. W Krasnojarsk doszło do ataku skrzydlatych insektów. Mieszkańcy mówią o biblijnej pladze, a wszystko przez to, że owady zaatakowały ulice miasta, tworzą gigantyczne chmury, nic nie widać. Liczba insektów jest zatrważająca, mówimy tu o milionach, które utrudniają normalnie życie.

Mieszkańcy rosyjskiego Krasnojarsku obawiają się o swoje życie. Wszystko przez miliony insektów, które nawiedziły ich miasto i nie chcą odlecieć w swoją stronę. Do sieci przedostało się mnóstwo filmików, ukazujących latające insekty. Hordy owadów pokryły ulice, osiadły na budynkach, karoseriach samochodów, tworzą żywe "dywany". Mieszkańcy boją się wyjść na zewnątrz, bo owady potrafią do nich podlecieć, aby wplątać się we włosy.

Lubelskie. Kierował motocyklem, podróżował z córką. Na drogę wybiegł im łoś, okropna tragediaLubelskie. Kierował motocyklem, podróżował z córką. Na drogę wybiegł im łoś, okropna tragediaCzytaj dalej

Plaga owadów w Rosji

2020 rok jest pełen niespodzianek. Niestety, nie tych pozytywnych... Wszystko zaczęło się od pandemii, która opanowała cały świat. Ale, dziś nie o tym, a o sytuacji, która ma obecnie miejsce w rosyjskim Krasnojarsku. W ostatnich dniach do miasta przyleciały miliony owadów, które zagrażają mieszkańcom. Jak podaje rt.com, Syberię nawiedziły tzw. mszyce brzozowe, które nie chcą odlecieć. Wpływ na to prawdopodobnie ma niezwykle ciepłe lato. Problem ma się zakończyć z przyjściem chłodniejszych dni.

DZISIAJ GRZEJE:1. Do sieci wyciekło wstrząsające wideo. Mężczyzna gołymi rękoma siłował się z jeleniem, zwierzę było w potrzasku
2. Gigantyczny szczur został wyciągnięty z kanalizacji. Gdy poznali prawdę, zamarli
3. Szczeniak utknął między metalowym ogrodzeniem. Nagrano przejmującą akcję ratunkową

Mieszkańcy nie chcą narażać się owadom, jednak te mają nie stanowić dla nich zagrożenia. Naukowcy bardziej boją się o roślinność, szczególnie brzozy, na których owady żerują. Nie powodują widocznych uszkodzeń, ale wydalają spadź, która zanieczyszcza liście i ogranicza powierzchnię asymilacyjną.

Co charakteryzuje mszyce? Samice tych owadów są jasnozielone lub żółtawozielone, opylone niebieskawobiałą wydzieliną woskową. Mają długie nogi i czułki oraz krótkie syfony i gałkowaty ogonek. Larwy są zielone, pokryte białym woskiem.

ZOBACZCIE WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 9 tajemniczych faktów z życia Anny Jantar. Czego fani dowiedzieli się lata po śmierci artystki
  2. Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
  3. Suczka żebrała na ulicy o jedzenie. Mężczyzna postanowił ją śledzić, osłupiał gdy poznał prawdę
  4. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Ciężko uwierzyć, co zrobili z owcami
  5. Po śmierci pana kundelek został całkiem sam. Przez trzy miesiące czekał na pomoc
  6. Skandal w nowym sezonie "Hotel Paradise". Na egzotycznej wyspie robi się gorąco

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, szkolkarstwo.pl

Następny artykuł